Francúzsko / Južná Kórea / Japonsko, 2022, 8 h 40 min (Minutáž: 20 min)

Petra321

Ja chcem späť svoj detský seriál... Kde je moja prvá séria, v ktorej sa prakticky nič nedialo a každá epizóda bola viac-menej o tom istom? Vedela som, že MLB bude mať veľký pokrok a že prídu scény, ktoré budú bolieť, no nečakala som, že až takto veľmi. Celú S4 a S5 som si pozrela naraz, takže to bolo o to emotívnejšie. Takmer každá epizóda nejakým spôsobom zapadala do deja a tých fillerových bolo naozaj len málo. Posledné som pozerala so slzami v očiach. Aj keď som vopred mala všetky spoilery, nedokázala som to zastaviť. Sedela som pri svojom laptope, skučala a zakrývala si ústa, aby som nevrieskala na celý byt. SPOILER >> Veľa mojich teórií, ale celkovo teórií, ktorým som verila, sa naplnilo, ako napríklad sentimonštrá alebo Felix na strane dobra. Aj tak ma však mrzí, že som sa nedočkala toho, čo som očakávala najviac. Gabriel a Adrien na jednej strane. Oni sa ani len nedozvedeli tajomstvo toho druhého, čo je veľká škoda, pretože keď malo dôjsť na final fight, predstavovala som si ho úplne inak. << SPOILER. Ešte nie je koniec, pretože motýlie mirákulm je stále stratené, no tentoraz ho vlastní omnoho nebezpečnejšia osoba. Mám teóriu, že s Gabrielom sme sa ešte nerozlúčili nadobro. Predsa len, bol hlavným záporákom celých päť sérií, a preto sa mi nechce veriť, že by sme sa ho tak ľahko zbavili. Chloe dostala čo si zaslúžila a všetci sú konečne šťastní, čo ma neskutočne teší. Nemôžem sa dočkať ďalšej série, no po tomto si popravde nie som istá, či mám očakávať niečo úžasné alebo naopak úplnú katastrofu. Budem však dúfať v prvú možnosť. ()

mnaucz

Konec seriálu mě do jisté míry zklamal, do jisté míry fascinoval. Autoři seriálu nikdy neudělali přes to, co čekáte a ten konec si udělali podle svého. Zklamalo mě možná jeho pojetí. Dalo se udělati více. Na druhou stranu jsem byl překvapený. A musím říci, že díl po dílu jsem to hltal, abych věděl, co přijde. Možná tím, jak se ta jednoduchost prvních dílů časem vytratila se seriál dostal do mnohem zajímavější podob, které mě zajímaly více než ty původní. Některé epizody však jsou vyloženě zbytečné. Nevím, jak seriál naváže se 6. řadou, jen se bojím, že už to nebudu ono. Ale tuhle pětku jsem si užil. ()