Mezi osamocenou Mai a super-tajným robotem vznikne nečekané pouto a společně se pustí do velkého akčního dobrodružství s cílem zmařit plány zákeřného ničemy. (Netflix)

Sygauras

Velmi milý animák, který se nijak nesnaží zaujmout dokonalou animací. Líbil se mi celý titulkový začátek, který nám v obrázové (částečně kreslené, částečně animované) formě ukazuje dospívání malé holčičky v dospěljší verzi rebelky. Moc zajímavé. Ocitnem se ve světě budoucnosti kde všechno je robotizované, auta umí létat a bez robotů se zřejmě ani nevyserete. Holka extra roboty ráda nemá, což je problém, když na vás mluví i miska na jídlo nebo poštovní schránka. Najdete tu dost vizuáních zajímavostí a scének z různých filmů. Třeba honička na dálnici ve stylu "Já robot" nebo propad do ůplného spodku města ve stylu "5 Elementu" Robot mi hodně připomínal zase Baymaxe z "Big hero 6" Najdeme tu samozřejmě i partu debilů z hlavní krávou nepříjemnou jak vřed na prdeli. Holka a robot se musí potkat protože jinak by to nebyl animák že :) Vyděděnec a podivínka - vždy dobrá dvojka do nepohody. Nezbytnou součástí je i záporák. Ten chce jako každej pablb moc a blabla .... Na pomalu 2 hodinový animák se tu děje dost věcí které nenudí, což je skoro jako zázrak. Je to animák, takže tu nahdete spoustu barev, dětského humoru ale i dost pochmurných částí ale pořád je to animák cílený na děti. Zlý roboti, bitky ve stylu wrestlingu, odhalení záporáka (fakt hodně velké) konec jako z animáku - ups :) Prostě stejně jako před x lety nastoupily hodně kvalitní Úžasňákovi, tak nastoupil i hodně slušný Next Gen. Za mou - pořád ještě - dětskou duši 4 hvězdy bez přemýšlení. Jen mě hodně moc zarazilo že animák byl z titulkama bez dabingu, což je u animáku dost zvláštní. ()

Alementina

tak nevim, dva dni po sobe jsme na Netflixu videla velmi podobne kreslene pohadky, kdy vlastne ani jedna deti (5 a 8 let) nebavila, ta druha "Rodina na baterky" - v podstate poselstvi, jestli se tomu da tak rict, je uplne stejny, ale uplne stejny, forma nestastna, vetsinu vtipu poberou spise dospělí než děti ()

Toren

8/10. Za takový animák by se nestyděl i Disney s Pixarem. Audiovizuálě podmanivé (anime prvky v akcích správně epické), kupředu hnané skrz dobře napsané (přesto neoriginální) postavy, sem tam prosáknou nápady a pár gagů a jako celek to funguje náramně. Výborná věc pro všechny věkové kategorie. Bravo! ()

Blackhand47

Když Wall-E potká Baymaxe z Velké šestky, dostanete tohle. Next Gen je pěkný sci-fi animák, který má na rozdíl od děl velkých gigantů i něco do sebe. Svět filmu nabízí vcelku realistický pohled na budoucnost, pokud se tedy bude ubírat směrem, jakým se ubírá a oproti jiným dnešním animákům je i o něco drsnější. Záporák mě vcelku bavil a i hlavní postavy dokázaly zaujmout. Osobně bych ale vystřihl zrzku, která tam byla jaksi navíc a pak ještě psa, jenž jako komický prvek zas tak dobře nefungoval. Na animaci si jinak nemůžu stěžovat, oproti jiným menším studiům je opravdu na úrovni a jde vidět, že Asie je s takovými projekty na dobré cestě. Jasně, je to trochu klišé, ale nenudil jsem se a musím říct, že je to vážně lepší než americké projekty z poslední doby. 80% ()

Nevka

Podle počtu hodnocení je Next Gen tak trochu opomíjeným filmem. A to ani nemluvím o těch modrých číslech. Z mého pohledu je to škoda... Animace je parádní a humor se díky vydařeneným hláškám taky povedl. Hlavní však je, že příběh příjemně utíká. Člověk se prakticky nestihne nudit, a tak mu ani nevadí předvídatelný vývoj nebo jednoduché motivy postav. Kvalita je tak srovnatelná například s nedávným Sněžným klukem (a kvalitativně možná ještě o chloupek výše) a já jsem spokojený. ()

• Film byl převážně vytvářen (cca 95 % obsahu) v open-source programu Blender, který si můžete zdarma a legálně stáhnout. (Diskomuz)