Zabijak proti svojej vôli

• Česko Zabiják proti své vůli (viac)

Miles Lee Harris (Daniel Radcliffe) je nýmand, který píše kódy pro počítačové hry pro děti, žije sám v nerdovském bytě a nedávno se s ním rozešla přítelkyně. Z nudy trollí na sociálních sítích různé lidi, ovšem jednoho dne narazí na společnost Skizm, což je nelegální zločinecké uskupení pořádající zápasy na život a na smrt mezi vyvrheli, kriminálníky a maniaky. Brzy Milese přijde navštívit skupina extraordinérních individuí, kteří ho unesou. Vzápětí se mladý muž probouzí doma, přičemž má k dlaním přimontované pistole. Hra o život začíná, přičemž protivníkem není nikdo jiný než smrtící Nyx (Samara Weaving), která už má na svém kontě slušnou řádku mrtvol. (C0r0ner)

TheEvilTwin

Budoucnost, ve které se skrze organizaci Skizm navzájem online mydlí "upgradovaní" týpci zní jako celkem zábava, v čele spolu s Harrym Potterem s přišpendlenýma bouchačkama k rukám a ujetou Samarou Weawing (kterou jsem tady skoro nepoznal) by to mohlo někomu stačit ke spokojenosti. Ačkoliv bych řekl, že jsem cílovka tohohle filmu, měl jsem s ním obrovské problémy. Děj mě vůbec nevtáhl, místy to bylo přihlouple naivní a ke konci jsem už počítal minuty do titulků. Sledovat 90 minut akce, která byla vizuálně dokonale barevná, příjemně geekovská a dnešní internetové generaci dost blízká mi vzhledem k absenci výraznější dějové kostry nestačilo a ve výsledku ani nevím, co chtěl film divákovi sdělit. Možná trochu překombinovaná snaha o spojení několika žánrů (komedie, scifi, akční...), která si tím ale samotná podkopává nohy. ()

BoPo

Samaru Weaving som do minulého roka nejako neregistroval. Za posledného cca pol roka je toto však už jej tretí film (Krvavá nevěsta, The Babysitter). A majú spoločných menovateľov. Samopal či brokovnica v ruke, boj o život, a to všetko v humornom duchu. Guns Akimbo je najslabším výstrelom. Daniel Radcliffe tu síce úspešne uteká tieňu HP, ale film je až priveľmi rozjuchaný. Chcú tu hádzať drsné hlášky (vyliž mi klitoris), hýriť počítačovou grafikou, mať Mad Max zloduchov a podobne. Sú tu fajn nápady (prišrubované zbrane k rukám, ktoré znepríjemnia všetky bežné činnosti), ale ako celok je to preplácaný mišmaš u ktorého príbeh totálne serie na aspoň minimálnu logiku. ()

pepo

Krvava, stylova a atmosfericka divocina alebo (lepsi) Crank pre milenialov. Cele je to krasne hrave, s chutou natocene a kto sa bude velmi snazit najde v tom aj hlbku a presah. Radcliffe konecne nasiel po Potterovi idealnu polohu a Samara Weaving je opat uplne uzasna (ta dievcina ma velmi bavi). Skoda, ze tomu v poslednom akte, aj napriek postupnemu zrychlovaniu, paradoxne trochu dochadza dych. Som dost velmi spokojny. 7/10, no dlho sa to pocitovo drzalo este vyssie. ()

castor

„Vyliž mi klitoris!“ Když už denně hltáme aktuální stav v případě vysoce nakažlivého infekčního onemocnění COVID-19, možná by měl náš ústřední hrdina méně olizovat mobil a víc dbát na hygienu rukou. Ale vážně. Přátel evidentně moc nemá, holka mu dala kopačky, šéf na něj ječí. Zřejmě vyrostl na Arnoldovi a Slyi a v telce mu zrovna běží Hard Target, když se u něj doma objeví organizátoři zvrhlé show, v níž si jdou po krku ti nejšílenější vrahouni. Probudí se s pistolemi přidělanými hřebíky k rukám a jednu takovou vražedkyni má náš loser odkrouhnout. Tvůrci mi připomněli kousek Hardcore Henry, u kterého platilo to stejné: někoho to nadchne, jiného znechutí. Prostě nálož s absentujícím dějem – svěží, sebevědomá a zábavná i zatraceně násilná. Neteř agenta Smithe Samara Weaving je cool, Daniel Radcliffe je cool a v porci „veselého násilí“ se pohybují poměrně obratně. Ubral bych klidně čtvrthodinku, nebo naopak přihodil nějakou scénu á la lahůdkové setkání s bezdomovcem či návrat do práce. Radcliffe to má asi jak Elijah Wood. Oba jsou navždy spjatí s jednou až hystericky populární postavou, oba si pečlivě vybírají, do čeho půjdou. Frodo Wood šokoval Maniakem coby šmírák v zaplivaném městě skalpující své oběti. Radcliffe si vyzkoušel horory a evidentně točí to, co ho baví. Jen tak dál!! Tři až čtyři hvězdy, já jdu nahoru. ()

Padme_Anakin

Moje slabost pro narušené jedince a divnověci opětovně potvrzena, měla jsem naladěno téměř ihned a po pravdě přiznávám, že jsem se báječně bavila. Je to krvavá kruťárna (nic pro slabé povahy), ovšem vtipná, místy roztomiloučká, příjemně nápaditá, ve svižném tempu odsýpající. Daniel Radcliffe konečně vyplivnul dudlana a dá se bezproblémově vstřebat, Samara Weaving dala tu šílenou koksandu parádně, no a Ned Dennehy jak omalovánky, to jsem se zasmála.. ()

• Na stole v Milesově bytě lze spatřit CD obaly s názvem videohry „Doom“. (Rico96)

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (viac)