Zabijak proti svojej vôli

• Česko Zabiják proti své vůli (viac)

Miles Lee Harris (Daniel Radcliffe) je nýmand, který píše kódy pro počítačové hry pro děti, žije sám v nerdovském bytě a nedávno se s ním rozešla přítelkyně. Z nudy trollí na sociálních sítích různé lidi, ovšem jednoho dne narazí na společnost Skizm, což je nelegální zločinecké uskupení pořádající zápasy na život a na smrt mezi vyvrheli, kriminálníky a maniaky. Brzy Milese přijde navštívit skupina extraordinérních individuí, kteří ho unesou. Vzápětí se mladý muž probouzí doma, přičemž má k dlaním přimontované pistole. Hra o život začíná, přičemž protivníkem není nikdo jiný než smrtící Nyx (Samara Weaving), která už má na svém kontě slušnou řádku mrtvol. (C0r0ner)

castor

„Vyliž mi klitoris!“ Když už denně hltáme aktuální stav v případě vysoce nakažlivého infekčního onemocnění COVID-19, možná by měl náš ústřední hrdina méně olizovat mobil a víc dbát na hygienu rukou. Ale vážně. Přátel evidentně moc nemá, holka mu dala kopačky, šéf na něj ječí. Zřejmě vyrostl na Arnoldovi a Slyi a v telce mu zrovna běží Hard Target, když se u něj doma objeví organizátoři zvrhlé show, v níž si jdou po krku ti nejšílenější vrahouni. Probudí se s pistolemi přidělanými hřebíky k rukám a jednu takovou vražedkyni má náš loser odkrouhnout. Tvůrci mi připomněli kousek Hardcore Henry, u kterého platilo to stejné: někoho to nadchne, jiného znechutí. Prostě nálož s absentujícím dějem – svěží, sebevědomá a zábavná i zatraceně násilná. Neteř agenta Smithe Samara Weaving je cool, Daniel Radcliffe je cool a v porci „veselého násilí“ se pohybují poměrně obratně. Ubral bych klidně čtvrthodinku, nebo naopak přihodil nějakou scénu á la lahůdkové setkání s bezdomovcem či návrat do práce. Radcliffe to má asi jak Elijah Wood. Oba jsou navždy spjatí s jednou až hystericky populární postavou, oba si pečlivě vybírají, do čeho půjdou. Frodo Wood šokoval Maniakem coby šmírák v zaplivaném městě skalpující své oběti. Radcliffe si vyzkoušel horory a evidentně točí to, co ho baví. Jen tak dál!! Tři až čtyři hvězdy, já jdu nahoru. ()

*CARNIFEX*

Tak to si nejako predstavujem zábavu, ktorá napriek tomu, že je vyskladaná na primitivizme, dokáže aspoň čiastočne zaujať svojím námetom. Zasmiať sa dalo no potoky sĺz netreba očakávať. ()

kulyk

Fajn hýkačka pro chvilky, kdy vás nic nebolí, svět je lenivý až do rozplizla a jediné, co chybí, je troška nenáročné, avšak též strhující zábavy. Jestli tedy nemáte nablízku nějaké rozkuřovátko. To je pro podobné chvilky ještě lepší varianta. Pokud si dobře vzpomínám. ()

pepo

Krvava, stylova a atmosfericka divocina alebo (lepsi) Crank pre milenialov. Cele je to krasne hrave, s chutou natocene a kto sa bude velmi snazit najde v tom aj hlbku a presah. Radcliffe konecne nasiel po Potterovi idealnu polohu a Samara Weaving je opat uplne uzasna (ta dievcina ma velmi bavi). Skoda, ze tomu v poslednom akte, aj napriek postupnemu zrychlovaniu, paradoxne trochu dochadza dych. Som dost velmi spokojny. 7/10, no dlho sa to pocitovo drzalo este vyssie. ()

