Zabijak proti svojej vôli

• Česko Zabiják proti své vůli (viac)

Miles Lee Harris (Daniel Radcliffe) je nýmand, který píše kódy pro počítačové hry pro děti, žije sám v nerdovském bytě a nedávno se s ním rozešla přítelkyně. Z nudy trollí na sociálních sítích různé lidi, ovšem jednoho dne narazí na společnost Skizm, což je nelegální zločinecké uskupení pořádající zápasy na život a na smrt mezi vyvrheli, kriminálníky a maniaky. Brzy Milese přijde navštívit skupina extraordinérních individuí, kteří ho unesou. Vzápětí se mladý muž probouzí doma, přičemž má k dlaním přimontované pistole. Hra o život začíná, přičemž protivníkem není nikdo jiný než smrtící Nyx (Samara Weaving), která už má na svém kontě slušnou řádku mrtvol. (C0r0ner)

iXtr3m3

Zbesilá akčná jazda, ktorá je podľa mňa ešte lepšia ako kedysi zbesilý Crank. Nie je to možno až tak zbesilé, ale o to zábavnejšie. Daniel len potvrdzuje, že ako jeden z mála zo svojej generácie naozaj nie je herec jednej úlohy. Efektné nájazdy kamery, štýlový vizuál, všetko šlape ako hodinky. Od režiséra Deathgasm by som toto nečakal. Veľký progres. Deathgasmu som dal síce tri hviezdy, ale v rámci inej ligy. Toto je predsa len inde. ()

Corpsegrinder

Občas se to snaží bejt až moc cool čímž to asi pár lidí odradí ale celkově je to zábavnej videoherní film s hromadou odkazů na herní průmysl a hlavně s velmi sympatickým obsazením. ()

kery-

Harry se rozhodl, že se bude raději věnovat malým bláznivým projektům, a ve společnosti Samary, která už měla přípravu z Mayhemu a Krvavé nevěsty, mu to dost sedí. Film sloužící čistě k zabití času nad jeho šíleností, a to se povedlo. Hodně nabušené 3 hvězdy. ()

666Carnage

Daniel Radcliffe to teď trefil a našel si roli, která je zábavná a i hustá. Zápletka je velice jednoduchá ale docela nápaditá. Harry Potter je v normálním světě posera ale na internetu je to hrdina a nebojí se urážet nikoho, to se mu ale vymstí a přijde si pro něj jeho bývalí školník z Bradavic, který má potetovaný ksicht a k rukou mu přivrtá zbraně. Pošle na něj jeho nejlepší zabijačku, která se nedávno blejskla jako krvavá nevěsta (Samara Weaving), takže to pomalu vypadá jako pokračování. Je to vtipná akční jízda plná krve a násilí a super hlášek, odkazů na nerdy, hry a filmy. Film nebude nikterak úspěšný ale musí s nechat, že to byla docela jízda a já jsem rád, že jsem se svezl. 75% ()

Hanys_

Radcliffe s přišroubovanýma bouchačkama na stopě Samaře "jsem tady ulítlejší než Harley Quinn" Weaving (která je v téhle poloze prostě zase boží). Akční scény dost fain - na to že nejde vysloveně o áčkovou produkci - takže Howden asi po pandemii může čekat laso. 6.5/10 s tím že vidět to před 20 rokama, tak s radostí nějaký ten bodík přihodím. ()

SpaceOdyseus

Tady se nekdo snazi na silu byt Edgarem Wrightem a vubec mu to nejde. Tenhle film me stval. Stvalo me, jak se snazi byt ubercool, stval me pitvorici se Potter, stvala me debilni premisa, stvaly me trapne pokusy o humor, stval me neustavajici zbesily strih. Sve fanousky si to urcite najde. Ja si radsi znovu pustim Scotta Pilgrima. ()

mclenin

Střeštěná ujetost alebo ujetá šialenosť štylizáciou ponášajúca sa na Hardcore Henry či snáď Johna Wicka, ktorá si neverí ani nos medzi očami a strieľa si zo všetkého čo divákovi ponúka. A to je dobré, tak to má byť, som rád, že Radcliffe sa nebojí prikývnuť aj na projekty podobného uleteného charakteru, jemu tie role vskutku sedia. Plus, plus za Samaru Weaving a skvelú kratoscénu s bezdomovcom. ()

Strandmon

Trochu od Zastav a nepřežiješ, trochu od Kick-Ass a trochu od Wanted, ale přesto originální velice zábavná, hravá a ujetá jízda ve které vedle dobrého Radcliffa exceluje nezastavitelná Samara Weaving. Skvělý vizuál, spousty zajímavých nápadů i dost dobrých hlášek dělají z Guns Akimbo výbornou akční jízdu závislou na drogách. ()

