The Standoff at Sparrow Creek

• USA Militia (pracovný názov) (viac)

lamps

Dějový oblouk je zvládnutý, film udrží bez problému naši pozornost a vrcholí napínavou sekvencí, kde režisér zkušeně završuje koncepty tlumeného osvětlení v rovině stylu a zmatení diváka v rovině vyprávění, cesta k tomuto vyvrcholení je však při zpětném ohlédnutí poměrně nevýrazná, a to hlavně proto, že je nám většina postav tak nějak ukradená. I tak ale dobrá a sympatická práce a další důkaz, že malý thriller hollywoodských měřítek se dá udělat za pár dolarů, jen s promyšleným schématem vyprávění a inscenačním nadáním. ()

dO_od

// Černo-žlutý film, ve kterém není nic černo-bílé! Ale jinak hezky napsaná variace na Reservoir Dogs, jenom s horšími herci, trochu utahanějšími dialogy a ne tak vyhroceným závěrem, jak by si to zasloužilo. Přesto si nemůžu pomoct a dávám 7/10, něco na té atmosféře mi bylo sympatického a nevím přesně co. ()

campix

Trailer nalákal na thriller odehrávající se v uzavřeném prostoru, ve kterém prim hraje interakce mezi několik pár postavami a všechno dohromady spojuje dusná atmosféra. Bohužel toho se mi nedostalo. Thriller bez známých ksichtů zabila poměrné nezajímavá zápletka, na kterou jsem tvůrcům tolik nepřistoupil, a také až k uzoufání nudné dialogy nevýrazných postav. Připojíme-li nezajímavou eskalaci děje a nepříliš mrazivou atmosféru, tak tu máme hodně podprůměrný snímek. Alespoň je to poměrně zručně natočené. ()

Marze

Účinný malý thriller s Dunhamovým ostrým vyprávěním, jehož potenciál zmizel do ztracena. Kromě názvu nepřináší nic nového. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2018 na mezinárodním filmovém festivalu v Torontu (TIFF). (BMW12)