Xmilden

Krvavá nevěsta se snaží odprásknout Harryho Pottera. Jasně zní to tak blbě až je to tuze lákavé. Film se může směle zařadit mezi další ztrěštěné gun fu záležitosti jako Crank nebo Hardcore Henry. Nepatřím mezi fanatické Radclifovy vyznavače, takže neusínám večer co večer s kouzelnickou hůlkou, ale musím uznat že ten člověk hrát umí, jen bohužel to není žádný extra Dwayne Johnson, aby z filmů dělal kasovní hity. Tady si vzal k ruce čím dál parádnější Samaru Weaving, která je sympatická už jen tím, že hraje ve filmech, kde se násilí rozhodně nešetří. Guns Akimbo je zábavná průměrná akční pitomina. 60% ()

darkrobyk

Pokud vám někdo přišroubuje pistole k rukám, není jednoduché se obléknout, volat z mobilu a dojít si na záchod. Bláznivá naháněná kdo s koho, kde poněkud tupějšímu Milesovi dochází jen pomalu, že tady jde opravdu o život. Radcliffe, který se zkrátka nikdy nenaučí hrát, je pro tuhle postavu jako stvořený. Nejlépe mu prostě jdou mrtvoly a vyděšení jedinci, kteří si vystačí se dvěma výrazy v obličeji. Po první čtvrtině mě to moc nebavilo, jelikož podobných naháněček už jsem viděl kvanta. Závěrečná čtvrtina vše tak trochu napravila. Ne že by to bylo úplně špatné, ale nenašel jsem postavu, které bych mohl fandit. A popravdě, kdyby film skončil na střeše, hodnotil bych ho možná o trochu výše. Chvílemi mě bavila retro hudba, Dead Or Alive a jejich You Spin Me Round je už zkrátka klasika. Trapná byla pixelová krev, i když s ní nešetřili. ()

JohnnyD

Nadupaná cyberpunková nálož, s dunivým soundtrackom, neónovým vizuálom, komiksovým násilím a fantastickým castingom. Samara Weaving mimikou i akcentom robí zo šialenej Nix svoju doposiaľ životnú rolu. Prečo ju neobsadili ako Furiousu v prequele Fury Road? ()

Beckett51

Zábavná jednohubka s roztomilým Radcliffem, cool Weaving, několika hodně slušnýma gagama a nesmírně ocenění-hodnou snahu vyhnout se žánrovým klišé. Furt je to ale "jenom" spotřební akčňák. ()

HAL

Tyhlecty pokračování Harry Pottera jsou čím dál tím lepší. Od režiséra metalové parodie Deathgasm jsem výbornou přestřelenou komediální zábavu čekal, ale že jako svůj další film udělá rovnou něco jako John Wick a Hardcore Henry v jednom? Přitom s výbornou akcí a parádně dynamickou kamerou? A že za Keanu Reevese tam bude Danielem Radcliffe v plyšových papučkách, a přitom to bude mít i nějaký ten sociálně kritický přesah? No tak to je prozatím film roku. 9/10 ()

pornogrind

Předem svýho komentáře upozorňuju, že Daniela Radcliffa nemusí. Jeho xicht mám neodmyslitelně spojenej s Harrym Poserou kterej mě nikdy nezajímal. Další filmy s Radcliffem jsem tudíž nikdy nevyhledával. Viděl jsem jen The Woman in Black(2012)-2hvězdy a Jungle(2017)-3hvězdy. Na tenhle film jsem narazil ve spojitosti s herečkou Samarou Weaving. Námět mě celkem nalákal a tak jsem se rozhodl, že dám Harrymu Poserovi třetí šanci. A kupodivu mi tady Redcliffe až tak nevadil. Rozhodně bych si ale v téhle roli dokázal představit lepšího herce. Neskutečně se mi ale líbila právě výše zmiňovaná Samara Weaving v roli Nyx. Jako by jí ta role byla šitá přímo na míru. Samara mě začíná poslední dobou herecky bavit. Film sám o sobě je neskutečná jízda plná akce a vtipnejch situací a hlášek. Fakt prdel. Prostě oddechovka u který dáte mozku voraz. Na 4hvězdy mi přece jenom něco chybělo. Takže volím silnější 3hvězdy. ()

