Deváťačka Nikola se spolu se svojí mladší sestrou Anetou a jejich otcem stěhují do nového města. S tím souvisí změna školy a hledání si nových kamarádů. Nikola nastupuje do deváté třídy, do pro ni nepřátelského prostředí, kde si musí vydobýt svoje místo. Nemá to však vůbec jednoduché, protože holkám šéfuje Majda, která nelibě nese to, že třídní idol Šimon začne po nové žákyni nenápadně pokukovat. Nikola je oproti ostatním holkám trochu jiná, zúčastnila se matematické olympiády, zpívá ve školním sboru a je tak trochu šprtka, které utíkají nejnovější trendy a spolu se svým otcem musí zastat podstatnou část domácích povinností a péče o Anetu. Jejím snem je zapadnout mezi ostatní holky ve třídě a mít nové kamarády. Kluci naproti tomu řeší zcela jiné problémy, ze Šimona a jeho citů k Nikole si tak trochu utahují. Jí ale situaci neulehčuje ani její sestra Aneta, která se chová spíše jako zlobivý kluk.
Škole pevnou rukou vládne ředitelka Kadavá, která je na první pohled velmi přísná, upjatá a bez smyslu pro humor. Napjaté vztahy má zejména se zeměpisářem Vojtěchem, který je třídním učitelem našich deváťáků. Ředitelka zadá třídě , aby na školní akademii secvičili pásmo lidových písní a tanců pod vedením suchého a velmi nepopulárního učitele hudební výchovy Chramosty. Ten se s nimi sice snaží toto vystoupení nacvičovat, ale žáci se rozhodli celou akci bojkotovat a nacvičit tajně představení s třídním Vojtěchem, jenž býval slavnou rockovou hvězdou. Nácviky na akademii probíhají v kabinetu zeměpisu, vždy tak, aby je Kadavá neměla šanci odhalit. Mezitím jěště sledujeme osud mladé praktikantky pedadogické fakulty Niklíčkové, která má strach tak trochu ze všeho a díky tomu se na ní lepí jeden problém za druhým, ale zároveň v ní začíná klíčit jistá náklonnost k Vojtěchovi. Přes veškerou snahu o konspiraci Kadavá nečekaně objeví zkoušku u Vojtěcha v kabinetu, kterou rázně zatrhne. Po náhodném požáru kabinetu zeměpisu a nesmlouvavém postoji ředitelky Kadavé vypuká otevřená vzpoura mezi ní a celou třídou. Šimon s Nikolu k sobě postupně hledají cestu a sbližují se, zatímco jeho rodiče jsou proti vztahu s dívkou z nižší sociální vrstvy, což vyústí v trapnou situci při Šimonově narozeninách v jejich vile. Celá situace pak graduje na školní akademii, kde se rozpletou mnohé složité vztahy a dojde k otevřené revoltě proti ředitelce Kadavé a k závěrečnému vystoupení deváťáků spolu Vojtěchem, který se akce nakonec zúčastní díky snaze celé třídy, protože těsně před akademií dostal od ředitelky vypověď. Celý příběh však nakonec dopadne dobře a Nikola se Šimonem si k sobě najdou cestu. A nejenom oni... (High Level Pictures)

DanGreyman06 odpad!

Když jsem odcházel ze sálu potom co jsem tento paskvil viděl, tak mi bylo hned jasné že toto je ten jeden z nejhorších filmů co jsem kdy viděl. Na tomhle filmu je všechno špatně. Špatný scénář, špatné herecké výkony, nic moc kamera, na to že to má být lovestory, tak většina filmu se točí okolo jiné zápletky. Film má taky celkem dost prapodivný střih, jak kdyby to stříhal někdo kdo se střihem nemá žádné zkušenosti. Špatné a klišovité vyobrazení dnešní generace. Zbytečná postava Michala Davida, který si tu prostě musel zahrát, když už pro tento film dělal hudbu. (Spíš pro muzikál podle kterého tento odpad je.) Divné přeskakování mezi klasickým mluvením a zpěvem. Film působí spíš jako špatná parodie na Pomádu. Jako třešnička na dortu jsou některé pro někoho možná jen detaily, ale scéna kde postava Petra Koláře hraje na elektrickou kytaru, kterou ale nemá zapojenou do elektřiny, ale divák slyší zvuk té kytary jako by jí zapojenou měl, tak to je něco u čeho jsem celkem umíral smíchy. Tento film by měl upadnout v zapomnění, protože bych radši těch 103 minut co tento "film" trvá bych se radši koukal do žumpy a byla by to možná větší zábava a menší utrpení, než kdybych musel tento film vidět znovu. Tomuto filmu se vyhněte jako čert kříži. ()

tsatsiki odpad!

