Rány

• Veľká Británia Wounds (viac)

Will (Armie Hammer) je barman v New Orleans. Má skvelú prácu, skvelých priateľov a priateľku Carrie (Dakota Johnson), ktorá ho miluje. Prediera sa životom, ignoruje komplikácie a sústreďuje sa na radosť z okamihu. Jednu noc pri bare vypukne tvrdá bitka, ktorá zraní jedného z jeho stálych zákazníkov a spôsobí, že tam nejakí vysokoškoláci v zhone stratia mobil. Will ho nájde a začnú mu chodiť divné textovky a hovory. Zatiaľ čo to Will neberie vážne, Carrie nájde na internete akúsi dieru, ktorá by mala toto všetko vysvetľovať. Obaja objavili niečo nevysvetliteľné a pomaly to vychádza na svetlo. (Scraffy)

Kienast

Wau ... Je to jiné, neokázalé a ta psychologická ošklivost z filmu ve mě bude ještě dlouho působit. Hammer skvělý herecký výkon a je paráda sledovat jeho, jak objevuje temnou prázdnotu v sobě. Sonda do našich temných stránek. Většina lidí určitě čekala něco jiného (ale nebojte tuctový horor o vraždící aplikaci na mobilu tu bude co nevidět). Děkuji za každý "jiný" film, který se nebojí odbočit ze zajetých kolejí ... a třeba projet tunelem! Díky za Wounds!!! 9/10 ()

MareT.

Ono se to tvari zajimave z plakatu a traileru, ono to ma zname tvare z jinych uspenych filmu a ono to ma vdecny zacatek, kdy jsou postavy nastinene pekne a sympaticky. Ale je to jeden velky nesmysl. Neni to nudne, ale proste mi to nedava smysl a ty hezke obrazky a stoupajici paranoia nakonec nezachrani nic. ()

666Carnage

Tohle měl drželo hodně napnutýho a nakonec jsem tak zůstal a nevím co si o tom myslet. Horor nehoror je tenhle film. Líbilo se mi jak na mě ten film působil stísněně a ta atmosfér houstla jen prostě škoda neobjasnění některých věcí a hlavně toho závěru. Klidně to mohlo být delší a mít to nějakou jasnější pointu protože tady jí teď hledám horko těžko. Tohle rozhodně nebude bavit každého a někdo to klidně vypne po 30 minutách ale jak říkám to jak na mě ten film působil si zasloužilo pozornost až dokonce. 60% ()

Corpsegrinder

Jeden z těch hororů kde je mnohem zajímavější první polovina. Hlavní postava sice neni kdovíjak sympatická, ale je to takovej uvěřitelnej debílek odvedle (uvěřitelný ovšem neni to že se zoufale snaží vyměnit Dakotu Johnson za dredatý houští). Navíc mám slabost pro horory kde zlo s hlavním hrdinou vyjebává z dálky bez potřeby přímýho kontaktu s ní i s divákem a není úplně jasný zda jde o lidi nebo ne, a právě to záhadno a množství otázek co to vyvolávalo v první půlce drželo mojí pozornost. Jenže druhá půlka vůbec negraduje a nic nevysvětluje a je to jen takovej debilní slepenec scén kde barmanovi začíná jakože hrabat a to co ho zlomí neni to že má halušky ale to že černoška nechce píchat. Podivný zakončení mě utvrdilo v nižším hodnocení, asi jsem chápal o co se snažili ale vypadalo to že buď došel čas nebo prachy (nebo nápady), a to říkám jako fanoušek lovecraftí tématiky. ()

woodsman

tak premrhany potencial som dlho nevidel ten konec strasne slaby a onicom cely cas to ma dobru temnu atmosferu a nakonec nic ach aj herecke obsadenie topka minimalne 20-30 minut bolo treba viac ()

bobstock

Filmově a nápadem chválím, neotřelé herecké tváře. Celým snímkem rezonuje temná atmoška, která vás zavede na podivnou cestu barmana do tunelu lemovaného šváby, aby vám skrze broučky nastínil cosi odporného v nás samotných. Strašná škoda v náznacích, přál jsem si být na konci šokován a zhnusen. Mysteriózní téma ran se mělo více rozvést či pustit se vší vnitřní sekrecí do očí zmrzlého diváka. 50% ()

zdenur

Pořádně nevím, co se mi Babak pokoušel sdělit, ale v závěru jsem měl pokřivený úsměv jako Dakotiny zařízlé kalhotky. ()

Tunri odpad!

