V malebné vesničce v Anglii žije Joan Stanleyová (Judi Dench) poklidným životem důchodce. Avšak její spokojené bytí je naráz otřeseno, když dojte k jejímu zatčení MI5. Důvodem je jen stěží uvěřitelná minulost, kterou Joan skrývá. Je totiž jedním z nejvlivnějších žijících špionů z nedávné minulosti... V Cambridge na univerzitě v 30. letech minulého století se mladá Joan, nenápadná studentka fyziky, až po uši zamilovala do Lea, svůdného a atraktivního ruského sabotéra. S jeho pomocí začne vidět svět balancující na ostří nože a zdá se jí, že musí být zachráněn před sebou samým v bezhlavém závodění o vojenskou převahu. Film je inspirován skutečným životem Melity Norwoodové, nejdéle aktivní britské špiónky KGB. (mac000)

M.i.k.e

tvůrci sice postavili propagaci na tváři Judi Dench,ta se ale ve filmu ohřeje možná tak 10 minut.Zbytek nám ukazuje jak vůbec Joan ke svému špionství přišla a i když jsou její motivace celkem pochopitelné,filmu chybí silnější a zapamatovatelnější momenty.Přitom téma to není ani zdaleka špatné a potenciál mu nechybí...40% ()

Morholt

Je mi jasné, že u počátku angažmá u KGB hrála zamilovanost hlavní hrdinky velkou roli, ale na mě tu bylo i tak až příliš mnoho romantiky na úkor politiky. Rozvinout Joaniny motivace by vůbec nebylo od věci a stejně tak bych dal větší prostor soudobé policii a procesu, který je přivedl k agentce ve výslužbě. Na druhou stranu to by se celý příběh nevešel do hodiny a půl, ale to je právě ono. Tahle látka se prostě nedá uchopit na tak krátké stopáži tak, aniž by nepůsobila zkratkovitě a nedopracovaně. Herečky výborné a Sophie Cookson navíc neskutečně sympatická a o to je větší škoda, že to dopadlo jen průměrně. 50% ()

McGuffin

Jedna paní, Lindsay Shapero podle knihy Jennie Rooney, povídala, že jedna paní ukradla vědecký výzkum jedné velmoci a dala ho druhé. Příběh špionky, Red Joan, jak od prvních záběrů všichni s výjimkou vlastního syna vědí. Úkol splněn. K povídání přidala pár, vlastně hodně zbytečných hrdinčiných osobních detailů a na závěr synovi a divákům prozradila, že žena krádeží nic a nikoho nezradila, ale naopak zachránila. Světový mír. Konec, jakmile pohádky zazvonil zvonec. https://www.macguffin.cz/ ()

Arsenal83

Judi Dench má už toľko rokov, že môže točiť životopisné filmy. Dokonca aj o ľuďoch, ktorých pozná len wikipedia. V popise špionážna dráma, v reáli najnudnejší život spomedzi britských špicľov. Film, ktorému chýba silný moment, proste sa vezie od začiatku do konca a najšťastnejší pocit vo vás vyvolá fakt, že ste to videli zadara na nete. ()

Vxxx

Zajímavý příběh, který film dokázal odvyprávět docela přátelsky a v dobrém tempu. Ale nic extra. Na film ve velmi blízké době asi zapomenu. Velkým plusem byla Tereza Srbová. Nikdy jsem jí v ničem před tím neviděla a až během titulků na konci jsem zjistila, že se jedná o češku. A musím říct, že roli zvládla fakt skvěle. Celkově mě film bavil, ale nic, co by mi tukvělo v paměti. 4* ()

• Natáčelo se v Londýně a Cambridge ve Velké Británii. (BMW12)
  • Budova Montrealské univerzity je ve skutečnosti Senat House ve středu Londýna patřící UCL. (FoxMulder)
  • Celosvětová premiéra proběhla 7. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)