Matematika je jedno velké dobrodružství plné fantazie! Hraný zábavně vzdělávací seriál, který vám pomůže zmáknout matiku! Desetiletý Kája Matula se často trápí nad úkoly z matematiky, a aby toho nebylo málo, zjevuje se mu nafoukaný Bohouš, který se mu posmívá a vytváří mu z matematiky velikého strašáka. V nouzi nejvyšší naštěstí vždy pomůže trojice malých superhrdinů, kteří si říkají Maťáci, a jsou to krotitelé matematiky. Společně daný příklad vyřeší tak, aby ho Kája pochopil a Bohouše tím umlčel. Maťáci jsou oživlé komiksové postavičky, které si Kája nakreslil na desky sešitu. K vyřešení problému Maťákůmi pomáhají animace a názorné ukázky, ale také Prostor X. Místo, kde se Maťáci mohou pomocí doplnění neznámé X přemistrovat časem i prostorem. Kája brzy uzná, že proniknout do podstaty problému je lepší a občas také zábavnější, než výsledek jen dvakrát podtrhnout. Protože matematika není jen nějaký předmět ve škole, matematika je všude kolem nás, matematika je základním kamenem lidské fantazie! Náměty a scénáře jednotlivých dílů vznikají v úzké spolupráci s Matematicko-fyzikální fakultou UK. (Česká televize)

Chejpao

Když na to devítiletá dcera narazila v rámci UčíTelky, nadchlo ji to tak, že pak během dvou dnů zkoukla všechny díly na počítači. Dokonce si to zastavovala a dělala si z toho výpisky. I mně se pořad líbí. ()

710.cz

Nebylo by fér hodnotit za sebe, ale syn (deset let) vydržel asi tři minuty a mladší (pět let) tři čtvrtě jednoho díl s tím, že "ty děti jsou otravný". Mně osobně otravnější přijde ten jazzový předěl. ()