Je celý děj jen alko halucinace? Celý film se točí jen kolem toho, že je někdo nalitej, a že řídit se dá taky jenom nalitej. Jsou všechny postavy ve filmu mizerný a k ničemu? Bohužel, na Netflixu je těch horrorů hodně, ale marně tam hledám něco dobrýho. Někteří tu píšou o tom, jak to bylo napínavé. Asi mám vysoké nároky, mě prostě hučící klimatizace nevyděsí. Kvůli absenci napětí jsou do filmu random přidávány úplně náhodné obrázky s patřičně vyhroceným zvukovým efektem. Pojem "nechat konec otevřený" tu taky dostává nový význam. Ale přiznávám, že mě zaujalo to, že psychicky nestabilní hrdina si vyměnil tričko až ve chvíli, kdy měl v podpaží nějakou lepru. ()

BOURQUE

Sú režiséri, ktorí v snahe vytvoriť snímok, čo sa pomerne líši od klasických klišé riešení, zabudnú na detaily a na udržanie kompaktnosti filmu. Film B. Anvari na prvý pohľad je dostatočne iný od ostatných respektíve je viditeľne odlišný od priemeru. Avšak po jeho skončení máte pocit chýbajúcich prepojení, máte v hlave (v tomto prípade) veľa nechcených otázok, chaos a hlavne nekorektne uzatvorený príbeh. V tomto prípade sa snažíte aspoň nájsť niečo, do ktorého sa môžete chytiť: to by mohlo byť napríklad „herecké výkony“. Avšak ani tu sa nedočkáte tzv. „lepšieho pocitu“. A. Hammer sa síce snaží, ale ten „performance“ nie je ono. Na „vedľajšej koľaji“, „pre zmenu“, sa taktiež nestane nič významného. Art movie, ktorý osloví len veľmi málo ľudí. Osobné hodnotenie: 59% (*) ()

kkarx

Dlouho jsem neviděl takhle zajímavej a napínavej příběh s naprosto nezvládnutým koncem. Čekal jsem nějaké větší rozuzlení a masakr a místo toho najednou titulky. Kam se podělo posledních 15-20 minut? ()

misbos odpad!

Balada o baru plném sepse, zanícených uzlinách, a digišvábech - aneb - když už na začátku máváte Conradem jako praporem, zkuste příště bejt aspoň z desetiny tak dobrý jako on. Protože vzít Srdce Temnoty, Lovecrafta, pár cool slov (voe Gnose??!!... jako vopravdu??!!), pár polovičatejch nedomyšlenejch nápadů, vlastní nadutost, naházet to na hromadu bez ladu a skladu, a říct: "Čumte, jak jsme dobrý!" , to fakt nestačí. To si můžete tak leda narvat do "portálu". Nula, Vy nuly. ()

Waldir

Nezáživný “horor” (ak ho takto je vôbec možné označiť), kde je celý lore a gradujúci príbeh v posledných minútach zahodený do koša. Jeden z tých výtvorov, ktorý sa tvári na niečo, čo v skutočnosti nie je. ()

KUFI

Vzdalene to pripomina Bug. Uchazejici atmosfera, jinak lehce zapomenutelny. Dal jsem pulku a kdyz sem se k tomu po tejdnu vratil, tak sem si vubec nepamatoval co se tam delo. Ani ň. Musel jsem to znovu od zacatku popreskakovat abych si to ozivil. ()

Kingjiri

Trochu se obávám, jestli ve Wounds spokojený diváci nehledaj něco, co tam neni. Teda aspoň já v nich nic zajímavýho nenašel. Naopak jsem dostal vesměs nudnou podivanou, která byla víc pokusem o vztahový drama než o hororovej thriller. Určitou mysteriózní atmosféru (hlavně díky solidní filmařině) nelze upřít, jenže když už dojde na zajímavou scénou, záhy následuje návrat do nudnýho života jednoho barmana. A scénu, která měla přinejmenšim odstartovat aspoň trochu vysvětlovací finále, nicméně se stala scénou závěrečnou, radši komentovat ani nebudu. Filmy s otevřenym koncem, který navíc neodpovědi ani na jednu zásadní otázku, kterou jejich shlídnutí vyvolá, fakt nemám rád. I přes skromnější stopáž subjektivně hodně dlouhej, utahanej a nesourodej žánrovej slepenec, druhá hvězda za atmosféru a filmařinu. ()

Cinematrix

Vůbec, ale vůbec jsem nepochopil, o čem to jako bylo. To se mi taky ještě nestalo. Hlavní hrdina je celou dobu sjetej nebo přivožralej, nejlépe obojí a místo bílejch myšek vidí šváby. Má to jednoduchou přímou úměru: čím víc vožralej, tím víc švábů. No, a pak si režisér řekne, že už těch švábů bylo dost, tak to vypne a vy s údivem zíráte na závěrečný titulky. ()

pumpkinqueen

Příběh měl našlápnuto na zajímavou hororovou podívanou; to by ale nemohl být zasazen do naprosto nehororových podmínek. Ač mi herci v hlavních rolích nejdříve připadali sympatičtí, později jsem z nich měla pocit, jak kdyby zapomínali scénář. Jenže právě scénář byl katastrofou sám o sobě. Ten příběh by špatný nebyl, záhada k řešení byla dokonce i poměrně originální, ale působilo to, jako kdyby vlastně vůbec nešlo o ní, nýbrž o nefunkční vztah dvou hlavních postav, kteří se chovají jako idioti. Takže ještě před polovinou filmu se ptáme samy sebe, zda koukáme na opravdu bídně zpracované romantické drama, nebo vážně na horor. V obou případech se ale rozhodně nedá mluvit o kvalitě, takže je to vlastně jedno. ()