The Haunting

USA, (2018–2020), 17 h 55 min (Minutáž: 43–71 min)

Tvorcovia:

Mike Flanagan

Predloha:

Shirley Jackson (kniha), Henry James (kniha)

Carla Gugino, Michiel Huisman, Elizabeth Reaser, Henry Thomas, Paxton Singleton, Victoria Pedretti, Mckenna Grace, Oliver Jackson-Cohen, Kate Siegel (viac)

Dej tohto seriálu z dielne Netflixu sa odohráva okolo 7 člennej rodiny Craineových, ktorí v minulosti bývali v záhadnom starom dome zvanom Hill House. V jednu osudnú noc po čudnej smrti matky vezme vystrašený otec rodiny všetkých svojich päť detí narýchlo preč z domu a už nikdy sa tam nevráti. Navyše, deťom o smrti ich mamy odmietne čokoľvek povedať. Po 26 rokoch za podivných okolností spácha samovraždu jeden zo súrodencov a ostatní musia konečne začať čeliť svojim démonom, ako aj zlu v Hill House, ktoré s nimi zďaleka neskončilo. (Lapedro)

Recenzie používateľa drkaldj k tomuto seriálu (21)

Dům na kopci (2018) (S01)

Jedno veliké překvapení. Už je to nějakou dobu co jsem měl takhle silný (nejen hororový) zážitek. Nečekejte hektolitry krve, ale silné drama s hororovými prvky které vytvoří super znepokojivou atmosféru a dostatečně zajímavý příběh. Pro ty kdo viděl dva předešlé filmy (případně četl knihu) - nemusíte se bát, toto není bezduchý remake. Tvůrci se zde doopravdy snažili. ()

Jak Steven viděl ducha (2018) (S01E01)

Hutná atmosféra. Sympatičtí herci. Poutavý příběh. Na začátek působí seriál jako příjemné překvapení. ()

Otevřená rakev (2018) (S01E02)

První epizoda se věnovala úvodu a celkově všem charakterům (i když nejvíc asi nejstaršímu Stevevovi). Druhý díl se zaměřuje především na nejstarší sestru. Na mě opět všechno funguje jak má. ()

Na dotek (2018) (S01E03)

Prozatím nejlepší díl s nejlepším příběhem který je fakt pěkně do detailů promyšlený. Tentokrát zaměřený na prostřední sestru. Jen ať to jde takhle dál. ()

Jenom dvojčata (2018) (S01E04)

Epizoda zaměřená na nejmladšího Luka. Je pravda že dějově se toho nestane tak moc ale mě osobně naprosto seděl styl vyprávění a prolínání různých časových rovin z minulosti. Zde se spíše setkáváme s psychickou stránkou postavy než rozvíjením příběhu jako takového (což mi ale nijak zvlášť nevadilo, ale chápu že tento díl nebude asi sedět každému). ()

Paní s ohnutým krkem (2018) (S01E05)

Díl soustředící se na poslední a nejmladší Nell. Závěr je pěkně natočený a vlastně i hraje na emoce, plus úplné odhalení na samém konci fakt super. ()

Dvě bouřky (2018) (S01E06)

Famózní. Hádky se stupňují, atmosféra houstne, pár menších odhalení a jedna impozantní práce s kamerou (takhle dobrou kameru jsem fakt už dlouho neviděl). ()

Chvalozpěvy (2018) (S01E07)

Opět není moc co vytknout. Docela se až divím jak si seriál i s přibývajícími epizodami dokáže udržet svůj standard, rozvíjet charaktery a příběh, přitom všechno tak aby to působilo přirozeně (a stále to bylo zajímavé a nenudilo). ()

Znamení času (2018) (S01E08)

I když bych našel v téhle epizodě jednu scénku která se mi extra nezamlouvala a dala by se natočit líp (omluva Theo), jsem schopen ji přehlédnout a užít si zbytek který je opět perfektní. ()

Hrůzostrašné sny (2018) (S01E09)

Máme tady pohled do mozkovny a duše Olivie. V podstatě celou epizodu táhne sama a je to více než slušný výkon. ()

