Rány

• Veľká Británia Wounds (viac)

Will (Armie Hammer) je barman v New Orleans. Má skvelú prácu, skvelých priateľov a priateľku Carrie (Dakota Johnson), ktorá ho miluje. Prediera sa životom, ignoruje komplikácie a sústreďuje sa na radosť z okamihu. Jednu noc pri bare vypukne tvrdá bitka, ktorá zraní jedného z jeho stálych zákazníkov a spôsobí, že tam nejakí vysokoškoláci v zhone stratia mobil. Will ho nájde a začnú mu chodiť divné textovky a hovory. Zatiaľ čo to Will neberie vážne, Carrie nájde na internete akúsi dieru, ktorá by mala toto všetko vysvetľovať. Obaja objavili niečo nevysvetliteľné a pomaly to vychádza na svetlo. (Scraffy)

Malarkey

Obrovský respekt režisérovi, kterej z debilního scénáře dokázal udělat docela napínavý horor. Aneb když se Vám v hospodě poperou a díky tomu, že je od sebe odtrhnete, po Vás půjdou nějací okultisti sedmé církve... ()

T2

Rozpočet $-miliónov║ Zas nešťastný Netflix. Ako nie je to na zahodenie, má to hútnu atmosféru, dobrý vizuál, Armie Hammer to herecky ťahá ale ten otvorený záver to dá celé dolu, ostalo to celé lietať niekde v lufte bez vysvetlenia, pôdy pod nohami. /40%/ ()

EvilPhoEniX

Babak Anwari si svůj reparát nespravil a po nezajímavém Under the Shadow natočil sice zajímavý, ale hororově nefunkční film a to trailer působil schopně. Barmanovi se obrátí život vzhůru nohama po nalezení telefonu se znepokojivým obsahem, ovšem tahle "mytologie" není nijak rozvinuta a působí trošku nepřirozeně. Babak do svého filmu překvapivě nasbíral slušné herce Armie Hammer, Zaziee Beetz a Dakota Johnson je na horor slušný výběr, ale chtělo to zajímavější scénař a více tvůrčí kreativity, což bohužel Babak nikdy mít nebude. Z hororových prvků zde krom švábů není takřka nic. Není to napínavé, atmosférické, krvavé ani tolik znepokojivé, jak jsem původně doufal. Hulu není Netflix a Babak Anwari zřejmě nikdy nenatočí dobrý horor. 40% ()

tron

Režisér v roku 2016 natočil mizerný britsko-jordánsko-katarsko-iránsky horor Under the Shadow. Myslel som, dúfal som, že od neho už nikdy nič neuvidím, ale nakoniec je Wounds prekvapivo dobrý horor s pôsobivou atmosférou, solídnou hlavnou postavou (ktorá nie je príliš sympatická a ani fajn, ale napriek tomu má niečo do seba) a niekoľkými nepríjemnými scénami. Z vedľajších postáv ma najviac potešila sympatická Dakota Johnson. Prihováram sa za viac barových hororov. ()

Psychor

Babak Anvari opět potvrzuje svůj ohromný talent, kdy se vymezuje vůči stereotypnosti masové žánrové produkce a mainstreamového diváka zahání do úzkých. Živě si představuji to neskutečné zděšení v očích obyčejného návštěvníka kina, který při sledování daného hororu zažívá pocit, že se s ním něco děje, ale zároveň si ho není schopen naplno vychutnat, protože ani přesně nechápe, o co se vlastně jedná. A místo toho, aby následoval hlavní postavu a propracovával se temnotou, tak se zážitek snaží zastavit, vzdorovat mu a prchnout zpět do bezpečí iluzí a pochybných jistot. Jakožto zdejší hororový expert tedy doporučuji Wounds k projekci výhradně žánrovým fajnšmekrům, kteří dokážou adekvátně pracovat i s takto ultranáročnou látkou, a uděluji mu plných pět hvězd. ()

