The Haunting

USA, (2018–2020), 17 h 55 min (Minutáž: 43–71 min)

Tvorcovia:

Mike Flanagan

Predloha:

Shirley Jackson (kniha), Henry James (kniha)

Carla Gugino, Michiel Huisman, Elizabeth Reaser, Henry Thomas, Paxton Singleton, Victoria Pedretti, Mckenna Grace, Oliver Jackson-Cohen, Kate Siegel (viac)

Dej tohto seriálu z dielne Netflixu sa odohráva okolo 7 člennej rodiny Craineových, ktorí v minulosti bývali v záhadnom starom dome zvanom Hill House. V jednu osudnú noc po čudnej smrti matky vezme vystrašený otec rodiny všetkých svojich päť detí narýchlo preč z domu a už nikdy sa tam nevráti. Navyše, deťom o smrti ich mamy odmietne čokoľvek povedať. Po 26 rokoch za podivných okolností spácha samovraždu jeden zo súrodencov a ostatní musia konečne začať čeliť svojim démonom, ako aj zlu v Hill House, ktoré s nimi zďaleka neskončilo. (Lapedro)

Recenzie používateľa Bozvav k tomuto seriálu (12)

The Haunting (2018)

Pro mě osobně bylo největším problémem celé první řady a vlastně i té druhé, že v prvé řadě nešlo o horor, ale o komorní konverzační drama s lehce strašidelnou a mystickou atmosférou, která ač budována pečlivě a řemeslně bez chyb, nestačila pokrýt stopáž tolika dílů tak, aby se divák nenudil. Vlastně už tak od čtvrtého dílu mi bylo úplně jedno, kdo a proč komu co dělá, nebo udělal a úpěnlivě jsem si přála, aby je někdo všechny zazdil ve sklepení, pak nastalo zemětřesení a ten barák na ně spadnul a byl konec. Bohužel to se nestalo a já se musela prospat všemi díly až do jalového, byť tklivého konce. Pokud by z toho udělali řekněme třídilnou minisérii, mohla to být docela pecka. To stejné by se dalo říci i o druhé řadě, snad, že jen byla malinko více bubu, ale zase místy ještě rozvláčnější a měla více logických děr. Za mne slabší průměr. ()

Dům na kopci (2018) (S01)

Pro mě osobně bylo největším problémem celé první řady a vlastně i té druhé, že v prvé řadě nešlo o horor, ale o komorní konverzační drama s lehce strašidelnou a mystickou atmosférou, která ač budována pečlivě a řemeslně bez chyb, nestačila pokrýt stopáž tolika dílů tak, aby se divák nenudil. Vlastně už tak od čtvrtého dílu mi bylo úplně jedno, kdo a proč komu co dělá, nebo udělal a úpěnlivě jsem si přála, aby je někdo všechny zazdil ve sklepení, pak nastalo zemětřesení a ten barák na ně spadnul a byl konec. Bohužel to se nestalo a já se musela prospat všemi díly až do jalového, byť tklivého konce. Pokud by z toho udělali řekněme třídilnou minisérii, mohla to být docela pecka. Takto za mne slabší průměr.50% ()

Záhadné sídlo Bly (2020) (S02)

Zatím co první díl navnadí, tak pak až do pátého dílu šílená nuda pruda (sice hezky řemeslně udělaná), pak zase díl nuda, pak vševysvětlující díl, pak díl bububu - ne moc a nakonec dost klišé závěr. Celý seriál je velmi dobře udělaný po řemeslné stránce, ale je provázený takovým množstvím nelogických zvratů a situací, až o bolí. Horor je to jenom ve stopáži, jinak se tam leknete tak maximálně jednou. Za mne je to obrovská škoda, protože to mohl být počin roku. Herci fajn, hudba unylá, smysl nulový. Za mne 45 max. ()

Staré sídlo (2020) (S02E01)

