Hviezdne vojny VI - Návrat Jediho

• Česko Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (viac)

Luke Skywalker se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však Luke ví o tom, že GALAKTICKÉ IMPÉRIUM začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první - obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii... (oficiálny text distribútora)

akisha

Povedený zakončení celé ságy s dost emotivním závěrečným soubojem otce a syna. O to víc naštve, když je tahle perla přerušována každých pár minut záběry na hnusné zakrslé chlupaté tlusťochy s prasečím nosem. Pátou hvězdu dát nemůžu právě kvůli nim, stvořením hodícím se tak akorát do HappyMealu. Kéž by si je byl Lucas odpustil, vyloženě kazí filmu vážnost a osudovost. Dabing se povedl jen tak na půl, u pár postav není moc zvládnutá intonace (obzvlášť Imperátor), například když na konci Darth Vader mluví s Lukem o Leie, s dabingem ani není pořádně poznat, že se o ní sám právě dozvěděl z Lukových myšlenek... Stačí porovnat s originálním zněním a to taky doporučuju zhlédnout. ()

J*A*S*M

Dost rozporuplné vyvrcholení nejpřeceňovanějšího příběhu v dějinách kinematografie. Scény s Imperátorem a Darth Vaderem skvělé, dění na lesním měsíci zbytečně negativně poznamenané infantilními Ewoky, úvodní půlhodinka na Tatooine dokonce takřka nesnesitelná. Zábava určitě slušná, ale stavět svět Star Wars na úroveň jiných fantasy a sci-fi světů je neskutečně přestřelené. ()

Enšpígl

Tak to se mě snad zdá na cokoli si vzpomenu to bylo uděsný vyjma několiak soubojů-honiček.Za to dvě hvězdičky.Ale i tak nesmím moc myslet na ty koaly nebo co to bylo za eskamotéry.To jako i šmoulové jsou proti nim drsńáci.A ta diskoška ??? tam chyběla fakt už jen Dáda Patrasová se svým magahitem "Chytila jsem na pasece Felixe" a blití by mohlo začít. Ještě že to skončilo ,mám chuť se přidat na temnou stranu a tenhle kýč bych zničil. ()

zelvopyr

Finále psychologického třídílného dramatu otce, jemuž partnerka s pomocí povedených přátel odepřela kontakt s vlastními dětmi - dvojčaty. Zlomený bolem, upjal se cele na svou práci vrcholového manažera státní správy. Sebezničující workoholismus podryl jeho zdraví a způsobil akutní astma, kvůli kterému musel neustále používat respirátor. Po setkání se ztraceným, nyní dospělým synem, snažil se o jeho duchovni rozvoj a přijetí aspektů síly ukryté v prostých a přirozených emocích, technikou, do které jej zasvětil bývalý učitel, nyní jeho nadřízený. Dál se spoilovat neodvažuji, ale jistě si domyslíte, že tragedii nemohlo nic zabránit. Díky diváckému úspěchu byl natočen prequel zachycující dětství a v dalších částech vysvětlující okolnosti odcizení mladého páru a následného upření rodičovství. ()

Madison

Ak mi v sérii Star Wars vadí až prehnaná infantilnosť, tak tu je to dovedené za hranicu znesiteľnosti. Pre mňa suverénne najhoršia epizóda, ktorej ubližujú otravní Ewokovia - tí pre scenár neboli nevyhnutní, úvodná polhodina v Jabbovom paláci je pomerne nevydarená a celkovo je film dejovo roztrieštený, nesúvislý a roztržitý - temnota (Vader) vs. prehnané rozprávkové pojatie (spomínaní Ewokovia). Viac by sa mi pozdávalo, keby v tejto epizóde figurovala najmä temnejšia línia, pretože jednotlivé pasáže Vadera s Lukom (a najmä koniec) ponúkajú to najlepšie. Vzhľadom na poslednú časť zo starej trilógie som očakávala niečo osudovejšie a emocionálnejšie. ()

• V roce 2018 se pistole Hana Sola (Harrison Ford) vydražila za 550 000 amerických dolarů. (Jimmy15)

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

01.05.2023

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (viac)