Kúzelná Lienka a Čierny Kocúr

• Česko Kouzelná Beruška a Černý kocour (viac)

Dvaja parížski tínedžeri, Marinette Dupain-Chengová a Adrien Agreste sa premieňajú na superhrdinov Kúzelnú Lienku a Čierneho Kocúra, aby ochránili mesto pred superzloduchmi. (Disney+)

AllShallFall odpad!

Další sračka pro děti. Roztomilá debilka, co se morfuje na evenžr Berušku a roztomilý kocourek mourek navlečený v sexy latexovém oblečku tvoří neporazitelné duo k popukání. Čelí strašlivému záporáku Lišajopičajovi, co je tajemnej jak hrad v Karpatech. Nemá nic jiného na práci, než ovládat svět a usilovat o beruščiny a mourkovi vymrdákoule. ()

Marius

Veľmi podarený a prekvapivo inteligentný mix anime a superhrdinských komiksov s typicky francúzskym éspritom. Moje dieťa to žerie a na rozdiel od stupidít typu My little pony má toto aj nejaký dej, vývoj postáv a záporáka čo nie je sprosté generické zlo, ako tomu obvykle v západných komiksoch býva.8/10 ()

Starletka

To je tak když se z nudy a zvědavosti podíváte na jeden díl a naráz máte za sebou všechny a netrpělivě čekáte na další. Bohužel nejen český název, ale především český dabing je strašný. Naštěstí na youtube jsou už skoro všechny epizody v originální francouzštině s anglickými titulky a to je fakt úplně jiné kafe. Jinak animace je pěkná a plynulá, děj překvapivě nerepetitivní, postavy sympatické, i mezi Ladybug/Marinette a Chat Noir/Adrienem to pěkně jiskří, takže o zábavu je postaráno. A myslím, že momentálně je věkový průměr diváků tak 20. :D 7,5/10 ()

Figu

Zcela průměrná záležitost, jenže je tu jedna věc, na kterou musím přihlížet! Již brzy, moje pětiletá holčička, pro tuhle kouzelnou Marinette dejchá! Má na sobě často její kostým, co chvíle o ní básní, zpívá si úvodní song, má beruščino kolo, omalovánky, samolepky, prostě denní život berušky v plným proudu u nás doma! Jsem rád, že se období Anny a Elsy lehce vytrácí z našich životů, ovšem nevím nevím, jak dlouho ustojím éru kouzelné berušky a černýho kocoura. Nicméně z pohledu dojatýho otce to docenit musím. 70% ()

vikino1

Když člověk vezme v úvahu, kdo je cílovka seriálu, tak je to docela fajn. V první sérii se se světem spíše seznamujeme, druhá série jde více do hloubky a příběh hezky rozvíjí... I přes to, že to u nás doma jede skoro furt, tak se mi seriál zatím nezprotivil - a tomu říkám úspěch... ()

JackBurda

Zábavnej dobrodružnej seriál ve kterym mi skoro nic nechybí. Nápad tvoření záporáků je supr a všichni mají něco do sebe. Akce je tu docela dost a bejvá, nejen nápaditá, ale taky příjemně koukatelná (delší nestřižený záběry boje, scény z pohledu první osoby...), navíc i přes moje očekávání dojde i na ruční souboje a ty jsou velmi fajn, pěkná kadence úderů a solidně animovaná choreografie, jen bych asi viděl radši malinko jinej styl boje, ale to je jen detail. Teď největší div tohoto seriálu, mě se tu líbí ta romantická část příběhu, když je tak příjemně, s citem a hlavně humorně prezentována. Seriál celkově umí vyvolat řadu emocí a mě se to fakt moc líbí. Zpočátku jsem kritizoval CZ název, ano ten se mi vůbec nelíbí, naproti tomu CZ dabing je více než solidní, Adrien i Marinette mluví naprosto skvěle, Chloe taky ujde (seděla by mi na ni spíš Jolana Smyčková) a Lišaj taky mluví výborně, jenom někteří záporáci mluví otřesně (pan Holub), ale zase jen detail. Postavy mi příjemně sedí, Marinette je fajn, dá se s ní ztotožnit, je milá a celkově je to příjemná hlavní hrdinka. Adrien je potom super, všechny jeho problémy a neduhy toho být hvězdou působí maximálně uvěřitelně a člověk tu jeho depresi cítí spolu s ním, ovšem když se odváže a vše hodí za hlavu, je to správnej sympaťák s dostatkem solidních hlášek, fajn bojovými schopnostmi a neustálým nadhledem nad situací. Jeho flirtování s Beruškou je pak už jen třešničkou na dortu. S klidem tvrdím, že jsem si takhle hlavní postavy nezamiloval od 24 hodin. Ale abych taky něco vytkl, jsem asi v půlce seriálu a už myslím že vím kdo je Lišaj ve skutečnosti a taky jsou tu scény, které se zbytečně opakují. Přesto ale 5* a místo v mojí topce. ()