Gilmour93

Způsoby Babakova bubákování nejsou zahaleny stínem. Snaha vyhnout se šablonám, na žánr vyšší plastičnost postav, zvuk ticha k vytváření tenze a znepokojivá atmosféra s nádechem exotična a mysteriózna. Škoda, že při cestě amorálního barmana vstříc temným silám transcendentálního plukovníka Kurtze docházelo k výpadkům výše uvedených atributů a konec, kdy si někteří diváci řekli, že už je nebaví se na to dívat a švábi na to: „Dobře.“, balancuje mezi sympatickou nekonkrétností a tvůrčí bezradností. Navíc nešlo nechat bez povšimnutí, že temnotě ztěžka vzdorující Hammer spíše tápal a Dakotě jako už tradičně vynechával herecký motor. Jako milostný dopis body hororům Croneneberga a pichlavá pusa na čelo panu Pinheadovi to však bez problému obstojí.. ()

somnar

Wannabe Hereditary, jenže směšné v děsivých pasážích a nekoncepční ve všem ostatním. Oceňuji ambice, ale tomuhle prostě chybělo víc nápadů. 50% ()

Eliott

Začalo to tak slibně, ale asi by film lépe působil jako drama bez přidaných hororových prvků, jelikož zde nejsou vůbec vysvětlené a film působí hrozně divně a zvláštně. Od bitky v baru na začátku film začne postrádat smysl a vytvoří naprosto nepochopitelnou zápletku a hlavně závěr. ()

akisha

Psala jsem, že horor "Eli" by neměl uniknout vaší pozornosti, zato tenhle horor ať jí klidně unikne. Nebo takhle - já nejsem fanda těch filmů, kde se postavy nechovají hloupě, ale rovnou absurdně, bizarně a nepochopitelně. Kde příběh vůbec nic nevysvětluje, jenom vrší jeden bizár na druhý. U toho se ani nejde bát, když se všichni chovají jak magoři a nemají žádný normální lidský reakce. Ani znepokojivý mi to nepřišlo, jenom neskutečně nudný. Aspoň něco by vždycky fungovat mělo, když už se horor pouští do těchto "ambivalentních vod," ale tady stálo za hovno všechno od charakterů postav po příběh až k nulový strašidelnosti. Armie Hammer - ať už je dobrý herec nebo ne - celou dobu svým projevem připomíná Marka Wahlberga v "The Happening," ale těžko se divit jeho zmatení - nejspíš taky neměl ani páru, co se vlastně děje. A že konec je zklamáním na plný čáře už mě tedy nijak nepřekvapilo. Tohle považuju opravdu pouze za ztrátu času. ()

Davies182

Žánrově nezařaditelná moderní lovecraftovská artovka, která si momentálně nasbírá tuny šťavnatejch hejtů na světovejch filmovejch databázích, aby se z ní za 40 let stala nefalšovaná kultovka. Oblíbenej film Muldera a Scullyový! [Tunel sem pochopitelně dokoukal až do úplnýho konce, jako každej z vás tady.] ()

darkrobyk

Will je takový nenápadný pablb, co dělá barmana. Pak ale v baru dojde ke rvačce, jejíž svědkem jsou také čtyři studenti. Jeden z nich natáčí rvačku na mobil, ale když se dozví, že přijede policie, utečou. Mobil v baru zapomenou, a tak si ho Will vezme k sobě, aby ho později předal policii. Mlaďoši ovšem prováděli jakýsi rituál a otevřeli portál, skrze nějž přišlo cosi do našeho světa. No, Cthulhu asi ne. Prokletý mobil! Will všude vidí šváby, má děsivé sny a halucinace a v poslední fázi se z něj stává definitivní debil. Námět by nebyl špatný, výsledek je jedna velká utahaná mizérie bez napětí, tajemství i atmosféry. Když Will leží na posteli zády k divákovi a brečí, tak je to komické, nikoliv smutné. Hvězdu dávám jen za závěr se šváby. Čekal jsem alespoň nějaké chapadélko, když na mutace či příchozí z jiných světů nezbylo místo....leč nic. Absolutní ztráta času. ()

