V pokračování populárního seriálu nazvaném Skautská pošta – jak to bylo dál se děti opět setkají se sourozenci Bárou a Tomášem a jejich bájivým pradědečkem, kterého ztvárnil Pavel Zedníček. Ten tentokrát dětem vypráví o svých setkáních se známými osobnostmi první republiky. Jeho fantazie se zhmotňují a děti tak na vlastní kůži zažívají dobrodružství s Jaroslavem Foglarem, Tomášem Baťou, Eliškou Junkovou, Natašou Gollovou a dalšími. Pradědečkovy příhody občas usměrňuje laskavá a lehce potrhlá prababička v podání Nadi Konvalinkové. (Česká televize)

zdeny99

Skautská pošta je cyklus o významných osobnostech první republiky a má velice zajímavý formát. Krátká délka kolem 15 minut je podle mě akorát. Dozvíte se během nich to nejdůležitější, co si zapamatujete. Což sedí jak dětem, tak dospělým, aby nepřestali být pozorní. Tomu pomáhá i samotné provedení, které je napůl hrané a napůl kreslené. Cestování časem ze současnosti do minulosti a zpět je vzhledem k danému tématu také dobrým tahem. Jen Konvalinková si mohla ušetřit nějaké své výstupy, kdy si hraje na nějakou vyžranou Rybanu servírující indiánky či takřka celý díl je věnován bramborovým plackám, tzv. pokroutkám. Podle mě je to až moc na škodu a její role táhne tento cyklus značně dolů. [2. hodnocení, 1. komentář, -%] ()

• V epizodě se skaut pradědeček (Pavel Zedníček) pozdraví se skautem Jaroslavem Foglarem alias Jestřábem (Ondřej Havel) chybně pravou rukou. Již raná kniha o skautství z roku 1908 „Skauting pro chlapce“ (v orig. „Scouting for Boys“) totiž jasně dokládá, že skauti se zdraví s jinými skauty správně levou rukou a ne pravou. (P. J. D.)