Není v tom nic dobrého, když Hugh přiletí domů, aby se zúčastnil pohřbu, a za bouřlivé noci se setkává se svými odcizenými dětmi. (Netflix)

warrenur

Tentoraz nam to atmosferou sklzava do temnej, depresivnej a hlavne znepokojivej konverzacnej dramy ostatnych zijucich clenov rodiny. Opat sa opona z minulosti trochu poodhali. V zavere na divaka ide ozaj silny zavan smutku. Tento serial ma neprestane pozitivne udivovat tym, cim dokaze vnimaveho divaka obohatit. Pecka. "I was right here! But nobody could see me!" ()

maoc

Oproti minulému dílu malinko sešup v atmosféře. Rodinná sešlost nad otevřenou rakví mne paradoxně nechala celkem chladného. Vytáhly se nějací kostlivci ze skříní a proběhlo trochu strašení v přítomnosti i v prostřizích do minulosti v Hill House a kromě otce se dostalo dost i na mamku. Vše táhla nahoru famózní rotující kamera a dloooouhé záběry bez střihu. To se jen tak nevidí. Lepší byl snad jen v Atonementu. ()

tron

"Len sa strápňuješ a ani si to neuvedomuješ." Kým doteraz (prevažne) čo časť, to jedna postava, v šiestej epizóde sa konečne celá rodina stretáva pokope. Začína to celé dostávať zmysel a spád a niektoré scény sú fakt nepríjemné. Tak ale zas na druhej strane o hororovej udalosti roka by som určite nehovoril. ()

MM_Ramone

V roku 2018 natočil pod záštitou americkej spoločnosti Netflix režisér Mike Flanagan televízny dramaticko-horrorový seriál "The Haunting of Hill House". Prvá séria obsahuje desať zhruba hodinových na seba naväzujúcich dielov. V poradí šiesta epizóda nesie názov "Two Storms" (Dve búrky). Prvých päť častí, čiže prvá polovica tejto minisérie, bola venovaná piatim súrodencom rodiny Crainovcov. V jednotlivých epizódach sme sa bližšie zoznámili s každým z nich. Spisovateľ Steven, majiteľka pohrebnej služby Shirley, detská psycholigička Theodora, drogovo závislý Luke a nešťastná Nell. Teraz sa stretnú pri truhle najmladšej sestry Nell. Po rokoch sa tam uvidia aj so svojim otcom. Počas dvoch zúriacich nočných búrok a hypnotického krúženia kamery sa odhaľujú naštrbené vzťahy preživších členov rodiny. ***** ()

BROKEN_

MASTERPIECE!!! Dynamika mezi postavami je výborná, plus k tomu podávají herci perfektní výkony. A TA KAMERA!! LUXUS! 20 minut se jede bez střihu, a potom to stejný, neskutečná filmařina. Zkrátka klobouk dolů před režisérem Flanaganam a jeho týmem, protože tahle epizoda je dílo, které nemá období. A na konec musím zmínit tu parádní atmosféru, fakt smekám. Tenhle seriál naprosto zbožňuji. Kurva, jsem zvědavý jak to celé skončí. ()

• Epizoda je složena z pěti kamerových záběrů beze střihu. Nejdelší, třetí záběr, má délku o více než 17 minutách. (PozorGranat)