The Merger

• Nový Zéland The Merger

Baerdeller odpad!

Komentář obsahuje spoilery! Pokud vás film zajímá, tak nečíst před jeho zhlédnutím. Ale upřímně - film je mizerný. ||| The Merger se odehrává v malém australském městečku, kam vláda přesunula skupinu imigrantů. To se půlce města nelíbí. Za imigranty bojuje mladá žena, naopak její starý otec (mrzout) organizuje skupinu občanů, která se uprchlíky snaží z městečka vyštípat. Zároveň místní ragby tým (i když dost možná jde o nějaký ten lokální australský sport a ne rugby; tyhle sporty jdou mimo mě) nemá dost hráčů. Aby se tým zachránil musí za něj začít hrát právě imigranti. Tým je naprosto tragický, ale odehraje se tu typický průběh from zero to hero. Hráči se stanou týmem a začnou vítězit. Úspěch zkonvertuje většinu vesnických balíků a rasistů, že se začnou za své předešlé chování kát a zcela změní svůj přístup k imigrantům. Před posledním, nejdůležitějším zápasem trenér vyhodí z týmu posledního rasistu/balíka, jenž je zároveň nejlepší hráč. Nahradí ho naopak velmi špatný hráč, ale disponující "dobrým srdcem". Poslední zápas je u konce a rozhodnout v posledních vteřinách může jen zmíněný underdog... No, jak to asi může dopadnout? Kdyby ten film měl nějakou vyšší nadsázku, tak prosím. Ale to zpracování takového podprůměrného filmu, který běží ve čtvrtek dopoledne na pátém kanálu Novy nebo Primy to prostě zabíjí. Pokud hledáte sportovní komedii, tak jste tu vedle, protože komedických prvků tu je minimum. Vesměs jsou omezeny jen do podoby drobné kulisy např. vegan je dvoumetrový osvalený hovado, uprchlík z Burundi je špičkový chemik atd. Ohledně popisku sportovní - rugby tu dejme tomu najdete, ale vesměs jde taky jen o křoví - prim tu prostě hrají imigranti a jejich začlenění do společnosti v malém australském městečku. To je pro mě prostě málo. PS: Stopáž taky přepaluje, i 80 minut by bylo příliš. ()