Mezi osamocenou Mai a super-tajným robotem vznikne nečekané pouto a společně se pustí do velkého akčního dobrodružství s cílem zmařit plány zákeřného ničemy. (Netflix)

Sygauras

Velmi milý animák, který se nijak nesnaží zaujmout dokonalou animací. Líbil se mi celý titulkový začátek, který nám v obrázové (částečně kreslené, částečně animované) formě ukazuje dospívání malé holčičky v dospěljší verzi rebelky. Moc zajímavé. Ocitnem se ve světě budoucnosti kde všechno je robotizované, auta umí létat a bez robotů se zřejmě ani nevyserete. Holka extra roboty ráda nemá, což je problém, když na vás mluví i miska na jídlo nebo poštovní schránka. Najdete tu dost vizuáních zajímavostí a scének z různých filmů. Třeba honička na dálnici ve stylu "Já robot" nebo propad do ůplného spodku města ve stylu "5 Elementu" Robot mi hodně připomínal zase Baymaxe z "Big hero 6" Najdeme tu samozřejmě i partu debilů z hlavní krávou nepříjemnou jak vřed na prdeli. Holka a robot se musí potkat protože jinak by to nebyl animák že :) Vyděděnec a podivínka - vždy dobrá dvojka do nepohody. Nezbytnou součástí je i záporák. Ten chce jako každej pablb moc a blabla .... Na pomalu 2 hodinový animák se tu děje dost věcí které nenudí, což je skoro jako zázrak. Je to animák, takže tu nahdete spoustu barev, dětského humoru ale i dost pochmurných částí ale pořád je to animák cílený na děti. Zlý roboti, bitky ve stylu wrestlingu, odhalení záporáka (fakt hodně velké) konec jako z animáku - ups :) Prostě stejně jako před x lety nastoupily hodně kvalitní Úžasňákovi, tak nastoupil i hodně slušný Next Gen. Za mou - pořád ještě - dětskou duši 4 hvězdy bez přemýšlení. Jen mě hodně moc zarazilo že animák byl z titulkama bez dabingu, což je u animáku dost zvláštní. ()

honajz2

Jak já bych tomu rád dal mnohem lepší hodnocení! Zpočátku to totiž vypadalo skvěle - svět těžce přetechnizované budoucnosti, kde si bez robotího společníka člověk ani nedokáže představit život a hlavní hrdinkou je holka Mai, která tyhle roboty nesnáší a je asi jediná, kdo svého nemá a ani ho nechce. Jenže co čert nechtěl, Mai na jednoho tajného narazí a ten se pak od ní nehne ani na krok. Robot má ale kupodivu cit a Mai si myslí, že si skrze něj a jeho výbavu zbraní může léčit svoje frustrace a to časem nejde moc dohromady. Jenže Mai (stejně jako na začátku, kde je nám představena jako ubohá, osamělá a nepochopená rebelka) neustále žije v domnění, že nic nedělá špatně, když robota, který nechce nikomu ubližovat, neustále nutí všechno ničit a je tím strašně nesympatická, otravná a i když to tam má smysl a ona si v poslední chvíli vše uvědomí, většinu času mě prostě vytáčela. Kdyby čirou náhodou zhebla ona nebo její divně zabedněná máma, bylo by mi to ukradené - a to asi nemělo být, že? Ale taky musíme brát v potaz, že má chudinka trauma ze ztráty tatínka (který se s její matkou rozešel, takže místo jednoho mrtvého rodiče tu máme jednoho chybějícího, to ještě není takové klišé), jenže je to tak klišovitě podané, že jsem to s ní vůbec nedokázal procítit. Jestli pro ni tolik znamenal, proč na něj má jen jednu konkrétní vzpomínku jeho odchodu? Myslí si, že by teď strašně stál na její straně? Pak tu taky máme psa, jehož řečí robot rozumí a my z jeho úst slyšíme spoustu vycenzurovaných hlášek, což je vtipné tak v prvních třech případech, pak už ne a ke konci je to spíš otravné. Samozřejmě nesmí chybět nějaký ten záporák, jasný hned co se tam objeví, jehož motivace v závěru taky dají naštěstí smysl, ale člověk si pak zpětně říká, proč s tím tvůrci teda nepracovali líp SPOILER a proč se ho ten profesor nesnažil zničit, když o všem bůhvíjak dlouho ví (!!). Ten jeho plán byl ale debilní, jelikož ti roboti šesté generace při výbuchu moc ničivé následky neměli a nějaká genocida lidstva by s tím šla udělat jen stěží. KONEC SPOILERU V závěru to ale stejně je hlavně nepřehledný akční bordel, který si bere i určité prvky z anime (které vyloženě nesnáším a přijdou mi trapné), takže v poslední třetině mě to bavilo úplně nejmíň. A ani konec nic nezachránil. Hlavní robot by ale super, vizuál světa budoucnosti taky a samotná zápletka dost slibovala a zpočátku to i slušně naplňovala, ale nakonec je z toho pro mě jen velké zklamání, které mi ale pořád sedlo o něco víc, než přeceňovaná Velká šestka. Tohle se aspoň snaží o trošku víc (i když těžce nepovedeně), Velká šestka je jen prostoduchá zábava na úrovni Marvelovek. Lepší 2* ()

gumbo

Co se týče postav, děje a příběhu značne neoriginální animák (však je to taky made in China, že :). Naopak velmi originální i zábavné bylo zobrazení robotizace dohnané ad absurdum, kdy třeba i jednorázový kelímek s nudlemi je vlastně robot. Bohužel hlavní hrdinka nabyla moc sympatická, robot byl okopírovaný Baimax z Big Hero 6 a jejich motivace byli hodně často podivné. Ale pokud se Vám líbili filmy jako Astro Boy, Big Hero 6 nebo Wall-I tak se budete bavit náramně. 65% ()

MoiJe

Dobre zvolené hlasy. S tým, že sa mladá chovala tak ako sa chovala len preto, že pred x rokmi od nich odišiel tatko, som mala príbehovo celkom problém. "You were being a brat and he was just trying to be a stand up guy. Good lord, woman..." Ale non-human postavy sú sympatické. A Gen6 robotkovia sú presne tak akurát creepy, aby z nich ani deti nemali nočné mory. ()

kATa.JSK

Krásný animák z budoucnosti, kde lidé potřebují ke svému životu roboty více, než je zdrávo. Můžete se s nimi dívat na televizi, udělají vám masáž nohou nebo za odučí hodinu ve škole. Hlavní aktérka filmu má této situace po krk a roboty pohrdá. Vše se změní ve chvíli, když pozná “přítele”, který by se radši zničil než aby poslední vzpomínku na holčičku ze svého harddisku vymazal. Film chvílemi připomíná Big hero 6. Téma roboti vs. lidstvo mě vždy baví a v této pohádce je spoustu otázek k zamyšlení - zneužití technologie pro ovládnutí lidstva, posedlost vlastnit nejnovější technologie, nechat se jimi ovládat a zapomínat na vlastní rodinu. Chvílemi velmi silný animák. Nádherně vizuálně zpracovaný, ale občas ztrácel na tempu a na závěrečné ukápnutí slzy nestačil. I tak, ale skvělá podívaná. ()

• Film byl převážně vytvářen (cca 95 % obsahu) v open-source programu Blender, který si můžete zdarma a legálně stáhnout. (Diskomuz)