Big Bear

50 odstínů švába aneb jak Netflix natočil cosi debilního rádoby strašidelného. Už hodnocení komentujících naznačovalo, že to nebude žádná hitparáda, ale že to bude takový průser, to jsem fakt nečekal. Já na to vlastně koukal jen kvůli sympaťákovi Armie Hammerovi. Už jsem s ním pár filmů viděl a vždycky mi sedly jak ty filmy tak on. Přeci by nehrál v nějaké debilitě a Netflix taky netočí špatné kousky řekl jsem si. Nu, tak Netflix točí i debilní kousky a ano Armie v debilitě klidně hrát bude zní současná odpověď. Já tedy nevím, ale v dnešní době všelijakých appek, kdy si z fotky lze udělat zvířecí hlavu, stařeckou nebo dokonce zombie bych určitě po vidění jakési vyfocené hlavy v MMS neodhodil s hrůzou mobil od sebe. Bohužel hrdina Will asi vyrůstal jen v dětské ZOO a tak zřejmě ze svého okolí znal jen hodné králíčky a morčátka... Další z čeho jsem kvetl bylo (a to je běžně debilní chodvání ve více hororech), že když hrdina přišel domů, kde se jako něco dělo, nerozsvítil si, ale chodil tam po tmě.. Asi kvůli utajení. Přeci když zjišťuji zda mi doma někdo nechodí a navíc z něj mám strach, neprocházím byt tmou... A ty švábi... Eh... Prostě hrůza. Babak Anvari měl zůstat v Íránu a dělat tam něco pořádnějšího než v Británii točit takovéhle kraviny... Dám za jednoho švába jen za účast Armieho. V efilmu hrála i Dakota (bohužel ne DC-3) a byla na pěst i jako herečka i jako partnerka Willa. Já jí prostě nerad . * ()

misterz

Mohlo to byť zaujímavé, keby to ale malo nejaký zmysluplný a ucelený koncept. Takto sa len niečo ukazovalo na mobile a nič z toho. Ani hlava ani päta. Rovnako ani hororové prvky nenadchli. Na hranici s odpadom. 30/100 ()

pornogrind

Do tohoto snímku jsem šel aniž bych o něm cokoliv věděl. Výsledek ? Popravdě nevím jak tenhle film ohodnotit. Na jednu stranu mě film neskutečně bavil.A to především díky nepředvídatelnýmu ději. Vše ještě víc umocňuje tísnívá/hutná atmosféra, která nás provází celej film. Na druhou stranu mi ale přišlo, že tady vše nebylo vysvětleno a na konci tak zůstává spoustu otazníků. Jednoduše řečeno. Asi jsem až tak nepochopil " co tím básník chtěl říct ". Nejspíš se na tenhle kousek budu muset časem podívat ještě jednou, abych vše líp pochopil. Prozatím ode mě Wounds vyfasuje 3 hvězdy. ()

kingik

Nanicovatá pocta bizarním a surrealistickým dílům Lynche a Cronenberga. A navíc s luxusním hereckým obsazením, které přišlo vniveč. Armie Hammer, Dakota Johnson a Zazie Beetz musely tedy valit bulvy, když se k nim dostal tenhle scénář o ničem. Většina filmu má paranormální háv, úspěšně se nic nevysvětluje a relativně poutavé je to pouze v první fázi, kdy barman objevuje zvrhlá tajemství nalezeného mobilu nejasného původu, co disponuje nekonečnou výdrží baterie. Jakmile je uklizen ze scény, už sledujeme jen sled tupých pitomin, které jsou znásobeny nesympatickým ztvárněním hlavního týpka. Babak Anvari se nepochopitelně zapletl se zvučnými hereckými jmény. Dakota Johnson byla vděčná, že mohla na place zůstat oblečená, čestnou výjimku tvoří ponoření do vany, kde je zabírána decentně od krku nahoru. Zazie Beetz je úplně neužitečná, hlavní hrdina ji zřejmě miluje, proč vlastně o něj ona nestojí je předmětem dohadů, sice se tahá s jiným, ovšem víc jsem z její pofidérní účasti nepochytil. Bar, byt válečného veterána a byt barmana mají tendenci působit atmosféricky.a tajuplně. Babak Anvari ovšem neměl záchvat kreativity, tudíž se zmůže jen na monotonní hrátky se šváby rozhozenými do prostoru, potažmo komicky děsí tunelovým portálem zobrazeným na notebooku. Anvari se ještě dlouho nezařadí k vyzrálým režisérům, jeho postupy jsou neúčinné a velmi průměrná je i jeho snaha působit znepokojivě až děsivě. Všichni herečtí účastníci jistě uznali svůj kolosální přehmat, když kývli na spolupráci s ním. Film vyloženě není nudný, v prvních fázích zaujme, následné rozklíčování a vyústění nahromaděných informací je však abnormálně nezajímavě a stupidně pojaté. Uznávám, potenciál to mělo, Anvari to zbabral. 5/10 ()