Renie42

Náhodně jsem přišla na tento seriál. Ale zdá se mi v pohodě a vyhovuje mi, že má dvacet minut a tak naráz si můžu dát několik dílů za sebou. Hrdinové bojují proti padouchům v takovém dětském až pubertálním vydání. Jen mi nejde na rozum, jak může ona mít ráda jeho a v jeho přítomnosti se chovat jako naprostá pipka, když pak oba v převleku dokážou spolu bojovat, komunikovat a že se nepoznají, když ty převleky moc neschovávají jejich identitu. ()

Petra321

Po pozretí piatej série si dovolím povedať, že MLB viac nie je seriál pre deti. Posledné epizódy sa zmenili na hotovú scifi, ktorú by mi asi ani nenapadlo, že niekedy v tomto seriály uvidím. Už dávno ma nič nedostalo tak ako toto a teším sa na novú sériu, ktorá dúfam, že vyjde čo najskôr. ()

pida123

Hele je mi úplně putna, co kdo říká a jak moc tohle dílko pomlouvá. Mě na tom sere jen malý počet dílů. Jinak povedený séroš, rozhodně lepší než ta nesmyslná spousta Pokemonů, Digimonů a dalších jiných stupidních monů, kde nejen že to celý nemá žádný příběh, ale taky to postrádá logiku a člověk si při tom říká, proč to vůbec někdo vytvořil, když je to totální nesmyslná pí*ovina. Tohle má příběh, zápletky sice laciné....ale vždyť je to kurňa pro děti!!! A co je lepšího, než ne-příliš násilnická pohádka, kde dobro vždy zvítězí nad zlem? Když už jsou z módy pohádky, na které jsem se jako malá dívala já, tak tohle je prostě dokonalá moderní náhrada. Takže pindejte si co chcete, moje děti to žerou a já ostatně taky :) ()

Daniel2003

To je tak svěží vítr do animované tvorby pro děti. New York vystřídala nádherná Paříž, což je obrovské plus tohoto seriálu, hlavní hrdinové jsou neskutečně sympatičtí a jejich vztah, chemie a dialogy jsou propracovány do detailu. Záporád velice zajímavý a originálně pojatý, přičemž jeho motivace je vlastně nádherná. Celkově je to prostě strašně jiné od americké produkce, míň násilné, naopak hodně romantické, ale v dokonalém balancu. Chválím fakt velice dobrou úroveň animace, masivní vývoj postav a jejich uvěřitelné chování, adaptaci na dnešní dobu a gradování každé série. No a samozřejmě chválím i to, že mě to v 17 letech chytlo taky ;-) ()

Víteček

Jako jo, není to špatné, ale je to pořád na jedno brdo a někdy je to až příliš pozitivní a ne vždy shledávám ponaučení dílu jako trefné. Ale je tam asi nejzajímavější milostný "čtyřúhelník" ze všech seriálů. Graficky je to fajn, ne úžasné, ne ošklivé a docela dobře se to pohybuje. Na anglickém dabingu z většiny neshledávám chyby. 60 %. ()

jojto

Strašná bykovina. Jedna časť ako druhá. Stále rovnaké frázy a akcia, no z mojej 5 ročnej dcéry rastie solídny "komixový začiatočník", a ja som úprimne rád. Presne pre vekovú kategóriu 5-8 rokov, ()

