Píše se rok 1990. Tradiční rodinná pouť Dresslerových s očekáváním vyhlíží první sezónu v demokratickém státě. Šéf pouti Jaroslav Dressler (Michal Suchánek) se snaží zorientovat v nově nastaveném státě, kde papír od úředníka je více než slovo nepřítele. Nakonec po naléhání své ženy Hanky (Alena Mihulová) po dlouhých deseti letech zavolá svého nejstaršího syna Daniela (Jakub Prachař), který je v posledním ročníku právnické fakulty, aby mu s papírováním pomohl. Návrat Daniela nejhůře nese světsky konzervativní Jindřich Dressler (Oldřich Navrátil), otec Jaroslava, který vnímá Daniela jako zrádce tradic a světského života. Oproti tomu největší potěšení z jeho návratu má sestřenice Andrejka (Barbora Mottlová), dcera Benáka (Tomáš Matonoha) a mladší bratr Daniela Vojta (Lukáš Veřtát). Po revoluci začíná být jasné, že kdo v tom umí chodit, může začít vydělávat víc než kdykoli předtím. Zároveň ale touha uspět najednou znamená porušit stará pravidla slušných světských a Danielovi chtě nechtě v žilách koluje světská krev. Postupně vychází najevo, že je tak ještě tvrdší než jeho otec Jaroslav. Ba co víc, že je i tvrdší než jeho děd Jindřich. Jak daleko bude Daniel schopen zajít, aby zachránil rodinu? Vybere si život v Praze se svou přítelkyní Pavlou (Eliška Křenková)? Nebo podlehne kouzlu Andreji? A jaká je ve skutečnosti cena za svobodu? (Stream.cz)

klukluka

Dokud to dějově skákalo po měsících, neřkuli po letech, přičemž jsme vždycky dostali naservírovaný jen ty největší historický milníky života kolotočárské rodiny Drechslerovi, tak to bylo výživný a zábavný. Jakmile se to ale kouslo a začali jsme se patlat v Danově minulosti, jeho čarování s DPH a jeho manželské krizi, tak to začalo těžce skřípat a nakonec to totálně zatuhlo v nějakým nevábným existencionálním bahně, který korunovala nešťastně obsazená Alena Mihulová. Takový lehký never more. ()

Djoker

Napsal to Kolečko, hraje tam Suchánek, většina tak logicky čeká světskou komedii. Chyba lávky. Brzy nastane Danův přerod v Tonyho Montanu od kolotočů a ke konci už je to regulérní deprese. Prachař tu transformaci navíc musí předvést během dvou dílů a na to zrovna on fakt nemá. Finální akt je směšnou tečkou pro nepovedený slepenec žánrů. Rozjetý devadesátky jsou velkou tragédií, které je lepší se vyhnout velkým obloukem. S1: 40% S2: 20% ()

cross

Žánrově neskutečně rozpolcený mix trapnosti s celkem zajímavým námětem... Jestli si to Petr Kolečko jen tak střihl od bohu za pár korun, nebo dokonce jen za poukaz na volnou jízdu na labutě, tak to ale vlastně až tak špatné není a něco mě tak nějak nutilo to dokoukat až do konce... Těžko říci jestli zvědavost, kam až jsou tvůrci ochotni zajít a nebo jestli to byly světlejší chvilky, kterých se, abych byl fér, taky pár najde... Každopádně, pokud seriál přehlédnete, o nic nepřijdete... ()

ARI50

No mohla to být hodně dobrá podívaná protože kolotočáři nebyli špatní, až na jakože krásnou kozatou střelnou růži, ne hrozný kozy nic a krása nikde tohle se nepovedlo. Mladého borce bych pleštil, hrozný herecký výkon totálně jsem ho nemusel vystát. No bylo by to super na tyhle dvě nepovedené herecké hlouposti a taky proto že časem ztrácely celou tu zábavu jedním slovem v pohodě ale přeci mohla to být zábava, zbytek herců se povedl. ()

Korbitch

Problém tohoto seriálu je, že má na místní reklamní databázi jako první uvedenou komedii. Hlavinky místních prvoků jsou z toho pak zahlceny a oni nechápajíc chodí po místnosti. V první řadě je to drama. Ano prvky komedie samozřejmě jsou, ale v první řadě drama. A depka. Pořádná depka. Naprostý divoký východ a obraz tehdejší doby. To, že Petr Kolečko má o kolečko víc, víme už asi všichni. Sice se nejedná o žádnou hitparádu, ale ty odpady tady...No, proti gustu. ()

• „Metalista“ ze střelnice má na zádech nášivku s motivem alba „Death Magnetic“ od Metallica, toto album ale vyšlo v roce 2008, přičemž seriál se odehrává v roce 1990. (MMXIII)
  • Když Daniel (Jakub Prachař) hraje na začátku videohru, jde vidět, že přestal klikat na ovladači, přitom ta hra se pořád hraje a dál zabíjí postavy ve hře. (TheSlezy)
  • Jindra (Oldřich Navrátil) v čase 7:50, když kouřil cigaretu, hýbal prsty. To však není možné, když má amputovanou ruku. (TheSlezy)

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

09.12.2019

Že je Praha lákadlem pro filmové štáby, již dlouho není tajemstvím. Nehledě na krásu města, jsou to ale také šikovné týmy, na které se přijíždějící producenti mohou spolehnout. Díky českému… (viac)