The Haunting

USA, (2018–2020), 17 h 55 min (Minutáž: 43–71 min)

Tvorcovia:

Mike Flanagan

Predloha:

Shirley Jackson (kniha), Henry James (kniha)

Carla Gugino, Michiel Huisman, Elizabeth Reaser, Henry Thomas, Paxton Singleton, Victoria Pedretti, Mckenna Grace, Oliver Jackson-Cohen, Kate Siegel (viac)

Dej tohto seriálu z dielne Netflixu sa odohráva okolo 7 člennej rodiny Craineových, ktorí v minulosti bývali v záhadnom starom dome zvanom Hill House. V jednu osudnú noc po čudnej smrti matky vezme vystrašený otec rodiny všetkých svojich päť detí narýchlo preč z domu a už nikdy sa tam nevráti. Navyše, deťom o smrti ich mamy odmietne čokoľvek povedať. Po 26 rokoch za podivných okolností spácha samovraždu jeden zo súrodencov a ostatní musia konečne začať čeliť svojim démonom, ako aj zlu v Hill House, ktoré s nimi zďaleka neskončilo. (Lapedro)

Recenzie používateľa BROKEN_ k tomuto seriálu (11)

Dům na kopci (2018) (S01)

Skvělý příběh, herecké obsazení, a hlavně režie Mika Flanagana je úžasná. Seriál umí parádním způsobem navodit atmosféru, v čem je ale nejlepší, je práce s postavami. Všem pěti sourozencům je věnována jedna samostatná epizoda, jež nabízí jejich pohled na strašlivé události, jimž společně čelili. Psychologické vykreslení postav je zkrátka na mistrovské úrovni, a já se během sledování bavil o to víc, když byly na scéně všichni pohromadě ( mám na mysli dospělou část ). Seriál výborně stříhá situace, kdy v jednu chvíli sledujeme minulost, kde děti dostávají prostor, pak tady máme současnost, a ve druhé polovině seriálu, mně dospělá verze začala čím dál tím víc bavit/zajímat. Seriál má dva neskutečně zajímavý a hlavně úžasný zvraty, které stoprocentně dostanou každého, nebo aspoň mě to dostalo. Herecké výkony jsou jak mladší tak i starší verze zahrané na výbornou. Po technické stránce není co vytknout. Flanagan si zrežíroval všechny epizody, a de to cítit na každém záběru. Zároveň mu musím dát OBROVSKÝ PALEC NAHORU, protože jeho práce s kamerou je bravurní. Hudebně nemám co vytknout, taky paráda. Má to skvělou atmosféru, a pak to má výbornou dramatickou část. Zkrátka jde o blesk z čistého nebe, protože tak unikátní hororový příběh, a hlavně to zpracování jsem ještě neviděl. Po tomhle se ještě víc těším na film Doktor spánek, věřím že Flanagan nezklame. Kdo ještě neviděl Hill house, můžu doporučit všemi deseti. KLOBOUK DOLŮ. ()

Jak Steven viděl ducha (2018) (S01E01)

Povedený úvod hororového seriálu, který sklidil velký úspěch. Od režiséra Mika Flanagana jsem viděl pouze snímek Hush, který byl průměrný, a jelikož se blíží jeho snímek Doktor spánek ( kvůli návaznosti na Osvícení se na to těším jak malej ), jsem se rozhodl že bych mohl kouknout na jeho nejlepší dílo. A tím je podle kritiky a diváků série The Haunting of Hill house. Celé je to natočené bez chyby. Kamera zabírá velmi dobré záběry, a líbí se mi audiovizuální stránka. Příběh vypadá zajímavě a rozhodně jsem zvědavý jak se to bude vyvíjet dál. Co bych ale vytkl, tak to je, někdy chaotický děj, ale to se nejspíš spravý postupem času. Slušné 4 hvězdy. ()

Otevřená rakev (2018) (S01E02)

Fajn duchařina, která si po dvou epizodách drží pomalejší tempo. Atmosféra je slušná, ale vsadím se že se to v dalších dílech více rozjede. Líbí se mi jak scény "tehdy" a " teď " fungují, bavím se zatím dobře. Jsem zvědav co bude dál. :) ()

Na dotek (2018) (S01E03)

