One Small Step

Krátkometrážny / Animovaný
USA / Čína, 2018, 8 min

Dojemný příběh děvčátka Luny, které toužilo stát se astronautkou. Někdy stačí tak málo a štěstí může být na dosah... (dixx)

Kobitch

Tento krátký snímek mě zaujal hodně a říkal jsem si, že ho asi zbývající dva nepřekonají (což se ukázalo jako chybný předpoklad). Příběh o dívce, která jde za svými sny stát se astronautkou, a o rodičovi, který ji v tom maximálně podporuje. Film je sice moc hezký, ale klišé se úplně nevyhnul, proto ho nakonec neřadím nejvýše z pěti kandidátů. Zatím to i s animáky z roku 2020 vypadá, že hlavním tématem filmu musí být buď rodinné vztahy, nebo zvířata. [Oscary 2018] ()

Stanislaus

One Small Step je příběhem o dívce Luně, která se i přes všechny překážky a strasti, které jí život připravil, nevzdává a jde s odhodláním za svým snem. Film zaujme zejména pěknou animací, dojemnou hudební stránkou a silným příběhem. ()

honajz2

Vyhnout se to těm několika klišé (samozřejmě, SPOILER smrt tatínka KONEC SPOILERU nesměla chybět, že jo) a klidně bych ty 4* dal. Ten příběh skutečně dojemný je, závěr to má sice hezký, ale je moc přeslazený, animace mě tolik neoslovila, ale jinak to je celkem dobrý. 3* ()