Zabijak proti svojej vôli

• Česko Zabiják proti své vůli (viac)

Miles Lee Harris (Daniel Radcliffe) je nýmand, který píše kódy pro počítačové hry pro děti, žije sám v nerdovském bytě a nedávno se s ním rozešla přítelkyně. Z nudy trollí na sociálních sítích různé lidi, ovšem jednoho dne narazí na společnost Skizm, což je nelegální zločinecké uskupení pořádající zápasy na život a na smrt mezi vyvrheli, kriminálníky a maniaky. Brzy Milese přijde navštívit skupina extraordinérních individuí, kteří ho unesou. Vzápětí se mladý muž probouzí doma, přičemž má k dlaním přimontované pistole. Hra o život začíná, přičemž protivníkem není nikdo jiný než smrtící Nyx (Samara Weaving), která už má na svém kontě slušnou řádku mrtvol. (C0r0ner)

agentmiky

Absolutní šílenost, u které můžete z té přemíry střihů a střídání barev dost při sledování fakticky epileptický záchvat, tak se mějte na pozoru.....Ne, teď už vážně. Přijde mi, že Radcliffe si poslední dobou vybírá zajímavé filmové náměty, ono kdo prostě mohl přijít s tím, že hlavní hrdina se vzbudí s pistolemi mechanicky připevněnými k rukám ? Jako, koho to napadlo ? Ve výsledku se asi divák zabaví, pokud od filmu nečeká hodně. Zajímalo by mě, na kolik penízků film přišel, protože v jednom momentě jsem docela koukal, že ty triky byly v pohodě a na první pohled vypadaly z áčkovější produkce, jenže pak přišla sekvence dosti levně zavánějící. Ale suma sumárum, tohle mi nevadilo, neboť celý film musíte brát jako béčko, ono to jinak asi nejde. Ve vedlejší roli potěšila Samara Weaving, pár hlášek pobavilo (někdy i narážky na popkulturu), závěr přijatelný s možností druhého dílu. Ušlo to. Za mě dávám 60 % ()

ArsenalEagle

Pistolruký Edward v naprosto bizarní akční jízdě, která nešetří výbuchy a opravdu nadupanými hláškami. Opravdu se mi líbí, jakým směrem se Radcliffe vydal, protože ač jsem ho jako Harryho úplně nemusel, tak mu přicházím pomalu na chuť. Díky nějaký kutilský fintě, že by i Přemek Podlaha čuměl, se z internetovýho trolla lůzr stane lůzrem, ale se 100 náboji. Příběhově mi to trochu připomíná Rallye smrti sprsklou s Kick-assem a Wanted. Jo, vidím tam inspiraci z těchto filmů (a určitě i dalších), přesto to není vykrádačka. A já se přiznám, že jsem vypnul a náramně si tuhle šílenost vychutnal! ()

Flipnic-RE

Hezky vizuálně zpracovaná, vtipná akční taškařice. Něco ve stylu třeba Gamer, Crank apod. Do půlky to bylo hodně fajn, ale pak to začalo jaksi stagnovat ve všech ohledech. Radclife je zde hodně v pohodě, svoji roli zvládá v rámci žánru dobře. Ještě víc fajn je Samara W., která mi zde padla mnohem víc než v Krvavé nevěstě. V rámci nemocenský, po ránu v přítmí to splnilo svůj účel. Na druhou stranu je to myšlenkově volovina dělaná pouze a jen na efekt (a někdy to bylo ještě blbější, co snáším já ...). ()

Axis

Guns Akimbo je skvělá jednohubka s neuvěřitelným metadonovym střihem a kamerou. A to myslím v dobrým, velmi dobrým. 7,5/10 ()

easaque

-4* Bývalý Harry Potter si v posledních letech vybírá zajímavé a netradičně ujeté filmy. A tenhle byl tedy pořádně ulítlej nářez, ale tak nějak správně, protože jsem v něm nalézal kousky pravdy o současných společenských trendech a vkusech. Hlavně byl v něm pořádný kus černého humoru a díky němuž jsem si docela užíval ty akční části, na které normálně moc nejsem. Snad každý divák schopný nadhledu, teda kromě tvrdých vyznavačů artových filmů ;-), si v něm může najít něco, co ho bude bavit a podle toho si ho užívat, ale nechtějte po mě doporučení. PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

extrémně zběsilý Crank má svého nástupce,který je úplně stejně ujetý a zábavný.Samozřejmě by se na tom dalo najít dost much,ale o tom tahle videoherní šílenost není.Radcliffe je tu fajn a Samara Weaving asi bude brzo moje oblíbenkyně...70% ()

