V San Franciscu je v sídle manželov Forresterových nájdená brutálne zavraždená Page Forresterová (Maria Mayenzet) a jej slúžka, ktoré vrah zabil loveckým nožom so zubatým ostrím. Hlavným podozrivým sa stane jej manžel Jack (Jeff Bridges). Ten totiž tvrdí, že ho páchateľ omráčil - no vyšetrovatelia jeho výpovedi neveria... Koniec koncov má dobrý motív, pretože po Page zdedí niekoľkomiliónový majetok, ako aj vydavateľstvo, ktoré dosiaľ viedol. Okresný prokurátor Thomas Krasny (Peter Coyote) Jacka nakoniec obviní z dvojnásobnej vraždy - napriek tomu, že o jeho vine hovoria iba nepriame dôkazy. Jackova právnická firma mu po dôkladnej úvahe odporučí ako obhajkyňu skúsenú Teddy Barnesovú (Glenn Close), ktorá kedysi bola Krasnyho spolupracovníčkou. Nesúhlasila však s jeho nie vždy korektnými metódami a navyše sa cítila vinná za to, že poslal za mreže nevinného človeka, ktorý potom vo väzení spáchal samovraždu... Teddy vypočuje Jacka a nechá ho preveriť na detektore lži. Najme si schopného detektíva, aby zhromaždil ďalšie fakty o prípade, Jackovi a jeho minulosti. Napriek tomu, že Jack nie je veľmi príjemný človek, jeho odpovede sa zdajú byť úprimné, detektorom lži prejde bez jediného zaváhania - a okrem toho dokáže byť veľmi okúzľujúci... Teddy je presvedčená o jeho nevine a pomaly začína podliehať jeho čaru. Proces vzbudzuje zaslúženú pozornosť a Krasny je odhodlaný dokázať, že Jack je vypočítavý a bezcharakterný vrah... (TV Markíza)

kleopatra

Tak tenhle film jsem viděla mockrát a musím se ohradit proti tvrzení, že není třeba ho vidět víckrát, protože při dalším shlédnutí nemůže nic poskytnout. A kolik detektivek může? Pro mě už je radost sledovat Glenn Close a Jeffa Bridgese ......... to je herecký koncert a v rámci žánru skoro nadstandartní, ale tím je i skvělý scénář a režie, která nechá děj fantasticky gradovat a i když je dlouho jasné, kdo je kdo, udržuje do poslední chvíle v příjemném napětí. ()

dopitak

Příjemnou devízou tohohle filmu je, že ať už jste jakýkoliv superpolicejní machr a "vždycky bezpečně a hodně brzo poznáte vraha", tady ještě 30 vteřin před koncem nevíte, čí tvář se ukrývá pod kuklou. Pořád je to 50 na 50. A to je dobře, protože lepších filmů od soudu už jsme viděli hodně, lepších detektivek, slaďáků i thrillerů taky, ale dohromady a s tou dávkou napětí pomalu uvolňovaného až do konce to celkem funguje. Jenom Glenn Close bych vyměnil za atraktivnější právničku. Dobrý dabing z Barrandova narozený ještě před revolucí. ()

Ben Nevis

Nebylo to až tak předvídatelné, protože každou chvíli jsem měnila názor, jestli to udělal nebo ne. Stejně jak hlavní hrdina manipuloval s advokátkou, tak filmaři manipulují s divákem. Závěr je sice možná předvídatelný, nicméně odhalil identitu vraha v poslední minutě, jak se to na detektivku sluší a patří. ()

helloween93

"Throwback Thursday #17" - Každý čtvrtek se vracím do filmových 80. let v rámci akce "Throwback Thursday" a tento snímek byl první vylosovaný. Jagged Edge je starší předchůdce 90's soudních thrillerů o vraždě, kde se postupně rozkrývají vztahy a okolnosti vraždy a kde divák do poslední chvíle neví, jestli je hlavní postava opravdu vrah nebo ne. Režie se ujal Richard Marquand, který je známý především režií SW Epizody VI. Na scénáři se rozcvičoval Joe Eszterhas, který později napsal thrillery Basic Insticnt, Sliver nebo Nowhere to Run. Jeffa Bridgese mám rád v podstatě všude, což se bohužel nedá říct o Glenn Close, která mi přišla hrozně nesympatická už jako Cruella. Ve veldjších rolích září Robert Loggia (netradičně v kladné roli) a Peter Coyote jako státní zástupce. Hraje tu i Lance Henriksen, a to pár minut na začátku v roli vyšetřovatele. Celkově je těžké film hodnotit, mám z něho totiž pocit, že režisér balancoval někde na pomezí soudního dramatu a thrilleru a u balancování zůstalo, protože film není čistě ani jedno. Většinu času je to totiž spíš soudní drama, s trochou thrilleru na začátku a v úplném závěru. Kdo má nakoukané podobně laděné filmy, bude pro něho závěrečné rozuzlení předvídatelné. To mohlo být i trochu napínavější. Co naopak musím vyzdvihnout, je ten mrazivý "vraždící" hudební motiv Johna Barryho, který by s přehledem zapadl do kteréhokoliv dobového slasheru. Film je považován za komerční úspěch, když v pokladnách kin utržil 45 mil $. Viděno na Cinemaxu. 3* ()

ladko

Priemerné krimi krížené s romantikou. Advokátka sa zapletie s klientom, ktorého obhajuje. Súdne prostredie vždy bolo atraktívne a herci filmu pomáhajú, ako sa len dá, ale stále mi tu niečo chýbalo. Vzhľadom na to, ako bol vo filme vykreslený Jack Forrester(prirodzený, pekný, inteligentný, športovo založený, vnímavý, zdvorilý, miluje kone atď.), mi bolo hneď jasné ako film dopadne. A ten opakujúci sa hudobný motív bol trochu smiešny. Nejde o nič, čo by som musel vidieť druhý krát a vlastne sa aj dosť čudujem ako som pri tom vydržal na prvý krát pri tv do druhej v noci... ()

• Písací stroj je presne ten istý, na ktorom Joe Eszterhas písal scénar filmu. (ladko)