Manmarziyaan

• India मनमर्ज़ियाँ (viac)

eLeR

Kadečo ja dokážem odpustiť kórejským romantikám ... u indických mi to nie vždy ide. Tentokrát, ale prehliadnem všetko romantické klišé ... ak tam nejaké bolo. Film mi sadol do nálady, páčil sa mi. Všetci herci zahrali výborne, príbeh neotravoval a tentokrát to bolo hudobne viac než dobré, a aj tých pár tancov bolo vydržateľných. 4,5* ()

Aljak

Awh, ono to v podstate bola taká klasická hollywoodska šablóna, no napriek tomu mal ten film skutočne dobrý koncept a veľmi dobre sa na to pozeralo. Aj keď musím uznať, že ako Rumi tak aj Vicky mi išli svojou povahou a temperamentom parádne na nervy. Aj keď samozrejme Rumi bola aspoň charizmatická, čo určite imponovalo aj samotnému Robbiemu, ktorý bol tou najsympatickejšou súčasťou celého filmu. Veľkú rolu v Manmarziyaan hrala výborná hudba, ktorá mala síce modernejší feeling, ale k tomuto dynamickému filmu rozhodne pasovala. Páčilo sa mi, že to nebolo presladené a vďaka labilným citom tohto milostného trojuholníka to malo po celý čas výborný spád. Dokonca aj dialógy mali svoju kvalitu. Akurát ten koniec by som si vedel predstaviť trochu inak... ()

dalziel

Asi som mal nejaké neurologické zlyhanie keď som výber večerného filmu vložil do rúk svojej lepšej polovičky. Niečo tak infantilného sa dá len ťažko nájsť, ale jej sa to podarilo.Presladená indická romanca pri ktorej musí človek potláčať dáviaci reflex.Od začiatku je jasne akoto všetko dopadne aj keď sa Boliwoodsky filmári tomu snažia 146 minút zo 156-tich vyhnúť. ()

Andrea1717

Manmarziyaan, je to najlepšie čo som tento rok videla, čo sa týka romantiky. Manmarziyaan je o tom, čo si človek myslí, že chce a čo vlastne chce naozaj. Veľmi dobre natočené, veľmi dobre zahrané. Abhishek toho v poslednej dobe netočí veľa, ale keď už sa do niečoho pustí, je úžasný. S Tapsee tvorili pár, ktorý sa dá nazvať oheň a voda a veľmi im to šlo. Vicky Kaushal si tu zahral zlého chlapca a s Tapsee boli ako oheň s ohňom. V tomto filme je tuším minimálne toľko spievaného slova koľko hovoreného, soundtrack k filmu obsahuje 14 piesní, spolu viac ako 50 minút. A treba uznať, že naozaj pekných. Rozjuchané tance sa síce nekonajú, ale piesne 100% dotvárajú dej a sú jeho neoddeliteľnou súčasťou. ()

Ramanam

V jistém směru určitě zajímavý, ale rovněž také velmi rozporuplný snímek, kterým jsem se řádně protrápil. Musím ocenit styl a um tvůrců, kteří svému dílu vtiskli jakousi „jinost“ podpořenou kvalitní filmařinou. V tomto případě jasně věděli co a jak mají dělat a úspěšně to realizovali, což je to koneckonců nejdůležitější. Co mi ale přišlo naprosto nestravitelné byly postavy Rumi (T. Pannu) a Vickyho (V. Kaushal). Hlavně tedy ten frajírek a prvotřídní debílek Vicky mi lezl hrozným způsobem na nervy. Jak vypadal, jak se choval, jak... To už bylo na mě příliš. Ovšem ani Rumi nezaostávala pozadu. Ti dva se k sobě opravdu hodili, takový ten vášnivý, ale destruktivně sobecký výlet do nikam. Psychicky nevyspělí jedinci, kteří nevědí co vlastně chtějí. O Rumi a její ženskou stránku bych si neopřel ani rezavé hrábě a za manželku bych si ji nevybral ani po litru absintu. Robbie (A. Bachchan) byl jako jediný sympatický a hlavně normální člověk. Ukázal však velkou sebevražednou odvahu a posloužil za příklad přísloví, že je láska slepá a má růžové brýle. Tak snad si to poté užil. Závěr napoví, ale takovým typům, jakými byla ona „vykutálená dvojka“ je lepší se vyhnout obloukem. Robbie se asi v životě hodně nudil. Někdo kor ten stres a trápení k životu evidentně potřebuje a sám si pro ně ještě chodí pěkně naproti. Já nikoliv. Bylo mi ho líto, ovšem rozhodl se tak sám za sebe při plném rozumu, takže... Příběh sám nehýřil přehršlí nápadů a rozmanitostí. On lezl k ní a ona lezla k němu. Mezitím se tam mihla snaživá, ovšem ne příliš výrazná „trubka obecná“ hledající lásku. Po této stránce to byla vskutku bída s nouzí. Ovšem kvalitu herců, jejich předvedný výkon a již zmíněný um tvůrců musím zcela jasně pochválit. Na A. Bachchana jsem se těšil, neboť jsem ho již dlouho v ničem neviděl a scény s ním jsem si tedy řádně užil. Hudba jako celek uspokojivá a paňdžábské rytmy se mi moc líbí, žel v tomto případě se mi příliš do vkusu netrefily. Dobře poslouchatelný lehký nadprůměr, ale rozhodně o žádném unešení nemůže být řeč. Hodnocení započalo na čtyřech hvězdách. Postupem času se vedl boj mezi kvalitou a postavami/příběhem. Nemohl jsem zůstat na svém původním nastavení a musel jsem jít o třídu níž - nevydržel jsem to a má trpělivost s viděným přetekla. Tři silné hvězdy a více ani ťuk. Kvalitu film bezesporu má, a to rovnou na více úrovních, navíc není tuctový, ale prostě a jednoduše mi to k pohodovému zážitku nestačilo. ()