Henry007

Béčko s vizuálem cutscén NFS (2015). Zásadní problém, který mě vadil, že v úvodních dvou scénách Radcliffa vykreslí jako totálního neschopnýho losera, který je schopný akorát psát nenávistné komentáře na internetu. A oproti němu postaví holku, nemilosrdnou zabijačku, která v úvodních scénách zvládne zabít 30 zkušených zločinců. ...a pak se oba střetnou a ona Radcliffa ani z dvou metrů nedokáže trefit....Přitom šlo ty postavy ustavit mnohem funkčněji. Zhruba až v druhé polovině filmu jsem byl ochoten tento nesmysl překousnout a užíval si béčkovou krvavou jízdu s pár zajímavými zvraty a kritickými odkazy na současnou společnost. ()

Milky.

Tohle byla bomba. Vizuálně vymazlená, adrenalinem napíchaná videoherní onanie plná nadsázky, humoru a zábavy. Přímočaré, chytlavé, poctivé. Radcliffa moc nesleduju, ale od Harry Pottera je to už druhý jeho film (první je Swiss Army Man), který mě fakt bavil a vypadá to, že se mu ujeté projekty dost líbí a vlastně mu i sedí. Well...doufám, že si bude podobné věci vybírat i dál. ()

Zombi

Drsná akční zběsilost, malinko ve stylu Cranku. Harry Potterovi přišroubujou proti jeho vůli k rukám bouchačky a musí zabít Samaru Weaving, nejlepšího zabijáka v nelegální vyvražďovací hře, která je streamovaná na síť, jinak skape on sám. Parádní vizuál, dravé tempo, hodně krve a efektní scény říznuté šílenstvím. Já jsem se bavil od začátku do konce, jasně, když se zpomalí, je to slabší, ale jinak super jednohubka. ()

Emo-haunter

Poctivá retardovaná řežba od začátku až do konce! Solidní hlášky, brutalita, násilí, industrializovaná estetika a vyjetej Radcliffe s ještě vyndanější Weaving a psychopatickými nepřáteli. Takové filmy určitě stojí za to točit, pokud tedy pan Howden Weavingové doopravdy vylízal klitoris. Jen škoda, že jsme nebyli svědky toho, jak vyndávají Milesovi jeho guny z pracek. Film má poctivý vizuál, hodně cool efekty, práce s kamerou je též very good, místy mě ale hodně boleli oči z hodně překombinovaného střihu, který spíš bil do očí prvních 20-30 minut. Pak už se to dalo zvládat lépe, ale v kombinaci s titulky to bylo celkem utrpení ta první třetina, to vám teda řeknu! I když je to totálně retardovaná kokotinka, byl to příjemně strávený čas, kdy jsem se párkrát i zasmál, mé oči si užívaly krásných efektů, a tak nemám problém udělit čtyři hvězdičky! Je totiž patrné, že film byl dělán s velkým nadšením! ***7,6/10*** ()

Illy

Tohle je guilty pleasure jak prase, ale který se bude líbit jen tomu, kdo si dokáže užívat hodiny s gamepadem v ruce.. Výborná kravina. ()

MIKESTEIN

Nudný bullshit, plný vycucnutej pseudo zábavy ukotvenej v akčných sekvenciách a priblblých prestrelkách, ktoré na mňa pôsobili slabo. Hlášky sa stali trendom a tak už nefungujú ako kedysi. Je to len snaha o vytvorenie akčného zábavného filmu (skrytého v podvedomí ľudskej zvrátenosti v sadistických vyvražďovačkách). Téma interaktívnej hry o život nieje predsa nič nové pod slnkom a možno by to odsýpalo, ak by to bolo spracované inak (lepšie). Áno, takto to bolo myslené. Zabaviť diváka. U mňa to však nefunguje. Takejto akcie tu už bolo viac ako dosť a pokiaľ nedokáže priniesť niečo nové, tak je u mňa vcelku zbytočná. Verím, že sa ten priblblý scénar Radcliffovi musel pozdávať a určite si predstavoval ako vo filme vynikne. Hotová akčná hviezda. Snaha bola. Nestalo sa. Za mňa PLOCHÉ. ()

andio

Dobrá blbost. Kvalita efektů byla fakt různorodá, některý výbuchy by Michael Bay fakt nepochválil, z jinejch by měl zase mokro v kalhotách. Některý "vtipy" a narážky na meme, potažmo videohry, byly trapný a sebeuvědomělost filmu mu v tomto ohledu nepomohla. I tak z většiny fakt nadupaná podívaná, kterou jsem si skvěle užil. 8/10 ()

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (viac)