Jana začína byť voči Filipovi odťažitá, dôvod si však necháva pre seba a skôr, než sa stihne s Filipom v pokoji pozhovárať, na oddelení vypukne výnimočný stav kvôli pacientovi s exotickým a vysoko nákazlivým vírusom. Marta zúfalo hľadá záchranu pre svojho chorého psíka Žofku. Na riskantný, bizarný zákrok sa napokon podujme  doktor Chromík... Alica varuje Helenu pred Vilom, ktorý ju vraj zvádzal. Keď ho Helena konfrontuje, Vilo jej povie pravdu o celej situácii a Alicinej intrige; Helena tomu nechce veriť, no Vilo má našťastie dôkaz. Ema a Filip v rámci bezpečnostných opatrení skončia spolu v izolácii, kde sa starajú jeden o druhého. Jana vidí ich zbližovanie a trápi sa tým. Táni sa podarí konečne dostať rozpínavú Lindu z ich bytu, no je jasné, že od tejto chvíle medzi nimi zúri otvorená vojna. (TV Markíza)

mira007

Osmý díl v současnosti nejsledovanějšího slovenského seriálu dokazuje, že seriál šlape dobře. Téma exotické choroby sice nedosahuje akčnosti filmu s Dustinem Hoffmanem nicméně dobře se na to kouká. Jako bonus ve vedlejší roli přítelkyně chorého pacienta Dominika Kavaschová, které to tady nejen sluší, ale mám pocit, že na malém prostoru dokáže zahrát o třídu líp než jiné nejmenované kolegyně. ()