Garson

Počítačový expert Miles(Daniel Radcliffe) zase sedí večer doma sám jako obvykle a kromě popíjení se pustí do internetového komentování vyšinutých jedinců ze skupiny Skizm,kteří pořádají online zápasy kriminálníků v ulicích.Tvrdé jádro Skizmu ty jeho namachrované komentáře naštvou,navštíví ho doma,uspí ho,unesou,přišroubují pistole k rukám a vrhnou ho do bitvy o které si myslí,že nebude dlouho trvat.Proti Milesovi postaví bojovnici Nix,která ještě nikdy neprohrála.Pistorukej Edward(jak ho nazve jeden chlápek) se časem začne chovat jako opravdový bojovník a i přes všechnu snahu není Nix úspěšná a nepodaří se jí Milese při pouličních soubojích zabít.Časem oba Miles i Nix poznají,že bude výhodnější když spojí své síly,protože mají mnoho důvodů pomstít se a tak zaútočí na členy Skizmu a všechny je pozabíjí,ale Nix za to zaplatí životem.Je to ideální film pro příznivce videoher což já nejsem,ale i tak se mi to líbilo.Je tam mnoho úsměvných,ale i kaskadérských momentů např. ve 45 nebo v 52 minutě.Daniel Radcliffe mě ve svých nových filmech nepřestává překvapovat a co role to skvost,jen tak dál. ()

Durix

Více filmová než videoherní, AKIMBO je v první řadě post-twitchovská bouchaná, která má se světy koltů, dvojitých brokovnic a big-fucking-gunů společného daleko méně, než se na první pohled může zdát. Okázalé kamerové přemety sice nechají připomenout tvůrči ruku Hideaki Itsuna (DEVIL MAY CRY, DRAGON’S DOGMA) či stylistickou „bat-shit-craziness“ vývojářů z Platinum Games (BAYONETTA), ale tato podobnost zůstává pouze povrchová. Kde stylistické bravury DMC souvisí se ztřeštěností fikčního světa, jež panuje tolik za hranicemi nápodoby, že jej nelze konvenčně reprezentovat, tam tento film využívá kamerobacie jakožto ozdůbek, hezkých atrakcí, které mají odvázanost (a odvážnost) videoherních cutscén pouze zdánlivě připomínat. Zatímco vizuální delirium her s Dantem vtahuje a je nedílnou částí hráčova pohroužení, umělecky motivované excesy AKIMBA spíše odcizují: boří estetickou iluzi, pomrkávají na diváka a odkrývají jeho voyeristickou pozici... A to je dobře. Adaptace videoher na filmová plátna často selhávají na předpokladu, že lze estetickou iluzi vytvářenou například ve střílečkách snadno emulovat i na filmovém plátně (DOOM, ALONE IN THE DARK). Howdenův film protestuje, půjčuje, exploatuje, nikdy však nenapodobuje._ Co do vyprávění bychom mohli daleko exemplárnější příklad videoherní logiky hledat ve „WICKOVSKÉ“ trilogii, kde lze mluvit o hloubkovém směřování narativu. Mluvíme o útržkovité znalosti fikčního světa, který je postaven na určitém řádu, po jehož žebříčku s každým dalším dílem stoupáme výš a výš. Dodržím-li videoherní analogii, objevujeme nové úrovně (Continental – the High Table) spolu s novými bossy (Winston – The Adjudicator), kteří určují status quo. Poslední díl tuto tendenci dokonce emblematizuje závěrečným vertikálním posunem a finálním střetem. Zatímco Keanu s propiskou připomíná dílčí (a dobrovolné) sbírání „lore notes“, Radcliffe s bouchačkama připomíná horizontální pětiaktovku vedenou jasně zvýrazněným deadlinem. __ AKIMBO odmítá na... no... hru na videohru přistoupit a otevřeně proti ní brojí. Miles nechce být hráčem, rezignuje na pozici loutky a svoji přeměnu na Doomguye frustruje svým útěkem. Je opakem videoherního hrdiny a jako netradiční postava na pozadí klasických schémat rozkládá a podvrací možnosti videoherních adaptací. Nikoliv herní film, ani hravý film, ale film o hrách ve filmech. ()

