Iný príbeh lásky

(festivalový názov)
  • Dánsko Hjertelandet (viac)
Dánsko / Holandsko / Švédsko / Thajsko, 2018, 90 min

V malej rybárskej komunite Thy v severnom Dánsku je 926 thajských žien vydatých za dánskych mužov. Ide o trend, ktorý začal pred 25 rokmi, keď sa bývalá sexuálna pracovníčka z Pattaya vydala za miestneho Dána a odvtedy pomáhala osamelým mužom z Thy a chudobným ženám z jej dediny, aby sa navzájom našli a zdieľali spoločný život. Uznávaný filmový režisér Janus Metz a jeho manželka, antropologička Sine Plambech, sledujú 4 z thajsko-dánskych párov v priebehu 10 rokov. Heartbound: Iný príbeh lásky je predovšetkým o láske, ale aj potrebách, túžbach a snoch, ktoré dokážu ľudí cez hranice spájať i oddeľovať. (Jeden svet)

Jenda

Sommai se před 25 jako prostitutka v Thajsku seznámila s dánským turistou, vzala si ho a začala do Dánska dovážet jednu thajskou dívku za druhou, aby je ochránila od osudu prostitutky. Dokument je překotně časosběrný, pokud počítáme představení příběhů několika dívek před cca 9 lety a v další části pak uzavření jejich příběhů, ať se šťastným koncem, či nikoli. Jelikož jsem od tohoto dokumentu nic nečekal, byl jsem příjemně překvapen tím, že nakonec stál za shlédnutí. Sestava sledovaných dívek a jejich osudů je dostatečně pestrá, aby dokument nezačal nudit. Vtipné je vidět jakým pokrokem od začátku natáčení prošla domácí videotechnika v oblasti kvality obrazu. [Rakkautta&Anarkiaa 2019] ()