Celý díl se zaměřuje na postavu Theo, která si mě po tomhle dílu získala hodně. Opět je to dobře natočený, a ten děj je tak vztahující, že si to začínám neskutečně užívat. Závěrečná scéna byla, WTF?! Zajímá mě co bude dál. : ) ()

Jenom dvojčata (2018) (S01E04)

Čtvrtá epizoda se zaměřuje na Luka. Jeho mladší verze se mi velmi líbí, a dospělá verze je hodně dobře zahraná. Děj je čím dál tím víc zajímavější. Tenhle seriál mě zatím hodně baví. : ) ()

Paní s ohnutým krkem (2018) (S01E05)

Pátá epizoda je jedna z nejlepších co nám tenhle seriál předvedl. Díl se tentokrát soustředí na Nell, a musim říct, herečka se mi líbí, hraje to neskutečně dobře, a pokud vím dobře, tak je to její první role, teda aspoň myslím. Její výkon je zkrátka perfektní. Závěr byl..... NESKUTEČNÝ! Hodně se to povedlo. Hlavně poslední scéna, TOP! Ještě jsem neviděl horor, který by měl takhle skvělý příběh. Tenhle seriál si mě získal. : ) ()

Dvě bouřky (2018) (S01E06)

MASTERPIECE!!! Dynamika mezi postavami je výborná, plus k tomu podávají herci perfektní výkony. A TA KAMERA!! LUXUS! 20 minut se jede bez střihu, a potom to stejný, neskutečná filmařina. Zkrátka klobouk dolů před režisérem Flanaganam a jeho týmem, protože tahle epizoda je dílo, které nemá období. A na konec musím zmínit tu parádní atmosféru, fakt smekám. Tenhle seriál naprosto zbožňuji. Kurva, jsem zvědavý jak to celé skončí. ()

Chvalozpěvy (2018) (S01E07)

Po předchozí vynikající epizodě, přichází trošku odlehčenější díl, který je trochu natahovaný, ale ta chemie mezi postavami je skvělá. Závěrečná scéna neskutečně navnaďuje na další díl. ()

Znamení času (2018) (S01E08)

Parádní díl! Scény s Theo a Shirl jsou výborný, a jumpscare v autě byl..... no, málem jsem dostal infarkt. Opět závěrečná scéna nahnala husinu, a já jsem natěšený na další díl. ()

Hrůzostrašné sny (2018) (S01E09)

Do půlky to bylo na 4*, ale pak přišla druhá polovina, a ta, byla úžasná. Je neskutečný sledovat, jak každým díle je to zajímavější, a všechno do sebe začne zapadat. Závěrečných 15 minut bylo, nevím co k tomu říct, totálně mě tenhle seriál dostává. Při tom konci jsem se málem rozplakal. P.S. Skvělá hudba! ()

Skličující ticho (2018) (S01E10)

Krásný závěr. Čekal jsem sice víc, ale chápu proč tvůrci zvolili tenhle konec. Všechny dějové linky došli do svého cíle, a za to dávám palec nahoru. Jsem hodně spokojený, a jsem zvědavý jak se tvůrcům povede v 2. sérii další příběh. Jo, a ani jedno oko nezůstalo suché. Pecka. : ) ()

Tvůrce Hill House chystá Zánik domu Usherů

Tvůrce Hill House chystá Zánik domu Usherů

06.10.2021

Po úspěchu se dvěma řadami seriálu The Haunting a následně s novou minisérii Půlnoční mše oznámil režisér a scenárista Mike Flanagan další, celkově již pátý projekt pro streamovací službu Netflix.… (viac)

The Haunting Of Hill House se vrátí

The Haunting Of Hill House se vrátí

21.02.2019

Populární hororová série The Haunting of Hill House, která loni přistála na Netflixu a okamžitě si získala srdce mnoha diváků i kritiků, se vrátí. Druhá série se bude jmenovat The Haunting of Bly… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nominace na 76. Zlaté glóby

Nominace na 76. Zlaté glóby

06.12.2018

Nominace na 76. ročník Zlatých glóbů byly čerstvě oznámeny a vy po nich teď nejspíš budete mít ještě více otázek, něž kolik jste měli před nimi. Mezi pěticí nejlepších dramat se totiž objevily filmy… (viac)