Návštěvnost v řádech kolem tisíců divaků svědčí o tom, jaká to je hovadina.5 let to Jan Lengyel točil a připravoval a takový paskvil z toho vznikl.Film  který stál téměř deset milionů a natočí takový průšvih, místo toho, aby si vážil, že mu někdo ty peníze dal a natočil za ně kvalitní film.Jan Lengyel, ale neví, co kvalitní film je.Jedinné dobré, co natočil tak byly Bastardi.Průměrny film, s obstojnym scénářem, ale ten psal Tomáš Magnusek, a spoustou filmařkych chyb.Divím se, že mu ti herci, do toho šli.Jedinné pozitivum je, že Vojta Drahokoupil hrál ve filmu.Jinak tenhle odpad si nezaslouží ani hvězdu. ()

Ondounek

Jestli vidíte muzikál a u něho napsané hudba Michal David a myslíte si, že jdete na film, kde na nějaký děj našroubovali jeho písničky, budete velmi zklamaní. Písničky nedostanete a děj, ten už tuplem ne.  Předesílám, že muzikály jsou můj oblíbený žánr, ale tohle si prostě užít nešlo. Nedokážu uvěřit filmu, ve kterém deváťáky hrajou dvacátníci, notabene když ten hlavní z nich má kérku přes půl ruky. Ani filmu, ve kterém se postavy ředitelky Brožové či mladé učitelky nedají nazvat jiným slovem než karikatury. Závidím všem, kteří se u filmu dokázali bavit. Já jsem se fakt snažil, ale bohužel se nepodařilo. Jestli takhle v dnešní době vypadá devátá třída, děkuji bohu, že už je to víc než 15 let, co jsem do ní chodil. Jednu hvězdičku dávám za to, že Michal v některých těch "písničkách" neměl úplně marnou hudbu a za Petra Koláře, který dokázal svým hlasem ten film aspoň trochu někam pozvednout, když už ho teda pustili ke zpěvu. Možná to není úplně fér, protože jeho super hlas nemá s filmem nic společného, na druhou stranu ale vzdávám hold tvůrcům, že se jim podařilo ho do téhle frašky uvrtat. ()

hygienik

Dávam 1 hviezdu navyše, lebo sa mi tu zdajú Andílci neférovo podhodnotení. (44%) Nebol to taký prepadák ako som čakal. Naopak Najviac potešila Eva Matějovská (Majda). Nely Řehořová (Nikola) naopak trošku sklamala (v niektorých piesňach jej text akoby nesadol) ale celkovo bola fajn. Zaujímalo by ma, ako by sa hlavnej role zhostila Naty Hrychová (pôvodne, t. j. asi v roku 2015 mala hrať Nikolu), ale to sa už nedozviem. Tie pesničky nakoniec celkom slušne zapadli do filmu,. Nie sú tak totálne mimo, ako sa hovorí. Humor bol fajn (školník Michal David si pohmkáva Internacionálu). Ktovie, čo na Andílkov povedali hviezdy pôvodného muzikálu, bývalé 5Angels? Kino KORUNA, Břeclav. ()

filmfanouch odpad!

