The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (séria)

Romance se starými róbami (S02E08)

(epizóda)
  • USA The Romance of Certain Old Clothes

Na světlo vyjde temný původ sídla Bly. Kdysi ráznou paní domu Violu pohltí obrovský vztek a přenese se na všechny duše kolem. (Netflix)

Necrotongue

Tvůrci mě znovu dokázali překvapit, protože mě bavila i zjevně umělecká (to já poznám, bo černobílá) epizoda, a to se mi tak často nestává (viz. čtvrtá řada Farga). Ale vážně; příběh dvou sester se mi fakt líbil, a přestože prakticky nikam neposunul hlavní dějovou linii, přiblížil počátek všech nezvyklých jevů v Bly a zrod hlavní bubákyně (doufám, že je to genderově v pořádku, já na to sice dlabu, ale někomu by z toho mohla prasknout žilka). ()

Nach

Velice příjemná dějová odbočka do 17 století a následné doby pohledem nejstaršího z přízraků sídla Bly. Původně jsem se obával naprosto zbytečné dějové odbočky, ale po polovině mé pocity se změnily v opak a já byl nadšen, protože zde se vysvětlí veškerá logika duchů i jejich strašení. Proč se děje, co se děje. Jak k tomu došlo a proč k tomu dochází. Vlastně zde se vcítíte do pocitů ducha a jeho nekonečného konání. Vše má své jasné logické opodstatnění a smysl. A právě to na této sérii obdivuji, že se zde nestraší proto, že to hororový žánr vyžaduje, ale protože to má své opodstatnění v logice příběhu a jejich postav. Takže podruhé v této sérii dávám plný počet hvězd. 90% ()

warrenur

Kate Siegel, moja oblubena postava "v rukavickach" z jednotky, tentokrat v postave Violy, jednej z dcer majitela sidla Bly z dalekej minulosti, bola vitanym a prijemnym osviezenim. Jej zobudzanim sa, spanim a prechadzanim sa po nocnom sidle. ;) Ciernobiela a rozpravackin hlas dotvaral tajomny pribeh. "She would sleep, she would forget, she would wake up, she would walk.. and forget and forget and forget...all things fade..", nadhera. Za mna zatial najlepsi diel druhej serie - deja vu v pocitoch pri viacerych dieloch serie prvej. ()

Bozvav

Zatím asi nejlepší díl, kterým měli paradoxně začínat, aby se člověk zbytek dílů mohl bát (alespoň kapičku). Příběhz minulosti dvou sester, z nichž jedna je dominantní semetrika a druhé, žijící v jejím stínu, jenž dojde trpělivost sice děj nikam neposouvá, alespoň ho vysvětluje. moc hezky udělané. Atmosférá v pravdě snová. 90%. ()

fixaman

První díl, který kvalitou připomíná a dokonce snad přesahuje první sérii. Po předchozích sedmi nudných epizodách je tu část, která vás od začátku chytne a nepustí. Jo a taky jsme se konečně dočkali první poctivé lekačky (ruce). Škoda, že takhle dobře udělaný není i zbytek Bly Manor. ()

helraiser

Exkurze do minulosti, která nám objasní minulost a vlastně celou pravdu o celém sídle. Povedené a jeden z nejlepších dílů této série se slušnou atmosférou. Předskokan do finále se opravdu povedl. ()

Najt

Tohle by dalo na celý film. Po příběhové a vypravěčské stránce naprostý top, včetně atmosféry. Dobové zasazení do 17 století v černobílé šedi dodalo té atmosféře skvělý nádech. ()

Alecjay

Vypravěčka a její stopadesáté opakování “she would sleep, she would wake…” je extrémně otravná, bez ní bych dal o hvězdu víc. ()

j.O.k.E.r.

Wow! Po epizodě z první série The Bent-Neck Lady další díl u kterého jsem po celou dobu ani nedýchal. Smutná, krásná a zcela jistě nejsilnější epizoda druhé řady navíc podtržená nádherným hlasem vypravěčky která nás provede historií sídla Bly a jeho obyvatel. ()

Lacro

Odbočka do starších dob, vysvětlení co, jak a proč za tím vším strašením vězí. To co mě vždycky nejvíc zajímá a doufám, že tu historii toho všeho dostanu, takže za mě tenhle díl jedním slovem lahůdka. ()

drkaldj

Super epizoda (která zpracováním dost vybočuje, ale ničemu to nevadí, naopak). Mělo by to ale lepší efekt kdyby se nám (mrtvá Viola) ukázala více v předešlých dílech, takhle to stojí a padá na tom, jak zapůsobí na každého diváka hlavně z tohoto dílu. ()