Dr. Lily Houghtonová cestuje z Londýna do amazonskej džungle na vedeckú výpravu a naverbuje si ako sprievodcu kapitána Franka Wolfa, aby ju dopravil na jeho starej ledva plávajúcej lodi do mesta La Quila. Dr. Lily Houghtonová je v nepreniknuteľnej amazonskej džungli odhodlaná nájsť staroveký strom, ktorý disponuje zázračnými liečivými schopnosťami a má potenciál zmeniť budúcnosť medicíny. Počas výpravnej cesty táto totálne odlišná dvojica narazí na nespočetné nebezpečenstvá, dobrodružstvá a tiež nadprirodzené sily, ktoré číhajú v nepreniknuteľnej kráse bujného dažďového pralesa. Ale ako sa približujú a odhaľujú tajomstvá strateného, zázračného stromu, osud Lily, Franka a tiež aj samotného ľudstva začína visieť na vlásku. (CinemArt SK)

Petaska1

Zábavná oddechovka, kterou si maximálně užily naše děti, ale ani já se nenudila. Kombinace Jumanji a Pirátů z Karibiku naprosto splnila účel pro pohodové odpoledne v kině a klidně si to doma pustím ještě jednou. ()

Vampiroza

Taková dražší a zbytečně dlouhá varianta filmu vítejte v džungli kde hrál taky Rock... Akorát místo Stifmajstra navlékly do kalhot Z pracovních oděvů Emily. Celkově to nebylo vůbec špatné. Udržet ale pozornost takhle dlouho u tohoto žánru je sakra těžký... Ne že by to byla nuda, ale i když se tam pořád něco děje, tak se to hrozně táhne. V půlce už jsem chtěl aby to už dokázali a byl konec. Myslím že by to šlo určitě zkrátit o půl hodiny raz dva ()

Marek.Skalka

Stále stejný mustr, kdy dopředu víte, co se stane. A tím dopředu míním to, že vlastně ani nemusíte vidět film jako takový. Jenže zatímco u Hvězdné války tím Disney sejmul. Tohle je... tohle je to, co mělo být. Film na letní večer, o kterém za týden nebudete vědět, že jste ho viděli. Ono také čemu se divit, natočit film podle atrakce v parku... Jenže zase proč vlastně ne. U Transformers něco podobného v prvním díle fungovalo.... Jenže tady se zase dostávám na začátek. Pokud jste totiž viděli jakýkoli z podobných filmů, viděli jste i tenhle. A to ani nemluvím o Mumii, které jako kdyby tento film z oka vypadl.  Což asi i vypadl. Podle všeho nás čeká ještě pár dalších dílů. Už proto, že v gender šílenství stižených USA už Johnny Depp další Piráty z Karibiku nenatočí. Ale to nechci spekulovat. Mimochodem docela mě překvapil Dwayne Johnson. Docela jsem mu i jeho roli věřil. Každopádně jen díky němu jsem ten film dokoukl až do konce. ()

mety6

Hoďme do misky Mumiu, Pirátov z Karibiku, Indiana Jonesa a Tomb Raidera, poriadne zamiešajme a túto magicku hmotu, ktorá nám vznikla vylejme na rozohriatu panvicu. Po 2 hodinách dostaneme niečo, čo sme už asi 100x videli a k totalnej excelencii už len trebalo aby na konci spoza hory vyskočil King Kong. CGI džungľa (natáčalo sa v Atlante a na Hawaii, takže tu vlastne nič nie je realnym záberom), CGI jaguár, ktorý vyzeral ako z filmov typu Krokosaurus vs. Megakokotopus ale hlavne, že CGI dokázalo zakryť Johnsonove tetovania!!! Toto bola rozprávka ale myslím, že ani deti by tomuto nenaleteli a radšej by si pozreli niečo na Discovery Channel. Úbohé, trápne, bez vtipu, bez nejakej myšlienky a natiahnuté nasilu na 2 hodiny. ()

Mart4s

Poslední dobou mě přijde, že Disney točí stále ty samé filmy pořád dokola. Spousta digitálních efektů, fantasy lokace, kletby, legendy atd.... Neberte mě špatně, takovéto filmy zbožňuji, ale přeci jenom by to chtělo trochu i jiné nápady. Co se týče Expedice, tak příběh a postavy fungují, akce odsýpá a lecco Vás i překvapí. Některé efekty jsou sice velmi umělé a díry ve scénáři a v příběhu samozřejmě naleznete, ale pokud jste čtyřčlenná rodina, která přemýšlí co s nedělním odpolednem, tak návštěva kina a tohoto filmu je přesně pro Vás. ()

mdf

Dobrá vizuální dobrodružná podívaná,pro celou rodinu.I když mi to připadá,že tento typ filmů je to točen podle jedné šablony,ale  pobaví. ()