Hudba Michala Davida se nevyhnutelně dál a dál pokouší o průlet filmovými plátny. Zpočátku svou přítomnost nabízela ve filmech Jaroslava Soukupa, což vyvrcholilo dvojicí filmů Discopříběh. Dlouhá léta se poté Michal David pokoušel o realizaci třetího Discopříběhu, kvůli problému s autorskými právy ovšem nakonec došlo na samostatný muzikál Decibely lásky, který svou tragičnost vykupoval snad pouze solidní kamerou (z nějakého důvodu fyzicky přítomného) Vladimíra Smutného. Svět se ovšem točí dál, tentokrát došlo na adaptaci Davidova muzikálu Andílci za školou, jehož režie se chopil Jan Lengyel, tvůrce takových mistrovských děl jako.... Bastardi 2. Vznikl po delší době fungující český muzikál? Naivové! Adaptace muzikálu, která byla natočena již v roce 2018 a kvůli COVIDU-19 se odkládala až do letošního vydání je adaptací muzikálu, který v Divadle Broadway zažil poměrně solidní úspěch a jeho režie se tehdy ujal Filip Renč. Lengyel pro svůj film nepřebral žádného herce z divadelní hry, Sabinu Laurinovou tak například v roli ředitelky školy nahradila Kateřina Brožová, Josefa Vojtka v roli třídního učitele zeměpisu poté Petr Kolář. Celovečerní adaptace poté nemá být čistě věrnou adaptací, například ve filmu má hlavní hrdinka místo mladšího bratra mladší sestru. Všechny tyto zajímavosti a potenciální funkčnost původního prvního teenagerského českého muzikálu ovšem ve finále není vůbec důležitá, po zhlédnutí filmové adaptace totiž zbydou pouze oči pro pláč a počátek nadějí, že se film rychle vykouří z hlavy a nezanechá na divákovi závažné psychické účinky. Na průměrný český film, který je komedií a snaží se upoutat prakticky celou rodinu, se víceméně z pochopitelných důvodů dívají často diváci skrze prsty. Když si většinou vyrazí do kina, doufají především ve fakt, že je investovaná částka do návštěvy kina nebude bolet. Automaticky tak divák při platbě okolo 140-180 korun za lístek sledování očekává alespoň minimální technickou zručnost, očividnou snaživost a především absenci pocitu, že si tvůrci z diváka dělají dobrý den a divák tak prakticky uzavřel smlouvu s Ďáblem. Tak přesně pravý opak Andílci za školou bez problému nabídnou.  Už od počátku tak může diváka vyděsit až televizně laciný vizuál, nulová kreativita a pocit ochotnické a staticky pořízené podívané, vedle které by si divák s klidným srdcem rázem dal maratón obou Discopříběhů završený Decibely lásky jako třešničkou na dortu. Andílci za školou prakticky po celou dobu působí jako ten typ muzikálu, který by se měl skládat ze zhruba šesti hudebních čísel a rázem někomu došlo, že v rámci pravidel muzikálu musí být na všechny ta hudební čísla přece být nalepený nějaký děj a v něm nějaké ty postav. Výsledek tak přináší sled karikaturních postaviček, které své chování a motivace mění lusknutím prstu a Andílci za školou rázem nabírají tvar filmu, který nějaké smysluplné dramaturgii či alespoň racionální ucelenosti vzdává vztyčený prostředníček. A tím pádem prakticky i samotnému divákovi. V průběhu se Andílci za školou více a více profilují jako ideální podívaná pro filmového masochistu. Filmy z produkce Tomáše Magnuska posledních 13 let prakticky schytávali jednu bídu za druhou a i když to bylo naprostým právem, z filmů náchodského učitele alespoň byla přeci jen chvílemi cítit nějaká ta snaha, která skutečně dokázala vyvolat pocit, že si Magnusek plní své sny a točí filmy, i když sebehorších kvalit. Filmoví Andílci za školou ovšem v průběhu více a více posouvají otazník v oblasti důvodu své existence. Podporují to i herecké výkony bez jiskry, ať už v oblasti starších a zkušenějších herců či mladé generace. Pokusy o humor bohužel nejsou ani snesitelně infantilní, ale pouze ubohé a trapné (running joke s holky Němcovými začne každého racionálního člověka štvát po dvou nahozeních) a v průběhu si jen stačí odškrtávat různé charakterní karikatury. Když je nejsnesitelnější postavou školník v podání Michala Davida, který žije druhý život jako vymetač kasin, je to jasná známka toho, že je něco skutečně špatně. Laciný humor, který často sází na dvojsmysly a nedokáže dovézt alespoň do tak pitomé pointy, aby ta pointa byla alespoň pitomě vtipná. Andílci za školou v průběhu více a více působí jako film, který se musí odehrávat v alternativní časové linii, kde nemohlo dojít k událostem 19. 