Rosie

Snímek Rosie vypráví příběh matky, která se snaží ochránit svou rodinu poté, co jim majitel jejich pronajatého domu prodá střechu nad hlavou a z nich se tak rázem stanou bezdomovci. Sehnat pokoj, byť jen na jedinou noc, se zdá jako nadlidský úkol ve městě, kde je zoufalý nedostatek možností dostupného bydlení. Ve stísněném prostoru jejich auta se Rosie (Sarah Greeneová) a John Paul (Moe Dunford) ze všech sil snaží vytvořit láskyplný domov a chránit své děti před krutou realitou jejich bezútěšné situace. Rosie se na vlastní kůži přesvědčí, že láska a síla rodiny dokáží překonat i období největší krize. (Cinemax)

DonBraso

Do takový šlamastyky by se nechtěl dostat určitě každý z nás.Potkalo to Rosie,manžela a čtyři jejich děti,kteří většinu času tráví v autě.Nevím jak v Irsku,ale příběh asi nechtěl být důkladným řetězcem,že to určitě jde i jinak.Hned ze začátku máte jasně dáno,že lidi z nižším příjmem mají dost smůlu,ještě když na jeden bejvák je hromada lidí.Vykreslení samotný Rosie moc není,což právě narve člověku bulíka do hlavy,že něco smrdí.Jediný co víte,že se nemusí se svojí matkou kvůli otci a tečka.Kvůli dětem by samozřejmě za tou matkou ubytovala i slona kdyby mohla,ale zas by to nebylo tak zajímavý.Jinak výsledek je fakt skvěle natočen.Dětský herci jsou přímo famózní.Depka tam je,když voláte jak blázen kde by člověk složil hlavu.Nechce to moc řešit,že by to šlo udělat jinak,protože by člověk prodal auto a měl asi na nájem,ale zas se člověk dostane k tomu,kde je to místo.Tam se vlastně malinko lepí fakt,že nechtějí aby to děti měly daleko do školy.Natočený to je fakt pěkně a to vlastně stačí,když připočtu krátkou stopáž snímku. ()

Malarkey

Solidní irská depka, která je notně přitažená za vlasy. Nedokážu si totiž představit, že by taková situace někdy mohla vůbec nastat, leč pravděpodobnost je mrcha nestálá a tak je dost možné, že při nějaké konstelace hvězd, kde oba z páru mají smůlu všude, kam vstoupí, by nějaký takový problém vzniknout mohl. Ze začátku jsem si spíš říkal, jestli film nereaguje na obecný problém lidí žijících v Dublinu a jeho přilehlém okolí, což by dávalo logiku, ale nějak se mi tomu prostě nechce věřit. Po filmové stránce ale poctivý evropský drama. Ponurý, tíživý, ale s nadějí, která umírá poslední. A toho já si vážím. ()

hazdrova

Také zúfalstvo by som nechcela zažiť, ale že ozaj. Napriek tomu, že sa majú radi, sú kompletná rodina, niečo sa vždy musí pokaziť. Film surovo ukazuje, čo sa stane, ak svojim deťom nemôžete dať strechu nad hlavou, ale bezútešne ich milujete. Dobre vykreslené, ale dobré tak na jedno zhliadnutie. 3,1* ()

sochoking

Udeľujem štyri hviezdičky i napriek istým výhradám. Tak za prvé, ak by ich vyhodil majiteľ na ulicu, musel by im vrátiť depozit, zálohu, ktorá sa platí hned na začiatku , kedy podpisujete nájomnú zmluvu a tá je zvyčajne rovnaká, ako mesačná renta. Takže sa nedá vyhovoriť, že by nemali prachy. Navyše chlap, foter a partner hlavnej hrdinky stále makal. No a za druhé, situácia v UK s domami na prenájom je taká, že ked v jeden den prídete o podnájom, na druhý už môžete bývať v novom. Uvedomujem si, že tvorcovia zrejme zámerne divákovi neponúkajú dôkladnejší vhľad do situácie, aby vytvorili tiesnivú a skľučujúcu atmosféru, ale toto sú fakty, kvôli ktorým som rozmýšľal nad mizerným hodnotením. Tiež som nepochopil, prečo by sa Rosie kvôli deťom neobetovala a neospravedlnila svojej matke a všetko by bolo okamžito a napohodu odšéfované. Ale dávam štyri za vynikajúce herecké výkony (hlavne detských predstaviteľov) a celkový dojem z depky a bezútešnosti, ktorý film vo mne vyvolával. ()