David Basner (TOM HANKS) je mladý úspešný muž. Pracuje v reklamnej agentúre, má dostatok peňazí a teší sa veľkej pozornosti svojich kolegýň a, samozrejme, pri svojej práci sa stretá s veľkým množstvom príťažlivých žien. Nikdy si nerozumel so svojím otcom Maxom (JACKIE GLEASON), ale jedného dňa sa musí oňho postarať. Po 36 rokoch ho totiž opustila Davidova matka Lorraine (EVA MARIA SAINTOVÁ). Davidov bezproblémový svet sa tak zrazu celkom zrúti. Teraz balansuje medzi matkou, ktorá je šťastná z novoobjavenej nezávislosti, a otcom, nepríjemným a chorým mužom, ktorého David sklamal na celej čiare. David sa tak musí rýchlo vyrovnať so svojím rozpadnutým svetom a rodinou... (oficiálny text distribútora)

PetrJulian

Můj oblíbenec v tomto filmu totálně zklamal. I když za to vlastně ani nemohl - jeho výkon byl standardní, ale slabý byl film. Vše umocnila natažená dvouhodinová délka a podle mne nepovedený Hanksův dabing Ondřejem Vetchým, ten mi tam vůbec neseděl. A protože nemůžu v hodnocení zjemnit půlhvězdou, napíšu to sem - celkové hodnocení: 50%. ()

Padme_Anakin

Tuším, mám pocit, že jsem právě dnes večer měla naladěno na vlnovou délku tvůrců a tohle tak trochu jiné komediální drama mi sedlo, je totiž ze života, ten, kdo už něco podobného se svými rodiči prožil, pochopí.. Tom Hanks je tu úžasně užvaněný, působí přirozeně a po pravdě řečeno zcela mě okouzlil. Navíc mě bavilo sledovat vývoj hlavní postavy, jak se pracně a ztuha dostává k tomu, aby si vyzul chlapecké boty.. Úsměv a oči Bess Armstrongové si budu pamatovat.. ()

aLPaC

Rozhodně si nemyslím, že toto je nejhorší Hanksův film. Ba naopak. Mě se to líbilo více než trochu tupý, fraškovitý a místy nudný Dům za všechny peníze. Hanks tady podle mě podává nejlepší výkon, který do té doby předvedl. A nuda? O tom se nedá mluvit. Seriozní drama, kde Tom ztvárnil namyšleného, ambiciozního "reklamáka". Takového ho neznám, takže jsem rád, že takovou roli vzal. Spolu se Žbluňk nejlepší Hanksův film, který do té doby natočil. ()

Gemini

Podivný nevyhraněný film potácející se kdesi mezi existenciálním dramatem (v hooodně povrchním a odlehčeném kabátě), komedií a k tomu ještě občas nepřílš usilovně snažící se tvářit jako "romantická komedie". V hlavní roli typický mladý divný Tom Hanks coby reklamní kreativec s horou osobních problémů podává pokud možno zajímavý výkon leda tak v porovnání se zbytkem filmu, který tak nějak pozvolna plyne kupředu až ke konci, který se prostě nedá nečekat. Nicméně jsem vděčen TV Nova za jeho uvedení, protože díky téhle nudě jsem se radši zvedl od televize a šel se učit, za což jsem byl náležitě odměněn:) Podprůměrné hodnocení pro podprůměrný film. ()

Olík

Spousta lidí registruje úspěšnou kariéru Toma Hankse až příchodem úspěchu v podobě Philadelphie, Samotáře v Seattlu nebo Ferresta Gumpa. Každopádně už před rokem 93 měl dvojnásobný Oscarový laureát na svém kontě některá zdařilá účinkování v zajímavých kouscích. Velký, Ohňostroj marnosti, Lidé z předměstí, Dům za všechny peníze, ale i ten Žluňk! a nebo právě Vůbec nic společného. Značně odlehčené konverzační (možná) existencionální dramátko táhne právě Tom Hanks svojí uvěřitelnou bezprostřední obyčejností. V další zdejších komentářích čtu doslova o nudě.....no možná na tom něco je, ale vinu bych v prvé řadě přičítal zbytečně natažené minutáži. Jinak tenhle žánrový voříšek věrně zapadá do Hanksovy tvorby před akademiky oceněnou rolí virem HIV nakaženého právníka....nemá přemrštěné ambice, ale zároveň si drží své bezesporné kvality. ()

• Když David (Tom Hanks) vystoupí z letadla a rozhlíží se po lidech, kteří drží cedulky se jmény, jeden drží jméno "Isolde" a druhý "Tristan", čímž film odkazuje na francouzskou legendu. (Cheeker)