Johnnyho (Al Pacino) práve prepustili z väzenia a našiel si prácu v kaviarni. Tu stretáva Frankie (Michelle Pfeiffer), do ktorej sa beznádejne zaľúbi. Aj keď Frankie sa zdá byť samotárkou, Johnny je rozhodnutý, že ich vzťah bude kvitnúť. Adaptácii známej divadelnej hry výrazne pomohli obaja herci, ktorí rozohrali mimoriadne príťažlivé a najmä živé charaktery postáv. Najlepšia komédia roka 1991... (STV)

rockwoman

"Ten má v hlavě jenom holky. Jo, otevři mu ji a vypadnou samý chlupatý kosočtverce."ッ No jo fešák Johnny se s tím nepáře, jenže Frankie není jako její kámoška Cora. Tu dlouho přemlouvat nemusel. ッ "Ani jsem si nevšimla, že už seš. Ty si ani nezakašlal. Mám to natrénovaný potichu víš. Proč? No, řekněme, že jsem se pohyboval v místnostech, kde byl orgasmus na plný pecky poněkud nevhodný. To myslíš jako v klášteře? Jo tak nějak."ッBavilo mě sledovat Ala jak usilovně láme Michelle. Jak se to říká? Trpělivost růže přináší a nebo že by úplně nový modrý kartáček, který momentálně není nikoho? ッ ()

Caszidy

V roce 1991 natočil Garry Marshall možná ne úplně všeobecně známý, ale rozhodně nejlepší snímek své bohaté kariéry! Divadelní hru na jejíž motivy je film natočen jsem neviděl, tudíž nemohu srovnávat. Ústřední dvojice je naprosto vynikající a vhodně ji doplňují i vedlejší postavy. Film beru i jako jakousi nenápadnou poctu tradičním malým americkým fast foodům a jejich zaměstnancům. ()

marhoul

Za čtyři, ale několik výtek. Předně krákora Žilková. Který dobytek ji nechal dabovat překrásnou Michelle Pfeiffer?! Samozřejmě se na to dá podívat v originálním znění a moje chyba, ovšem takový bizár za zmínění stojí. Hrozné. Dále vlezlost Al Pacina a protivnost Michelle v řadě scén, ruku na srdce,  obojí by odradilo asi každého, to chce silné nervy, ale nějak to zafungovalo a sedlo si to. Byla to zvláštní, civilní romance, která určitě stojí za vidění. Oba hráli bomby, tohle určitě nezapadne mezi běžné romanťárny, které, až na několik vzácných výjimek, splynou do jedné šablony. Mně to spíš připadalo jako romantická konverzačka, protknutá řadou úsměvných, vedlejších scén, a láska z Ala přímo stříkala, tohle se vážně jen tak nevidí. A přesně to rozhodlo. ()

Xmilden

Ty divadelní základy v téhle romantice jsou hodně cítit. Co si zkusili v 80. letech DeNiro s Meryl Streep musel samozřejmě vyzkoušet i Big Al. Ti dva byli zkrátka rivalové každým coulem. Člověk každopádně v tomhle kousku může jen závidět Pačínovi čas strávený s čarokrásnou Michelle. Beru to i tak, že Al musel vztah mezi nimi po Scarface přeci jen vylepšit :) 65% ()

Kingjiri

První, spíše komediálnější část snímku mě bavila, druhá část, více dramatická, mě spíš nudila. Ovšem pár Al Pacino a Michelle Pfeiffer se k sobě hodil, to se musí nechat. Jinak díky dramatické složce trošku specifický snímek z žánru romantických komedií, který má do sebe něco více, než dnešní výtvory v obodobném žánru. I přesto dávám tři hvězdy, zase tolik mě to nezaujalo a občas jsem se při sledování nudil. Hádal bych, že se u filmu bude bavit spíše něžnější pohlaví. ()

• V jedné scéně režisér po Al Pacinovi vyžadoval, aby po otveření dveří a vstupu do pokoje vypadal překvapeně. A protože se nedaleko natáčel Star Trek VI: Neobjevená země (1991), poslal Garry Marshall pro Kirka a Spocka, které postavil za dveře pokoje, kam měl Al Pacino vejít. Hercovo překvapení je tak naprosto autentické. (D3VIL)
  • Frankie (Michelle Pfeiffer) souhlasí s poodhalením svého nahého těla, aby se Johnny (Al Pacino) mohl po dobu "15 sekund" dívat. Ve skutečnosti ale scéna trvá celkem 40 sekund. (D3VIL)
  • Do hlavní mužské role byl zvažován Jeff Bridges. Nakonec byl obsazen Al Pacino. (D3VIL)

Moje další první velká láska

Moje další první velká láska

20.06.2006

Taky milujete romantické slaďárny o malých harantech, kteří se v sedmi chovají i vypadají na dvacet (holky, kluci spíš naopak) a první sex a skutečnou pravou lásku si odbudou do dvanáctých narozenin… (viac)