C0r0ner

Je to schválně přehnané jako Mladí zabijáci, je to kurevský videoherní výplach jako Hardcore Henry, má to špičkovou ústřední dvojici, fóry parádní jako v Kick-Ass, no pro mě prostě splněný sen. Haldy mrtvol, haldy vtipů, haldy sprostých slov, co víc si přát, že ano? 95% ()

Adaamos21

Taková komiksová akční jednohubka, která rozhodně pobaví, ale nečekejte nic převratného. Harry Potter vyměnil hůlku za dvě bouchačky a jde mu to s nima taky docela dobře. ()

Martrix

Zábava nejen pro digismažky a ortodoxní klikače, ale překvapivě i pro mě, který nemá ani facebook. Vtipné na tom je, že je to i takové uflusnutí do vlastních řad...čumění na životy jiných, se totiž od čumění na zabíjení druhých, zase tak moc neliší. Místy poťouchlá hudba, nebo dobře zvolený song...It´s hammer time..., je stejnou měrou zvrhlé, jako zábavné. A těch zábavných momentů je v Akimbo dost na to, aby měl člověk chuť to dokoukat. Howden se moudře vyhnul klišé, takže za mě dobrý. Akce je navíc opravdu dynamická, zpomalováky, choreografie... . A účast Radcliffa, byla jednoznačně velké pozitivum. Jednohubka, ale o několik levelů lepší, než třeba tohle. ()

PavelVanekArt

Stylizovaná akční kokotina, kterou drží jen efektivní (ale nudná) akce, celkovej styl filmu, gore a penis Harryho Pottera. Jinak nic, co by bylo nutno znova (ne-li vůbec) vidět. 3* a.k.a 55% ()

Juto

Tento film je akčná komédia, ktorá je krvavá, hlučná, surová a zdanlivo v réžii hyperaktívneho dieťaťa. Vďaka tomu je ťažké vychutnať si častú akciu. Dej a postavy sú tenké ako papier, zatiaľ čo zvyšok je hyper štylizovaný a úplne prehnaný. 5,5/10 ()

animaxis

Třetí hvězdičku dávám vlastně jen za jistý společenský komentář. Asi bych zacházel do spoilerů, kdybych tu o něm něco psal, takže pointě filmu (aspoň podle mojí interpretace) se zde věnovat nebudu. Jinak se ale jedná o násilnou akční šílenost, která mě bohužel svojí akcí příliš neoslnila a mimo ni tu už není moc jiných aspektů, které by to mohli divákovi zklamání v akci vynahradit. V každém případě se mi ale líbí, že Radcliffe si od dokončení Harryho Pottera vybírá většinou buď netradiční, nebo jako v tomto případě vyloženě šílené role. ()

majo0007

Pre fanúšikov úletových filmov typu Crank alebo Hardcore Henry ako vyšité. Spomenuté filmy ale majú jednoznačne lepší drajv a hlavne GULE. Pretože Radcliffe je tu už tradične za takého kokotka (pacifista & vegetarián) = Guns Bimbo. Vizuál je síce pekný, ale po nejakom (krátkom) čase vás tá turbulencia prestane baviť. ()

Deyw

ooh..dalsi crank..fakt prdel jako svina..typek vprdeli astmatik a ma navrtany guns na rukou..nemuze se ani vychcat :D natoceno hodne funny a gamesove jako crank...bavil sem se jako kreten! ()

vnimatkrasu

Je to dobrý. Punkový, vtipný, tak akorát wtfózní, abych ty přece jen spravedlivější tři hvězdičky emotivně překlopil ve čtyři. Radcliffe si to dává s lehkostí šlehačkovýho dortu. A ohyzdně hot Samara Weaving je po Krvavý nevěstě jen dva tři filmy od zisku novýho fanouška. Mě. ()

UhLee

(7/10). Tohle vůbec, ale vůbec nebylo špatné.. Ba naopak! Byla to parádní akční jízda, kde musíte vypnout mozek a naldit se na vlnu filmu. Poté si už jenom užíváte Danielovy vtípky, kdy on toho trotla Milese zahrál naprosto parádně. Bezdomovec s nápadně silným přízvukem taky náramně pobavil a celkově tady bylo mnoho nápadů, které člověku nenechaly vážný výraz a musel se prostě usmívat. Zpomalovačky nejsou místy vůbec na škodu a tempo tomu vůbec nepolevuje. Překvapení.. Velké překvapení. ()

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (viac)