Zabijak proti svojej vôli

• Česko Zabiják proti své vůli (viac)

Miles Lee Harris (Daniel Radcliffe) je nýmand, který píše kódy pro počítačové hry pro děti, žije sám v nerdovském bytě a nedávno se s ním rozešla přítelkyně. Z nudy trollí na sociálních sítích různé lidi, ovšem jednoho dne narazí na společnost Skizm, což je nelegální zločinecké uskupení pořádající zápasy na život a na smrt mezi vyvrheli, kriminálníky a maniaky. Brzy Milese přijde navštívit skupina extraordinérních individuí, kteří ho unesou. Vzápětí se mladý muž probouzí doma, přičemž má k dlaním přimontované pistole. Hra o život začíná, přičemž protivníkem není nikdo jiný než smrtící Nyx (Samara Weaving), která už má na svém kontě slušnou řádku mrtvol. (C0r0ner)

EvilPhoEniX

Videoherní, punková, stylová a brutální jízda na koksu! Daniel Radcliffe se probudí s bouchačkama přibitýma k rukám a ocitne se v Deathmatchi proti Nix, což je ultimate female assassin ( Skvělá Samara Weaving, která opět v naprosto odlišné, ale výborné roli). Je to velmi příjemné guilty pleasure, které nastolí rychlé tempo hned od začátku, jsou zde správně ujeté postavy, krví se nešetří, hlášky fungují a překvapivě to není ani tak hloupé, jak by se na první pohled mohlo zdát. Fajn zábava s videoherními odkazy ( Mortal Kombat potěší). 7/10. ()

POMO

Zběsilá arkáda s vychytaným vizuálem, kvalitními vizuálními efekty, hmatatelnými postavami a zopár nečekanými zvraty, které u ní udrží i pozornost necílovkového diváka (t.j. mně). Nejenom přítomnost Radcliffa ji zvedá na téměř áčkovou úroveň, ale hlavně režisér, který má cit pro dynamiku vyprávění. Čekali byste, že to bude blbější. [Sitges FF] ()

verbal

Hery Potrat a splašený plejstejšn je veskrze zábavná a v detailech roztomilá zběsilá taškařice zejména pro kompulzivní leštiče džojstyků, plná kulantních malých obskurních nápadů a škaredých xichtů, takže slizký Danek a jako vždy ohavná Samanta Čuňáková skvěle zapadli a ani moc neškodili. Howen si po megatrapném Zmrdgasmu rozhodně napravil reputaci. ()

Enšpígl

Punkovej úlet, plný černýho humoru a brutálních scén na start Aussie & Kiwi Film Fest jsem si lepší oddycháč asi ani nemohl přát. Danovi se tady skvěle podařilo zbavit stigmatu Harryho Pottera, jen tak dál. ()

Malarkey

Aussie & Kiwi Film Fest si pro mě na úvod vybral zatraceně dobrou jednohubku. Navíc Daniel Radcliffe a Samara Weaving je přesně ta dvojka, kterou si u podobně laděného filmu představím. Ti si snad ani jiné kousky nevybírají, než explicitní úlety. Snad jenom k dokonalosti zbývalo, kdyby jim tady životního mudrce hrál Nicolas Cage. Parádní akční násilnickej náhul.. ()

MrHlad

Hodně drsná a šílená jízda, ve které Daniel Radcliffe bojuje proti hromadě šílených zabijáků v čele se Samarou Weaving, je plná krve a černého humoru. Jakmile ale trošku zpomalí, ukáže se, že v těch neakčních scénách může vlastně nabídnout jen velmi málo. ()

T2

║Rozpočet $15miliónov║ Tržby USA ║ Tržby Celosvetovo $1,034,769▐  Riadna vtákovina ale dobre, šlapalo to stále na plné "akčné zbesilé" obrátky. Radcliffe sa dá nahovoriť na každú praštenú chujovinu ale prevažne mu to sadne. /55%/ ()

Superpero

Groteskní ultranásilí, zábavný Radcliffe a hlavně šílená Samara Weaving, kterou po Krvavé Nevěstě naprosto žeru. Rozpočet asi nebyl obří, protože většina přestřelek je ve tmě v hnusných industriálních budovách. Nedostatek estetiky, ale vyvažuje nadšení pro věc. ()

