Dragon Ball Super: Broly

• Japonsko DRAGON BALL超 ブロリー (viac)

V tomto diele Goku a Vegeta stoja pred novou výzvou v podobe Saiyanského bojovníka Brolyho, ktorý ani trochu nepripomína protivníkov, ktorým museli doteraz čeliť. (crazebsf)

HArna

Za mě naprosto zbytečný film, který DBZ nikam neposouvá a v sázce není skoro nic, takže vlastně o nic nejde. Samozřejmně ta animace soubojů je špička, jen jsem čekal daleko více od příběhu, který už nějakou dobu stojí na místě a nikam se neposouvá. ()

Playman

Nejlepší Dragon Ball od finále DBZ v roce 1996. Návrat ke kořenům série a hlavně do historie ke starým saiyanům. Díky čemuž se povedlo velmi chytře rozšířit a obohatit lore v přítomnosti. A dodalo to novou hloubku u některých starších událostí. Poměrně hodně zajímavej styl vyprávění. Většina příběhu není vyprávěná z pohledu Gokua a party kolem něj, ale z pohledu Frieza forces, což pomohlo ukázat "lidskost" některých charakterů na jeho straně. Konečně! No a samozřejmě naprosto fenomenálně natočená bitva, která musela v IMAXU vypadat naprosto epicky. Je vidět, že se tvůrci ještě pořád snažím někam to posunout, což je po 33 letech Dragon Ballu docela impressive. ()

fablefavorit

Nový styl animace je pod pevnou rukou Shintaniho pastva pro oči, ale i tak jsem se vizuálně úchvatných soubojů přejedl téměř okamžitě. Postrádají údernost starších Dragon Ballů a v sázce toho také moc není. ()

SonGokussj

Shlédnuto podruhé. Do časové značky 1:01:00 jsem si říkal "proč jsem tomu dal 3* před 2 lety? Vždyť je to tak na 4-5*..." nu a pak to začlo... Souboj barviček. Barevné "zvracení" 30 minut v kuse... Klasická nepřítomnost logiky v Power levelech, kdy **Spoilers** Vegeta skončí s Brolym jako Super Saiyan God a Goku s ním začne bojovat ve své základní formě a je na tom zcela stejně... Broly nemá za celých 30 minut boje snad ani šmouhu... Když se tam objeví Gogeta, musí se tam opakovat tlustá a tenká forma, aby to pobavilo publikum... Prakticky se tam vystřídají všechny útoky, co se doposud v sérii objevily... Dokonce se dostanou i do nějaké jiné reality... A korunu tomu nasadí Broly zvracející zelenou barvu jako paprsky na všechny možné strany. Ano. Opravdu to vypadá jak zvracení. Nic jako Racoom, Gotenks, Cell a další s pusa-laserama...**Spoilers end**. Člověk prostě jen sedí a kouká, jak mu 30 minut v kuse bliká monitor a to měl být highligh filmu... Co mě tam ještě iritovalo byla hudba u sobojů, kde se drsným hlasem zpívají jména postav, technik a... Škoda mluvit... Hodnocení, co dávám, si to naplno zaslouží. První hodina byla skvostná, pak to šlo totálně do kopru. Od chvíle, kdy Goku začne bojovat. Což mě mrzí. Jen koukněte na můj nick... Určitě doporučuji podívat, o tom žádná. A pokud se vám bude líbit poslední fight, o líp. Chaotic color fight 60 % ()

AJensen

Fakt nechápu, jak někdo může chválit grafiku těch fightů, vždyť je to oproti DBZ jen digitální bordel. První hodinka dobrý příběh (i když zbytečný pro každého kdo neví, že původní Broly nebyl "canon"). Grafika celkem dobrá, úplně jsme si říkal, co se mi na tom DBS tenkrát vlastně nelíbilo? Pak přijde ten digitální bordel, který očividně sežral zbylé finance a od té doby co se hlavní duo teleportuje k Picolovi, se vrací ta hnusná, "měkká", zaoblená grafika DBS a následující bitka připomíná Kill la kill, nebo One Punch Mana, prostě naprosto odlišný styl od DBZ... Ach jo😓 ()