Drama "Diana a já" vypráví o mimořádném dopadu smrti Princezny Diany na mnohé lidské osudy. Příběh, vyprávěný z pohledu čtyř obyčejných lidí, se odehrává po dobu jednoho týdne, který následoval po tragické smrti princezny 31. srpna 1997. Soubor čtyř příběhů odkrývá osudy čtveřice obyčejných lidí tak, jak je změnil 31. srpen 1997 – den, kdy zemřela Princezna Diana. Jack je stydlivý devatenáctiletý mladík, jediné a vytoužené dítě ženy, která zemřela ten samý den jako Princezna Diana. Se svým otcem si nerozumí a tak pomoc hledá u svého mladého souseda Russella. Yasmin je nešťastně provdána za Hassana – neúspěšného obchodníka, který si nedovede přiznat vlastní selhání. Yasmin je hluboce otřesena smrtí Diany a pohár její trpělivosti přeteče v okamžiku, kdy ji při sledování reportáže o tragické události přijdou zabavit televizor. Michael je začínající reportér, kterého zpráva o tragické nehodě zastihne na pařížských líbánkách s novomanželkou Sophií. Michael, dokonale ovládající francouzštinu, spojí své síly s charismatickou Laurou, zkušenou reportérkou, která o celém příběhu připravuje reportáž. Mary je květinářkou z Glasgow. Žije pouze ze svou matkou, která trpí Alzheimerovou chorobou. Ona sama pak bojuje s neustálým nedostatkem peněz. Proto Mary napadne, že by mohla odjet do Londýna, kde může prodat květiny před chystaným sobotním pohřbem. (Cinemax)

peproch

Není to špatný nápad a nejsou to špatné mikropříběhy. Událost úmrtí Lady D. je jaksi tematicky spojujícím kontextem. Samy o sobě by byly asi nepříliš zajímavé. Lady D nabízela jistou formu naděje, že typizovaný, nesvobodný, krutý a odcizený život je nežitelný a naděje je jí ztělesněna a její smrt je tedy šokem pro každého, kdo nadějí žije. ()