Goldbeater

Už jste viděli Daniela Radcliffa kouzlit, nechat si narůst rohy, pouštět větry na ostrově a ztratit se v džungli, teď ho máte šanci vidět běhat po městě ve slipech a papučích a střílet přitom z pistolí přibitých k rukám, byl totiž kvůli internetovému trollení vržen do hry na život a na smrt (v online přenosu). Zběsilá, komediální a eRková variace na pár let staré Nerve: Hra o život, která si bere na paškál neduhy moderní internetové generace, je docela zábavnou blbinou, u níž se dá v pohodě vypnout. Jen teda občas mám problém s filmy, které se snaží být meta a dělat si srandu z klišé akčních snímků, ale později se těch klišé sami pevně drží. Nicméně bavil jsem se velmi. [Sitges 2019] ()

mzss1

(60%) Sakra, to byla ale šílenost, ale vtipná a stravitelná šílenost, takže fajn. Zpočátku mě to z úvodu docela iritovalo – a tím přesněji myslím herecký výkon Daniela Radcliffa. Jenže naštěstí postupem času jsem si na jeho herectví v tomto snímku zvykl a ke konci jsem si uvědomil, že až tak strašný nebyl. Holt když toho chlápka vidím, představím si Harryho Pottera – nemůžu si pomoci. Nějaký ten příběh, scénář apod… - to se zde absolutně nedá řešit. Ale aspoň to má pár dobrých a až bych řekl vtipných momentů. Akce a krvavé zabíjení je takové moc přehnané, ujeté a zejména v poslední třetině filmu mě to už docela začalo nudit. Ale technická stránka filmu byla docela povedená. Takže na jedno shlédnutí to nebylo až tak zlé, pobavil jsem se a hlavně NENUDIL. ()

kingik

Pistolruký Potter, co si přišel vyřídit účty s J.K.Rowlingovou. Tímto nekompromisně brutálním dílkem, co si bere na paškál videoherní i comicsovou hravost, se pro Daniela Radcliffa otevírá nová kariérní možnost. Může se definitivně zbavit nálepky herce, který ztvárnil čaroděje z Bradavic. Jakmile uvidíte jeho svěže sjetý ksicht v županu a šílených trepkách, kterak zoufale pádí za bílého dne ulicemi, určitě mu odpustíte umělecké poklesky spojené s jeho komerčním obdobím, ve kterém nebyl k hereckému užitku. Najednou je z něj úplně jiná herecká osobnost, která originálním způsobem dokáže přesvědčit i své zaryté odpůrce, že prostě není na odpis a pod svěže hravým i dravým režisérem umí za to patřičně vzít. A když mu dělá partnerku Samara Weaving, je o svérázně extrémní jízdu postaráno. Celé to má na svědomí Jason Lei Howden, jehož filmografie nečítá nic překotně unikátního, ovšem jeho pracovní zkušenosti s velkorozpočtovými produkcemi se mu jistě hodily, a i slavní režiséři začínali s menšími produkčními náklady. Howden rozhodně akční složku nikterak neošidil a ani nepodcenil, musel zapojit svoji invenci, kterou rozhodně má, aby akční scény měly určitou kvalitu, tedy dobře vypadaly a technicky působily obstojně, neb je (mírně) znát, že rozpočet nebyl z nejštědřejších. Rozložení koprodukčních sil mohlo působit všelijak (Německo, Nový Zéland i Velká Británie), ovšem výsledek není žádná ostuda a nuda už vůbec ne. Od počátku má film rychlý sled i spád událostí, nelegální a internetem hojně sledovaná brutální hra je patřičně vyhnaná do extrému a těží ze své primitivní podstaty. Postavy i postavičky jsou směsicí krvelačné zábavy, kamera provádí prostocviky a mrtvých je bezpočet. Scenáristicky film tolik nepřekvapí, k vidění je námět, který zde už v určitých obměnách existuje, režisér ovšem k němu přistupuje šarmantně a uvědoměle, tudíž režijně to má celé kvalitně pokryté a zvládnuté. Daniel Radcliffe a Samara Weaving jsou castingovou trefou, která diváka drží v pozoru, načež Samaře ty mrchy opravdu jdou k duhu. No, mít na rukou přišroubované zbraně, to není věru žádná legrace. A tahle akční legrácka Radcliffovi vyšla. 10/10 ()