Omnibus

"V mobilu pazvuky, v podpaždí léze, krůček od rozluky, mozkem šváb leze." Leaving New Orleans. Tentokrát bez Cageovské romantiky a ždímání citů. Podivný tunel na netu nikoli hororový, pouhé dno prázdné flašky od chlastu, však víme. Švábi kam se podíváš, za barem deputátní destilát proudem teče a vyrážka v podpaždí jest rozdrbána fest. Kůže do kopru jde, zodpovědnost, společenské zábrany i racionální myšlení taktéž a halucinace na denním i nočním pořádku. Uřezané hlavy se zjevují, přeludy v kuchyni kralují, švábi v mozku šustí a bílé myšky tancují. Delirium tremens hraje rekviem úplně prázdnému člověku a Armie Hammer pozdě lituje, že si prochlastal herecká játra kvůli roli lůzra roku, v toxickém filmu se zlomyslně nijakým vyústěním. Ovšem Brad Wiliam Henke, ten to válcuje! Všechny ty brouky i mouchy ve scénáři i ve své posteli rozválel úplně na placato. Nezbývá než vytáhnout zpod gauče zbylé čtyři lezoucí a narvat mu je do... rozšklebené jizvy na ksichtu. Tvrdohlavé hovado, podivně nesouměrný mamut s křivicí, kvalitním traumatem z Afghánu a datovanou umístěnkou do lochu. Toho potkat v baru? To nechcete. A teď už mě omluvte, musím k němu zajít, zkontrolovat, jestli je OK. ()

Anderton

Anvariho tvorbu sledujem reverzne, čo je asi jedno. Ide totiž o hororovo/trilerového špecialistu, ktorý ale zatiaľ nedosahuje ohlasu niektorých kolegov typu Ariho Astera či Oza Perkinsa a možno to aj tak po I Came By ostane. Jeho predchádzajúce Rany pripomenú v niečom niektoré pomerne nedávne nezávislé kultové horory, avšak intenzity a hĺbky takého Hereditary nedosahujú. V jadre ide o príbeh jedného sebeckého stroskotanca a ak by sme si odmysleli tú mystickú a hororovú atmosféru okolo, na myšlienkovom základe by to nič nezmenilo. Atmosféra je ale hutná, stále čakáte, čo z toho vylezie a okrem množstva švábov toho až tak veľmi nie je, čo môže byť ako výhodou, tak pre mnohých to film aj pochová. Ja som niekde medzi, ale väčší drajv v závere by môj pôžitok z diela zvýšil. ()

Socrates

Pohled do toho tunelu mi chvílemi dost připomínal Kruh. A malinko mi neseděl barman jako barman. Jinak jo, hodně slušný a neotřelý. A dvě ponaučení z filmu. Nenechávejte si cizí ztracený telefony po dobu delší než nezbytně nutnou a nenoste jedno triko vícero dní ve dne v noci, udělá se vám v podpaždí svrab. ()

Kudly4

Tak tohle bylo hodně znepokojující psycho. Depresivní atmosféra od samého začátku, úplně mě vnitřně ničilo se dívat na hlavní postavu, jak se mu rozpadá život, takovým způsobem jako zde. Perfektní casting, scény s krásnou Dakotou opravdu nepříjemný, celkově celá ta atmosféra zničující. A ten závěr se šváby, uff. Tohle mi sedlo a zůstane v hlavě ještě pár dní. Výborný, určitě chci někdy vidět ještě jednou. ()