Bir Zamanlar Çukurova

• angličtina Bitter Lands
TV spot
Turecko, (2018–2022), 344 h 11 min (Minutáž: 119–184 min)

Hudba:

Aytekin Ataş

Murat Ünalmış, Hilal Altınbilek, Uğur Güneş, Vahide Perçin, Turgay Aydın, Burak Sarımola, Bülent Polat, Sibel Taşçıoğlu, Selin Yeninci, Serpil Tamur (viac)

TV spot

boshke

Jako vždy v Makedonii mne čekal maraton tureckých telenovel s tchýní, tentokrát mne čekaly Горка земја (Bir Zamanlar Çukurova), Мојата ќерка (Kızım), Ангели (Kırgın Çiçekler). V Мојата ќерка mne strašně vysírala pitomá Öykü, jakkoli je její představitelka očividně populární i z jiných kvalitních tureckých produkcí. Eskapády jejího domnělého tatínka a jeho bráchy sice poněkud primitivní, ale někdy celkem úsměvné. Горка земја zase nabídla jakýsi pseudohystorický turecký venkov s velkými statky, služebnictvem a samozřejmě znesvářenými rodinami, které se již staletí nenávidí, i když už neví proč; asi proto, že se jejich otcové navzájem postříleli nebo něco takového. Ангели nás pro změnu zavedly do dětského domova, kde spolu žije pět (pseudo)sester, které se milují až za hrob a navzájem podporují, avšak jen do chvíle, než mezi ně vstoupí nečekané dědictví. No prostě nervy drásající nervák. Všechny telenovely spojují již tradičně "vynikající" herecké výkony a prvotřídní makedonský dabing, kdy celý seriál namluví tři lidé bez jakýchkoli emocí. Takže bratru standard za 80% ()

Galéria (1 218)