Skličující ticho (2018) (S01E10)

I přes jednu chybičku které jsem si všiml (v jednom z předešlých dílech mluvila policie o nalezení dvou těl) tak nemůžu za zbytek jinak než dát plný počet. Všechno zde funguje a konec je zde pěkně atmosférický. Hugh i Olivie tvoří fakt skvostný pár a jejich zakončení je sladké. Stejně dojemné je zakončení Dudllyovích. ()

Záhadné sídlo Bly (2020) (S02)

Oproti první sérii byla druhá méně promyšlená a trpí menšími chybami. Scénáristé se do toho asi sami dost zamotali. Pořád je to ale celkem slušná podívaná, která má občas atmosféru a pokud přejdete pár nelogických a scénáristických chyb, dostanete mírně nadprůměrnou, spíše romantickodramatickou (mírně hororovou) zábavu na večer. ()

Staré sídlo (2020) (S02E01)

Zdá se mi že už z toho nedýchá tak silná atmosféra jako z jakéhokoliv dílu první série. Ale taky to není žádná hrůza (čehož jsem se podle některých ohlasů bál), stále to má nějaký tajemný nádech a doufám že se podaří (pro mě výbornou) první sérii alespoň napodobit. ()

Žák (2020) (S02E02)

Tak uvidíme co přinese další díl. Prozatím se mi ale nedaří najít si sympatie k postavám (snad jen hlavní Dan) nebo příběhu. Část odehrávající se ve škole mě přišla celkem nudná a zbytečná. Konečně se ale začíná (i když až ke konci) vracet atmosféra hororu a tajemna. Nemůžu si pomoct ale ten kluk Miles mě dost štve a trošičku to i kazí. ()

Dvě tváře, 1. část (2020) (S02E03)

Konečně se něco málo dozvídáme o minulosti. Ovšem nechápu proč mu na konci přeskočí. ()

Jak se to událo (2020) (S02E04)

Další zajímavosti z minulosti, bohužel už mě ale začíná trochu štvát že se děj nikam neposouvá. ()

Oltář mrtvých (2020) (S02E05)

Konečně je silná atmosféra. Stále bohužel se děj plácá v minulosti a to trošičku někdy mírně neohrabaným způsobem. ()

Veselé nároží (2020) (S02E06)

Děj se posouvá, ale nějak už můj zájem opadá. ()

Dvě tváře, 2. část (2020) (S02E07)

Tento díl se snažil být dojemný a romantický, dramatický a nepředvídatelný. Některé linie příběhu nebyly moc přesvědčivé (Peterova láska k Bece). Neustálé opakování scének taky moc nepomáhá. Mám trochu strach do jakého konce se to blíží. ()

Romance se starými róbami (2020) (S02E08)

Super epizoda (která zpracováním dost vybočuje, ale ničemu to nevadí, naopak). Mělo by to ale lepší efekt kdyby se nám (mrtvá Viola) ukázala více v předešlých dílech, takhle to stojí a padá na tom, jak zapůsobí na každého diváka hlavně z tohoto dílu. ()

Tvůrce Hill House chystá Zánik domu Usherů

Tvůrce Hill House chystá Zánik domu Usherů

06.10.2021

Po úspěchu se dvěma řadami seriálu The Haunting a následně s novou minisérii Půlnoční mše oznámil režisér a scenárista Mike Flanagan další, celkově již pátý projekt pro streamovací službu Netflix.… (viac)

The Haunting Of Hill House se vrátí

The Haunting Of Hill House se vrátí

21.02.2019

Populární hororová série The Haunting of Hill House, která loni přistála na Netflixu a okamžitě si získala srdce mnoha diváků i kritiků, se vrátí. Druhá série se bude jmenovat The Haunting of Bly… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nominace na 76. Zlaté glóby

Nominace na 76. Zlaté glóby

06.12.2018

Nominace na 76. ročník Zlatých glóbů byly čerstvě oznámeny a vy po nich teď nejspíš budete mít ještě více otázek, něž kolik jste měli před nimi. Mezi pěticí nejlepších dramat se totiž objevily filmy… (viac)