Poslední představení

• USA The Late Show

Starý soukromý detektiv je přizván, aby pomohl najít kočku jedné potrhlé osaměle žijící ženě. Přes počáteční nechuť detektiva se spolu nakonec pustí do "rozmotání složitého klubka" případu, v němž nakonec nalezne svou smrt několik lidí. Přes nevyrovnanost "schopností" obou detektivů - se jim po mnoha peripetiích podaří případ vyřešit - i když velmi svéráznými prostředky. (oficiálny text distribútora)

liquido26

Zamotaný sedmdesátkový neonoir o stárnoucím soukromém detektivovi, který řeší únos kočky, smrt kámoše a krádež známek. Ústřední dvojice je docela dost vtipná. ()

Rob Roy

Neonoirovka ve stylu Altmanova "The Long Goodbye", ale jak by napsal Bebáček "z rekonstruování fabule mě regulérně rozbolela halava :)" 70% ()

bertrand

Nabízí se jistá podobnost s Velinského románovým Otou Finkem seniorem (kdypak tyhle skvělé knihy někdo zfilmuje?). Velice slušná zvolna plynoucí detektývka neobávající se sem tam nějaké té násilnosti, zaměřená, jak je občas zvykem, na dva protichůdné charaktery hlavních postav. Jestli se ve filmu řeší i nějaký případ je už, jak je v dobré detektývce občas zvykem, vcelku jedno. Nenudil jsem se ani chvíli ("The Long Goodbye" , ač jinak skvělé, mi tuto možnost ke konci nabídlo). Pro milovníky příběhů soukromých oček je "The Late Show"příjemná lahůdka. Kdykoliv znovu, tenhle film neomrzí. ()

Topco

Ukecaný a možno až príliš zamotaný neonorík (miestami až regulérna komédia) nesúci sa na 70tkovej, pomalej flegmatickej vlne a lá "The Long Goodbye" (bodaj by aj nie, keď produkoval Altman). Starnúci detektív pred bránami dôchodku a jeho amatérska side-kickerka mali niečo do seba! 3,5* ()