Olivia nedokáže rozlišit sny od reality a mateřský instinkt, kterému by se podle paní Dudley měla poddat, jí velí bát se o bezpečí svých dětí. (Netflix)

zdenur

Začínám se bát, že seriál bude mít už jen sestupnou tendenci. Je super, že bylo vše objasněno, ale v záři předchozích dílů jsem nebyl s mnohými verzemi spokojený. Myslím, vím, že tvůrci měli na víc. Každopádně, hodně silné, dojemné poslední momenty matky, kdy jsem na ni zcela změnil názor. ()

tron

"Ďalej pokračujte už bezo mňa." - "Ako by sme mohli?" Za tragickosť, do ktorej sa to zlomí v druhej polovici, musím dať také vysoké hodnotenie. Konečne sa dozvieme, čo presne sa stalo v posledných minútach pobytu v Hill House a je to strašné. Strašné. ()

MM_Ramone

V roku 2018 natočil pod záštitou americkej spoločnosti Netflix režisér Mike Flanagan televízny dramaticko-horrorový seriál "The Haunting of Hill House". Prvá séria obsahuje desať zhruba hodinových na seba naväzujúcich dielov. V poradí deviata epizóda nesie názov "Screaming Meemies" (Hrôzostrašné sny). Predposledná časť, spejeme ku koncu, finišujeme, blíži sa vyvrcholenie. Odhalí sa príbeh matky, príbeh Olivie Crainovej. Konečne sa dozvieme, čo sa stalo tej strašlivej, osudnej, hrôzostrašnej noci v starobylom honostnom sídle Hill House. Uvidíme, čo sa udialo za dverami červenej izby. Ach, úbohá Olivia, úbohá Liv, tak si sa predsa len prebudila. ***** ()

Necrotongue

Konečně jsem se dočkal Oliviiny části příběhu a v žádném případě jsem nebyl zklamán. Na Carlu Gugino je i na prahu její padesátky setsakra pěkný pohled, navíc stále nezapomněla jak hrát, děj měl to správné napětí, atmosféra houstla záběr od záběru a ten závěr... ()

corpsy

Možno ide o ticho pred búrkou ( teda záverečným finále ), ale tak veľmi tomu neverím. Pretože všetko pred tým je iba hmla, ktorá bráni tomu pravému dostať sa na tu správnu cestu. A pripadá mi, že sa tu niekto silou mocou snaží, aby to tak nebolo. ()

BROKEN_

Do půlky to bylo na 4*, ale pak přišla druhá polovina, a ta, byla úžasná. Je neskutečný sledovat, jak každým díle je to zajímavější, a všechno do sebe začne zapadat. Závěrečných 15 minut bylo, nevím co k tomu říct, totálně mě tenhle seriál dostává. Při tom konci jsem se málem rozplakal. P.S. Skvělá hudba! ()

Sayko

Příchází poslední díly série, napětí se zvyšuje a s ním se také zvyšuje počet akcí, které se dějí. Tenhle díl jsem vážně vychutnal, ale něco mi v hlavě říká, že jde o poslední a není důvod, proč bych měl koukat na další, všechna vysvětlení máme, tak nás v posledním díle možná navnadí na další sérii, kdo ví. ()

warrenur

Tak sme sa dockali aj pohladu maminy na doterazjsie udalosti a hlavne na osudnu noc. Opat dramatickejsia a ponura cast. Tentokrat vsak hlavne psychologicka. Hoci sa opat trochu poodtiahla opona a nejaky ten criepok sme sa opat dozvedeli, a napriek dokonalej Gugino v roli matky, ktora pomaly prehrava svoj boj s posobenim domu a vnimanim reality, cakal som viac. Snad sa to podari v zaverecnej casti a nedojde k rozcarovaniu po tak kvalitne polozenom zaklade. Slabsie stvorhviezdie. Psycho moc nemusim, ale ten smutok a zmar je v poslednych minutach hmatatelny. ()

Solverino

Tak konečně se něco děje, i když škoda, že se každá scéna opakovaně přehrává do zblbnutí z pohledů všech zúčastněných. Jako není to vůbec špatné, ale toho horroru je tam fakt pomálu. Spíš drama než horror. Škoda. ()

maoc

Cestička k závěrečné konfrontaci domu a rodiny Craneových je umetena dokonale. Poslední 2 věty jsou až prorocké. Přesto s dílem nejsem zcela spokojen. Výrazně se na něm projevují jak ty nejlepší, tak ty nehorší vlastnosti seriálu. Umí občas znejistit, když už ne zrovna postrašit. Umí zobrazit lidi v úžasném i znepokojivém světle (mamča Olivie, ale i taťka). Umí vyčarovat atmosféru (čajový dýchánek, márnice, rozhovor pomocnice-služky-sousedky s Liv u soch). Ale umí se také opakovat, nudit a používat klasická hororová klišé (neodejdeme aspoň na čas z domu, přestože máme sto a jeden náznak, že na děti a Liv nepůsobí dobře). Já vím, knižní předloha je stará a pomáhala tato klišé vytvářet, takže to odpouštím, ale prostě i tak mi to lehce vadí. Otázkou zůstává, kdo přesně je Abigail. Je to dítě některých dřívějších obyvatel domu nebo sousedů? Soused-pomocník říkal, že jejich dítě zemřelo, sousedka-pomocnice že žije,  ale neopouští jejich dům. Nyní tedy fyzicky zemřelo a dál žije jako duch? Liv ho opravdu otrávila? No, uvidíme. Nebo také ne. Někdy je nedořečené lepší než zcela zjevené. Což je koneckonců asi zásadní slabina tohoto dílu. Už víme. Už to nemá tu šťávu neznámého a potenciálně nepoznatelného. ()

SpicyNugget

Olivia už nedokáže rozlišit sny a realitu a toto se jí stává osudným… Další díl z této série, který hodnotím plným počtem a který prostě musím okomentovat! Carla Gugino zde odvedla prvotřídní práci. Lehce se oprošťujeme od hororu a narážíme na silné psychologické drama. Konečně se dozvídáme, co se stalo onu osudnou noc, kdy otec pobral všechny děti a utekl z domu. Dozvídáme se také, co se dělo za oněmi červenými dveřmi. Posledních dvacet minut bylo opravdu emočně silných. Zdařilá epizoda. ()