Neviditelné

Citlivá a empatická komedie vypráví o čtyřech pracovnicích, které se v denním centru na předměstí francouzského města snaží pomoci ženám ve složité životní situaci. Když má být centrum kvůli úřednímu rozhodnutí uzavřeno, jeho zaměstnankyně se nevzdávají a berou situaci do vlastních rukou. Od teď udělají vše pro to, aby svým návštěvnicím pomohly postavit se znovu na vlastní nohy, i když to bude znamenat porušení spousty pravidel. Někdy je totiž potřeba spojit síly, postavit se problémům čelem a jít štěstí naproti! Vnímavý snímek plný humoru, naděje a autentických hereckých výkonů ukazuje, že za každým „neviditelným" člověkem z okraje společnosti stojí silný příběh a že s pomocí a podporou ostatních lze překonat i ty nejtěžší překážky. (Aerofilms)

PTuranyi

Príjemná komédia ponúkajúca zmes príhod zo života centra pre ženy bez domova so silnou vôňou človečiny. Ťažko povedať, či sú viac hrdinkami dobrovoľníčky pracujúce v centre alebo samotné ženy používajúce jeho služby, ale kokteil charakterov a situácií ponúka množstvo úsmevných situácií aj keď majú často horkú príchuť. Už len ich mená či prezývky: Edith Piaf, Cicciolina, Salma Hayek, Vanessa Paradis, Dalida či Lady Di vyvolávajú úsmev. Produkcia je dobrá, tak skôr európska bez snahy veci dramatizovať či nejako zvlášť citovo podfarbovať. Herci sú zväčša ženy bez domova hrajúce samé seba čo je na jednej strane autentické a na druhej strane prekvapivo dobré. 65% ()

angel74

O vážných věcech nevážně. Přesně tak by se dalo charakterizovat tohle malé sociální drama z prostředí francouzského předměstí. Čistokrevná komedie to určitě není, ale některé situace vyvolají lehký úsměv na rtech. Díky neprofesionálním herečkám film působí velmi autenticky. Sice chybí zapamatovatelné scény, ovšem rozměrná paní tahající se s obříma taškama mi z hlavy jen tak nezmizí. To myslím samozřejmě v dobrém. (70%) ()

NinadeL

Bylo by zajímavé vidět podobný film natočený u nás, ale na to jsme moc malá země a témata, do kterých se investují peníze, jsou prakticky uzavřený svět sám pro sebe. Ale tak obecně je fajn vnímat seriózně sociální témata v kontextu dnešní Francie, protože opravdu vždycky to nemusí být komedie jako Samba. ()

COLOR

Dobre natočený, remeselne zvládnutý film, ktorý ma však osobne neoslovil, resp. miestami až vytáčal vzhľadom na to, že máme sociálny prípad v rodine... Tí ľudia často naozaj "nechcú". No, každopádne fajn sonda do tohoto prostredia, veľmi zamerané na ženy, avšak značne patetické. Oceňujem obsadenie autentických bezdomovkýň (afaik), ktoré hrali skvelo. ()

Marze

Příjemný „sluníčkářský“ příběh s nezlomně optimistickým dobrem. Sociální pracovnice pomáhají ženám bez střechy nad hlavou. Je zde mnoho svérázných klientek denního stacionáře, kterému hrozí zrušení. Školí se pro návrat do společnosti v různých řemeslech. Těchto filmů v nichž charitativní alternativa bojuje s byrokratickými předpisy je více. Režisér a scénárista Petit odhaluje postupně soukromé zázemí pracovnic a pohnutou minulost bezdomovkyň, vesměs nehereček z ulice. Sbírce ztracených existencí vévodí dojemně zábavná postava vlekoucí neustále celý majetek v taškách a bojující o vlastní důstojnost. Film je namířen proti ustálenému modelu mladých pěstěných krasavic. Na šedém předměstí, kam mondénní styl bulvárů nedolehne, se plně přiznává každá vráska, každý obnošený hadřík i každé kilo navíc. ()

• Scenáristka Marion Doussot si vybrala neprofesionální herečky, které ztělesňují ženy bezdomovce, které znaly ulice nebo které žily v pěstounských domovech s výjimkou Sarah Suco a Marie-Christine Orry. (ČSFD)
  • Celosvětová premiéra proběhla 22. srpna 2018 na filmovém festivalu v Angoulême ve Francii. (Varan)