mnaucz

3 hvězdičky dávám, protože si myslím, že v porovnání s ostatními věcmi, které se v televizi vysílají, je tohle celkem dobré. Upřímně, sám jsem to začal, jako malý fracek sledovat, a nějak se od toho nedokážu odtrhnout. Kdybych to měl zhodnotit. 1. série seznamovací, děj neposouvá, epizody jsou dost repetitivní. 2. série lepší, epizody již mají jakousi návnadu na další díl, ale žádný vyložený zvrat vně poslední epizody. 3. série je linka, na kterou má seriál najet. Každá epizoda, jak to již vžité má co do sebe a nečekaně se můžeme dozvědět spoustu nových informací s prosté epizody. Čerstvá 4. série, má zvratů a překvapení někdy až příliš, ale jelikož je to ještě tolik o čem víme, že to nevíme, nebo o čem vůbec nevíme, tak je toho vlastně málo. Závěr této série se autorům povedl asi nejvíce ze všech. 5. série mě lákala, děj se stočil zajímavým směrem. Závěr byl zklamáním! To bylo dosti špatné vyřešení děje. Těch prvních pět mělo kvalitativně stoupající tendenci a závěr páté to zničil. ()

PenelopaW

Kdysi dávno, v pravěkých dobách, kdy náš nejstarší ještě neuměl ovládat youtube a internet, našel pár momentek ze seriálu, který jsme následně oprášili v pozdějším věku a přiznám se, že už ani nevím, kdo nás na něj navedl. Nakonec jsem se fanynkou stala i já, byť mě trochu irituje opakující se schéma dílů a některé z vedlejších postav. Pamatuji si ale dobu, kdy bylo minimum televizních kanálů a ještě méně programů pro děti, a pak boom v 90. letech, kdy jsme ujížděli na Želvách Ninja, Kačerech z Kačerova apod., a vysedávali u televize, aby nám neunikl žádný nový díl. Takže si dokážu dost dobře představit, že kdybych Berušku viděla v tomhle svém životním období, seděla bych u každé epizody přikovaná k obrazovce a v noci vzdychala nad Adrienem Agrestem. Coby dospělá jsem sice rezervovanější, ale Beruška s Kocourem mě baví a agonicky čekám na další prodlužování jejich milostného utrpení, neboť ten fiktivní milostný čtyřúhelník, který ve skutečnosti probíhá jen mezi 2 lidmi, je skvělý. Jako dospělý divák se nemohu příliš identifikovat s žádnou z postav, ale to mi nevadí. Ježíšek mi přinesl Marinettinu kabelku, mirákula Beruška a Kocoura máme dávno doma, syn má kocourův kostým i s parukou a dcerka imituje Berušku, takže logickým dalším krokem bylo už jen získat mirákula motýla, páva, lišky či želvy :-). Jistě, je to primárně cíleno na děti, ale i dospělý si v tom najde svoje. A ač jsem primárně chtěla navštívit Paříž za jiným účelem, syn vyžaduje návštěvu Louvru, Eiffelovy věže aj., protože co kdybychom potkali Černého kocoura? ()

JesterKruger odpad!

Já nevím proč, ale pokaždé co tenhle seriál spatřím v TV, tak mám pocit, že je tohle špatný pokus o porno. Všechny díly do jednoho jsou jedna velká zbraň na odrovnání vašeho mozku. Po téhle zbrani vám v hlavě nezbyde ani jedna mozková buňka. Já chápu, že když jste hrdina, tak mít uplý oblek je super. Je v tom lepší pohyb. Ale tady mi ty jejich kostýmy natolik bijou do očí, že mám pocit, jako by ty kostýmy byli z nějákého Latex porna. Všechny díly jsou nudné a ubohé. Tenhle seriál by se mi nelíbil ani jako malému dítěti. ()

DannyBurino

Překvapivě skvělý seriál, víte když slyšíte tenhle český název tak čekáte nějakou pohádku, ale výsledkem je zábavný seriál s dobrou akcí a dobrým dějem. Hned jak si pustíte jeden díl, tak si pustíte všechny co vyšli a netrpělivě čekáte na další. Jedinou nevýhodou je opakovatelnost, víte když pořád říkají ty samé věci tak to trochu vadí. ()