Úvod staví na dobře vytvořené atmosféře, komorním herectví a pomalém budování napětí. Děti jsou patřičně divné, zvláště Flóra je až otravná. Že se něco dít bude je evidentní, jsem zvědavá co. Zatím bez lekaček a bbáků. 75%. ()

Žák (2020) (S02E02)

Postupné odkrývání karet jde tvůrcům filmu docela dobře, jen by možná mohli kapet šlápnout na plyn. Řemeslně výborné, ale to pomalé tempo ani pečlivě budovaná atmosféra obav nezachrání. Děti mi začínají lézt na nervy obě. Bubu bylo, ale že by to bylo na to se bát, tak ani omylem. Už by se mohlo dostavit nějaké vysvětlení, alespoň částečné.60%. ()

Dvě tváře, 1. část (2020) (S02E03)

No tak nevím, chvílemi jsem měla co dělat, abych neusnula. flashback dobrý, ale že by to něco osvětlilo, to ne.Uvidím, co dál zda dokoukat, či opustit. 40%. ()

Jak se to událo (2020) (S02E04)

Já dokáži pochopit potřebu tvůrců natočit to chytré, bez prvoplánových lekaček, ale horor by měl nějaké to bubu obsahovat. Takto sice má divák před sebou zdařilé konverzační drama z rodinného života jedné anglické rodinky a jejich služebnictva, ale co se napětí týče, víc ho má i Rákosníček u rybníčku. provázanost osob s minulostí je fajn, ale nikam to děj neposová.40%. ()

Oltář mrtvých (2020) (S02E05)

No konečně to začíná dávat smysl. Otázkou zůstává, proč se musel divák povinně protpět až do pátého dílu, aby si něco užil. svěle pojato, ty časové linie i situace. 80% ()

Veselé nároží (2020) (S02E06)

Ne, že by se tam něo zásadního dělo, alespoň s bubákuje. velmi obré, teď ještě nějakou tu pointu tam nacpat a bude to.80%. ()

Dvě tváře, 2. část (2020) (S02E07)

Konečně se něco děje, jen ten smysl všeho mi pořád nějak uniká. ()

Romance se starými róbami (2020) (S02E08)

Zatím asi nejlepší díl, kterým měli paradoxně začínat, aby se člověk zbytek dílů mohl bát (alespoň kapičku). Příběhz minulosti dvou sester, z nichž jedna je dominantní semetrika a druhé, žijící v jejím stínu, jenž dojde trpělivost sice děj nikam neposouvá, alespoň ho vysvětluje. moc hezky udělané. Atmosférá v pravdě snová. 90%. ()

Šelma v džungli (2020) (S02E09)

Přiznám se bez mučení, že mne zakončení zklamalo. Celý seriál provázela kromně zdlohavosti také řada nelogických činů, které závěr jen umocnily.Proč najednou Violet stačilo tak málo, Proč čekala rok a tak dále. Bubu také nic moc, prostě na to, jak moc se to táhlo, to pak vzali hopem. 50%. ()

Tvůrce Hill House chystá Zánik domu Usherů

Tvůrce Hill House chystá Zánik domu Usherů

06.10.2021

Po úspěchu se dvěma řadami seriálu The Haunting a následně s novou minisérii Půlnoční mše oznámil režisér a scenárista Mike Flanagan další, celkově již pátý projekt pro streamovací službu Netflix.… (viac)

The Haunting Of Hill House se vrátí

The Haunting Of Hill House se vrátí

21.02.2019

Populární hororová série The Haunting of Hill House, která loni přistála na Netflixu a okamžitě si získala srdce mnoha diváků i kritiků, se vrátí. Druhá série se bude jmenovat The Haunting of Bly… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nominace na 76. Zlaté glóby

Nominace na 76. Zlaté glóby

06.12.2018

Nominace na 76. ročník Zlatých glóbů byly čerstvě oznámeny a vy po nich teď nejspíš budete mít ještě více otázek, něž kolik jste měli před nimi. Mezi pěticí nejlepších dramat se totiž objevily filmy… (viac)