Kudly4

Parádní, krvavá střílečka, něco ve stylu Hardcore Henry. Plusem jsou vtipné scénky, skvělá kamera a hudba, výborný Radcliffe a dokonce mi sedla i Samara. Slušný úlet ! ()

Kothy

Takhle ujetý film už jsem dlouho neviděl. Daniel Radcliffe si vybírá čím dál zvláštnější role. Nejde přehlédnout výrazný vizuál a celkem originál akční scény. Celé je to dost laděné do herního stylu a připomnělo mi to filmy jako Scott Pilgrim, Sejmi je všechny nebo Hardcore Henry. Hudební podkres je taky dost šílený. Trochu tu hapruje děj a pár dalších logičností, ale to u takového filmu nesmíte řešit. Třeba to, jak by tento svět mohl fungovat za přítomnosti policie atd. Radcliffe tu hraje obyčejného nerda, který se po pár provokacích na internetu vzbudí s bouchačkami přišroubovanými k rukám. Nezbývá mu nic jiného, než se do této šílené vražedné hry zapojit. Je tam dost vtipných momentů. Jak to asi skončí se dá snadno domyslet. Určitě to ale stojí za to. "Kuchař taky nepřijde domů a nepustí si Ano, šéfe." :D ()

RUSSELL

Hravě natočená akční jízda s looserem Danielem Radcliffem, který běhá po městě s pistolemi přišitými k rukám ve snaze setřást a ideálně zlikvidovat protivnici v nové brutální a krvechtivé online hře, která je v tomhle zmagořeným světě zrovna v kurzu. Vtipná, zábavná a slušně krvavá jednohubka – v některých aspektech evokující Kick-Ass –, která se nebere vůbec vážně a má solidní tah na branku. Tyhle filmy já můžu, takže bych si klidně za pár let dal i pokračování. Jason Lei Howden se mi trefil do vkusu už svou prvotinou Deathgasm a svůj talent svým druhým filmem stvrdil – jen doufám, že mu s příštím zářezem nedojde dech. ()

silentname

"Guns Akimbo" sa nakoniec ukázalo ako skutočne dobre spracovaná akčná komédia. S potenciálom na pokračovanie. A nemal by som problém sa naň pozrieť. Film má dostatok energie, je vizuálne strhujúci a má dobré postavy, ktoré nás vedia udržať v pozornosti. Je zaujímavé vidieť ako sa Miles počas tejto akcie začne meniť. Plus je pravda, že aj Nix je veľmi zaujímavá postava a Samara Waving si to užíva teda plnohodnotne. Myslím si, že dala asi do tejto postavy úplne všetko. A fungovalo to dobre. Na niektorých miestach to vie byť jemne predvídateľné (pokiaľ dávate pozor a viete si spájať jednotlivé kúsky do seba), no vôbec mi to nevadilo. Pretože istým spôsobom som aj chcel, aby to daným smerom nakoniec išlo. Zloduch filmu je trošku komická figúrka, no súčasne je aj poriadne nebezpečný. A celkom šialený. Komediálne momentky fungujú a dokonca Nix bude mať aj celkom slušnú minulosť, ktorú spoznáme. Myslím si, že ak máte radi akčné komédie, tak tento film by som na vašom mieste nevynechal. Ide o kvalitne spracovanú akčnú komédiu, ktorá rozhodne pobaví. Hodnotenie: B+ ()

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (viac)