Fr

„PROBUĎ V SOBĚ TO ZVÍŘE!“ /// Daniel Redcliff dělá v posledních letech všechno možný, aby se zbavil nálepky „Harry Potter“. Musím uznat, že se mu to (aspoň v mých očích) daří. Po úchylným „ŠVÝCARÁKU“ (2016) si k osobní exhibici vybral další originální kousek. Guns Akimbo má vděčnej příběh z virálního světa, kterej se definitivně zbláznil z Daniela se (díky nějaký kutilský fintě, že by i Přemek Podlaha čuměl) stane Pistolorukej Edward… Spousta násilí ve stylu videoher, rating „R“ (je to tady samá „kurva,“ sjížděj se „lajny“ a teče krev), čakry se rovnaj kladivem, sposta ujetejch postav, videoherních odkazů, občas solidní hláška, parádní vizuál, kurevský tempo, občas přijde nějakej zvrat, aby se ani „obyčejnej“ divák nenudil. Kinematografický skvosty jako jsou „ZASTAV A NEPŘEŽIJEŠ“ (2006), „HARDCORE HENRY“ (2015) nebo „SEJMI JE VŠECHNY“ (2007) dostali solidního bratříčka. Víc jsem se rozepsal TADY. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tvrdím, že některým lidem by se měli ustřelovat ptáci. 2.) Vždycky jsem chtěl mít místo rukou zbraně. 3.) Thx za titule „num71“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ** AKCE **** NAPĚTÍ ne ()

JFL

Režisér zábavného metaláckého hororu "Smrtgasmus" zvedá rukavici, která zůstala na bitevním poli akčního filmu ležet po rozpadu dua Neveldine/Taylor. "Guns Akimbo" je kyberpunková videoherně stylizovaná akční komedie, která si hodně půjčuje z "Crank" a "Hardcore Henry", byť jejich upřímnou punkovou energii fakeuje fanboyovskou rádoby drsností. Škoda, že se nedokáže odpoutat od své nerdovsky chcípácké podstaty, která motivuje nejen zdejší humor, ale bohužel i trapně mesianisticky sebezahleděné finále. ()

B!shop

Jako jasne, je to v podstate debilita, na kterou by bez pritomnosti Radcliffea asi narazil malokdo, ale zatracene zabavna. Film se nastesti nebere moc vazne a natocenej je prekvapive hodne slusne, i kdyz tempo precijen obcas vazne a je to spis jen sled scenek, nez ze by se to rozjelo a udrzelo si to tempo az do konce, jak to misty pusobi. Sem tam padne nejaka fajn hlaska nebo forek, akce je naprosto libova, i kdyz samozrejme znacne stylizovana, spousta akcnich reziseru by si tady mohla vzit inspiraci a hlavni dvojka je bezchybna, Radcliffe bude asi hrat ty dementy uz navzdy, ale prekvapila me hlavne naprosto silena Samara Weaving, ta proste nemela chybu a doved bych si ji predstavit v treba takovym Mad Maxovi. Takze za me vlastne naprosta spokojenost. ()

dO_od

// Samara Weaving strikes again a páteční večery se právě staly daleko osamělejší. Je to extrémně ujetý a má to výbornej soundtrack, víc jak jednohubka u které jsem předtím třikrát usnul z toho ale nebude. 6/10 ()

Jara.Cimrman.jr

"V reálným životě bych neublížil mouše. Ale za klávesnicí jsem byl zkurvenej Terminátor." Tohle je varování pro všechny dementy, kteří celý dny anonymně rozsívají nenávist na sítích. Mohli byste se jednou probudit s pistolema přišroubovanejma k dlaním a zkuste pak jít na malou. Já jsem se tedy královsky bavil při eskapádách Pistolorukýho Milese a užíval si originální nápad zabalenej v šíleným tempu. Navíc jsem se při tom naučil ovládat mobil nosem, ocenil jeden zábavnej Hammertime, užíval si vysoký rozlišení reálnýho světa a poznal jeden stoletej anální kolík. Prostě zábava a poučení, tak to mám rád. ()

