Silný a napínavý příběh českého leteckého esa, jeho kamarádů i bezbřehou lásku k létání přináší do kin film Narušitel. Život armádních letců socialistického Československa naplňovaly opojné chvíle svobody v oblacích a přátelství na celý život, z velké části ho ale ničil dozor státní bezpečnosti a jejích udavačů. Čtveřice kamarádů a jejich letecký mentor spolu létají a slouží v armádě dvacet let. Pak se ale po dlouhé době začne rozmotávat smrt bývalého pilota RAF při pokusu o přelet na západ a hlavní hrdina nemá jiné východisko, než se ho pokusit napodobit. „Jste narušitel, následujte mě,“ jsou slova, která sám často hlásí do vysílačky, když nutí k přistání ty, kdo se na západ za svobodou vydávají vzduchem v letadlech. Teď se o stejně zoufalý útěk musí pokusit i on. (Bontonfilm)

sator

Tak plusem Kostka a Dvořák.. ...klučina co v r.1974 vykřikuje na potkání " svině bolševický" ,historický autobus se sedačkami z dneška, stařeček co chodí v uniformě RAF, klučina co může do aeroklubu když jeho příbuzný je nepřítelem státu, nešifrované volání vysílačkou atd... 😞... Kdyby rejža nebyl pyšnej, ptal by se těch co pamatují... A Neškudlu už doufám nepotkám... ()

Romanstekl

Dle traileru jsem očekával že p.Zindulka dostane více prostoru, ale i přes to byl jeho herecký výkon nádherný, poslední role, byl to PAN herec. Film podle skutečných událostí, o to více je to k nas*ání, myslím že film je podhodnocený, samozřejmě se z něj nechalo vytěžit více, ale 17ti letý kluk natočí všechny scény z letadel opravdu v letadlech a ve vzduchu, žádný dron nic, žádné digitální efekty, prostě poctivě. Palec nahoru i za hudbu, neříkám že je to na Oskara, ale za shlédnutí a uznání to prostě stojí :-) ()

Snorlax

Hudba a Jirka Dvořák, to jsou jediná pozitiva filmu. Neškudlovy zuby mě budou zřejmě několik dní strašit ve snu, škoda že jeho potenciál nebyl využit v roli vlkodlaka, krokodýla, nebo kombajnu. Scénář je značně chatrný, když dojde na chvástání padoucha, je už vyloženě k smíchu. Chtěla jsem vidět film s Jirkou Dvořákem v roli hodné jeho talentu, no rozsahem tato role skoro hodna jeho talentu byla, leč tím, jak byla napsána, určitě nikoliv. A to se ještě během natáčení určitě musel bát, že ho Neškudla svými kusadly uhryzne. ()

Gothar

1* za lietadlá, zvyšok je gýč a utrpenie pre diváka. Scenár je slušne povedané hlúpy, najviac mi vadili skoky v čase, pôsobilo to akoby tvorcovia vystrihali polovicu filmu a nejak sa netrápili s kontinuitou záberov. Herci sa asi aj snažia, ale z tých naivných hlášok mi bolo trápne aj za nich. Najlepšie to vo svojom komentári zhrnul užívateľ Enšpígl. 20 % ()

selfesteem

Dvě hvězdy za moc pěknou hudbu, která byla asi to nejlepší na tomhle filmu, trošku mi pan Hrůza připomněl Def Leppard. Jinak bohužel, tohle se moc nepovedlo. Záporáka jsem odhalila vzápětí a celkově film nevyzněl tak, jak zřejmě bylo záměrem tvůrců. A proboha, při tom líbání trochu ztlumte to mlaskání! Na druhou stranu, jsou filmy, kterým ani nedám šanci, nedokážu se na ně ani dokoukat. Tento film jsem vydržela, i přerušovaný reklamami, a tak nemůže být tak špatný. A záběry letadel jsou samozřejmě fajn. ()

• Během prvního setkání Vladislava (Pavel Neškudla) s Otmarem (Stanislav Zindulka) Vladislav podle Otmarova odznaku správně pozná, že v RAF sloužil u 312. československé stíhací perutě. Tato peruť byla jednou ze 4 československých perutí RAF. (noelcoward73)
  • Film z prostředí pilotů a letectví využívá velké množství letových záběrů. Jiří Dvořák i všichni další herci byli při natáčení opravdu v letadle a natáčeli poctivě ve vzduchu vysoko nad zemí. [Zdroj: babinet.cz] (Duoscop)
  • Film se natáčel 36 dní. Točilo se v Hradčanech u Ralska, Hořicích a Hradci Králové. (sator)

Zemřel herec Stanislav Zindulka

Zemřel herec Stanislav Zindulka

14.03.2019

Ve věku 86 let zemřel český divadelní, filmový a televizní herec, Stanislav Zindulka. Ten měl za sebou vystudovanou pražskou DAMU, od roku 1994 byl pak členem pražského Činoherního klubu. Mezi jeho… (viac)