11. 1989 a Andílci za školou tak skrytě poodhalují, jak by systém fungoval, kdybychom se soudruhů nezbavili. Svět, kde neexistuje něco jako spravedlnost, smyslnost a realističnost. V průběhu filmu je nadhozeno, že je bývalý zeměpisář bývalá rocková hvězda, který dokonce znal Karla Gotta, že je učitel hudební výchovy údajně úchyl a že sestra hlavní hrdinky je možná lesba. Pokud někdo čeká, že cokoliv z tohoto bude mít v průběhu nějakou důležitost a smysl v příběhu, ten opět čeká marně. Všichni deváťáci poté v průběhu začnou působit jako vyložené zrůdy, v průběhu přitom jedna postava dojde sebereflexe a dodá, že by se neměli jeho spolužáci a dost možná i on sám chovat jako úplní kreténi. Ale ani to nikam nevede. Ve světě Andílku za školou neexistuje něco jako dobro nebo zlo, ale pouze obsáhlý počet postav, kterým divák přeje nezměrné utrpení.  V průběhu jen stačí pozorovat i neschopnost ideálního nasvícení. Někdy jsou jednotlivé záběry naprosto přesvětlené, někdy naopak poměrně tmavé. Je to jakoby všichni přítomní skutečně rezignovali a zapomněli například na solidní řemeslnou zručnost Renčových Rebelů či například zapomněli na podobné muzikály ze zahraničí. Sliby tvůrců o české Pomádě přitom pochopitelně při sledování rychle berou za své, Andílci za školou se ovšem nedokážou přiblížit ani k High School Musical. I díky nepřesvědčivým výkonům, kdy například hlavního mužského deváťáka hraje Vojtěch Drahokoupil, v době natáčení 22-letý mladík. Stačí pak jen sledovat a vnímat nepovedené Lip synci, jak se děj a s nimi spojený vývoj postav rozsypává pod rukama a všechny konflikty se v závěru pochopitelně velmi snadno vypaří.  Po zhlédnutí Andílků za školou se divák může cítit špatně. Špatně v tom, že tak dlouhá léta nadával na filmy Tomáše Magnuska, Zdeňka Trošky, Marty Ferencové či Evy Toulové. Andílci za školou tak v tomto ohledu alespoň skutečně posouvají hranice. Problém přitom nutně netkví v samotném muzikálu Michala Davida, dá se například věřit, že někdo schopný by z muzikálu Děti ráje dokázal sestavit funkční adaptaci. Tohle ovšem působí jako přehlídka schopností boomerů, kteří se nevěrohodně snaží vytvořit příběh, který sází na vzhled do generace, které nerozumí. Připomíná to například nepochopení aktuálního genderového nastavení ve společnosti v nedávném Po čem muži touží 2. V tomto ohledu Andílci za školou přelomoví nejsou, v České republice má s tímto problém mnoho tvůrců. Nikdo předtím ovšem nedokázal posunout hranice nevkusu tak vysoko. Nebo spíš hluboko?  Existuje věc jako velmi blbé filmy. Existuje věc jako velmi špatné filmy. Tyto filmy přitom alespoň mohou mít předpoklad průměrného stereotypu modelek. Takové to staré známé ,,hezká, ale úplně blbá´´. Andílci za školou ale nejsou ani tou průměrnou modelkou. Díky odumírání mozkových buněk blíže mají například k synonymu pro holokaust..... () (menej) (viac)

• Během natáčení filmu bylo povoleno sdílet fotografie a videa z natáčení na sociálních sítích. Najdete je pod hashtgem #Andilcifilm. (Jantar2)
  • Film bol natočený v roku 2018. Pôvodná premiéra bola plánovaná na 19. marca 2020, ale kvôli pandémii bola odložená. (ugugege)
  • Film byl natočen za 23 natáčecích dní. Až na nečetné vyjímky se celé natáčení filmu odehrálo na ZŠ Jana Wericha a v blízkém okolí v městské části Praha Řepy. (Jantar2)