Morien

Sranda. Zábavný soundtrack, Thomas Sainsbury zpívající "You Spin Me Round", Samara velmi rozkošná. Někdy nadbytečný/obyčejný/zbytečně nudný voiceover tomu sráží sebevědomí. Takovýhle film nepotřebuje vysvětlování (nebo moralizování). Kdyby to měl v rukách zkušenější režisér (a nebo se to PR specialistům podařilo lépe prodat), tak z toho mohl být kultovní bonbonek, takhle rovnou zapadlo. ()

choze

Čas od času přijde nějaký šílený režisér a natočí nějakou akční šílenost - obvykle s přímočarým scénářem, který bývá jednou velkou honičko-přestřelkou, s vymazleným vizuálem, divokým tempem a s obžerskou porcí parádní akce, ujetých nápadů a hlášek. To je případ Wanted, Sejmi je všechny, Crank, Hardcore Henry a čerstvě i Guns Akimbo. Ten kombinuje ňoumovitého hrdinu-kancelářskou krysu a from-zero-to-hero zápletku z Wanted s honičkovostí zbývajících jmenovaných, což rámuje zvrhlou hrou, v níž se bojuje o život a je vysílaná online a la Běžící muž (oproti kterému tu chybí politický rozměr a hra tu má celou dobu jen dva hráče). Ve výsledku jde o sympaticky snaživý a zdatný akční výplach, který ale na své předchůdce poněkud ztrácí z několika důvodů. Pistole přišroubované k rukám jsou cool, ale zároveň i vrchol fantazie tvůrců a žádné podobně divné nápady nenásledují. Hra nemá zajímavější pravidla nebo background a hapruje i vnitřní logika - protivník, respektive protivnice Nix je oproti hrdinovi o tolik schopnější, že by ho musela zabít během prvních pár vteřin, ale protože se to scenáristovi nehodí, tak k tomu nedojde. Nix mě taky jako jediná bavila, hrdina je většinu času otravně vyměklý a jakože excentrický záporák slabý. Neustálé vtípky odvíjející se od toho, že hrdina nedokáže udělat s pistolemi v rukou banální činnosti jako natáhnout si kalhoty, bych škrtl, a i když je film slušně nahláškovaný, zasmál jsem se jen jednou - když hrdina jedl párek válející se předtím na zemi vedle použitého kondomu. ()

Gilmour93

Hardcore Harry. S nepříliš vytříbeným estetickým cítěním a s kamerou přivázanou ke koštěti na famfrpál dochází Howden k poznání, že konkurence v tomhle de facto novém subžánru umí být nelítostná. Když stojí Samara na hromadě autovraků a s minigunem v ruce pronáší: „Lick my clit!“, není většího gesta infantilní rebelie.. ()

Eliott

Vlastně to byla taková velká ptákovina. Příběh byl naprosto přímočarý a tvůrci se s žádnými velkými zvraty nezabývali, ale ve filmu se dala nalézt ucházející akce a občas moc dobré vtipy. I přesto, že jsem z počátku rozhodoval mezi pouhými dvěma až třemi hvězdami, to nakonec rozhodně není špatný film. 55% ()

3DD!3

Bratříček Cranků, který Stathama nahradil Harry Potterem v županu s pistolemi přibitými k rukám. Scénář je jak od zvrhlého školáka, který právě objevil Cypress Hill, ale zfilmovaný je s chutí a neuvěřitelnou dravostí. Zaujme hlavně zajímavým vizuálem a našlapanou akcí. Chvíli sice trvá než se to rozjede, ale veskrze jde o zábavnou jednohubku, která pobaví. Asi má jít o jakýsi budíček pro mileniály, aby zahodili mobily, popadli pistole a šli radši zabíjet lidi. ()

Spiker01

Řekl bych, že i když člověk viděl trailer, stále není připraven na ten maglajz, co ho ve filmu čeká. Mé hlavní popkulturní senzory ihned upozornily na Watch Dogs 2 a filmového Gamera (jo, Crank taky sedí). Guns akimbo je film tak rozháraný, že by epileptik ihned dostal záchvat a jen málokdy nás rejža Jason Lei Howden nechá vydechnout od nářezové hudby, vrtošivých otoček kamerou nebo jinou vizuální featurou. Výhodou tak je, že komu to nesedne od začátku, může to třeba po půl hodině vypnout..riskuje však, že si jej vyhlídne maniakální záporák s ponožkama v sandálech a dá mu podepsat ortel smrti. :D Nicméně, asi nejvíce by mě zajímalo, dle jakého klíče si vybírá projekty Daniel Radcliffe, protože je to samá kuriozita za druhou. No Marvel už na něj čeká...7/10 ()

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (viac)