Pavlis.xxx

Celkem zábavné, místy vtipné dobrodružství pro nenáročného diváka. Rock a Blunt sympatičtí bohužel tím to asi končí. Jednoduchý příběh a strašně vyditelné průměrné efekty sráží hodnocení dolů. Srovnání s Piráty z Karibiku určitě není na místě, protože tohle je úplně o level jinde. I když je to brané jako rodinná zábava očividně pro mladší publikum tak od Collet-Serry bych čekal daleko větší jízdu, ale chápu jak mu studio dýchalo na krk a je to prostě dělané pro masu lidí, to samé jako když vám Ritchie dělá Aladina. Bohužel ani tady si rodinná firma Krysa neodpustila dnešní moderně korektní linku mladého homosexuála, což zaujme převážně asi jen ty děti. U mě se tyhle srance, které do nás roky cpou horem dolem už dávno zajedly a v rodinném dobrodružství je opravdu vidět nepotřebuji. Celkově je to průměrná koukatelná jednohubka, bohužel nic víc. 6/10 ()

majorzeman13

V pohodě ,fajn dobrodružná podívaná.... Monstra,německý princ Joachim+Blunt a The Rock jsou všichni  hustý,cool . I ten humor a zábava se zde najde ! ()

von.netvor

Viděno proto, že mám rád Emily Blunt a je tady zase jako vždy moc hezká holka. Jinak je film sračka a dost bych z něj byl zklamaný už jako dvanáctiletej chlapec. Jinak film splňuje náročné kritéria moderní doby. Je v něm negr, holka v hlavní roli, buzík, moudří indiáni a zlí bělochové mužského pohlaví co tupě utiskují ženy, vykořisťují matku planetu a vůbec se neprcaj do kloaky. ()

Zaks

Od začiatku famózna dobrodružná jazda so sympatickou Emily a neskôr sa pridá aj Rock. Hláškami sa nešetrí, vizuál nádherný, hudba (Metallica) správne dopĺňajúca svet okolo. Dej síce skopírovaný z podobných filmov, ale to nevadí, hlavná je zábava. Film vrcholí útokom oceľového monštra a vzápätí sa prepína do iného módu. Akcia ustala, nastúpila otravná prázdnota, fádne kecy, z ktorých nás ešte trochu chceli prebudiť plavbou perejami. Drobné vzrušenie na záver, to mi ale nestačí. Takto pokašlať sľubne sa rozvíjajúci príbeh, to snáď ani nie je možné. ()

ferdomravec

Nečakal som ze si uzijem dzangl viac ako suisajd sqvat. Ale taky ten správný dobrodružný film tu nebol od prvých piráti. Nové Jumanji bolo u ineho sudka ()

Drslw

Disneymu sa už nechce kresliť disneyovky! Alebo inak - ak nakreslíte film, dá sa v rámci žánru mnohé uznať a prepáčiť. Ale ak ho nakrútite naživo, nebude sa už dať posudzovať ako kreslený...! Plno nezmyslov, vykrádačiek, ústupkov dobe (superhrdinov), Amazonka je trikrát hlbšia ako širšia (cca 50 metrov), za 400 rokov nezmení ani kúsok koryta, parník funguje striedavo na paru a na naftu, prestrelený kotol sa dá opraviť fľaškou koňaku a napriek trópom sa v celom filme ani nikto nespotí - ale... Dwayne je super, Emily tiež, a pretože mám neskutočne rád takéto dobrodružné filmy (a parníky!), ktorých väčšie množstvo mi chýba, a pretože tento film je stále ešte nadpriemer, tak (spokojný) rád prižmúrim. ()

ilegal1983

Nechcem nijak podcenovat snahu tvorcov...v ziadnom pripade pretoze naslapnute to ma nozaj dobre hlavne uvodnou plavbou s The Rockom.Avsak sceny Bluntky su naivne a nudne.Akonahle sa dvojica stretne a napreduje pribehom je to podobne s absolutne nefungujucou chemiou.Do oci bijuci digibordel snimku vobec nepomaha skor naopak.Obria minutaz moze dost nudit ale tempo neni pomale.Kazdopadne je to priemerny pocin a ako oddychovka po praci posluzi. ()

Nedos.

Mohlo to být lepší. Bohužel Disneymu se podařilo film opět totálně vykastrovat a nakonec to podpořili hodně mizernou CGI. Děj se moc táhne, klidně by mohli půl hodinu vynechat. ()

VideneFilmy

Stretne sa Indiana Jones, Jumanji, Piráti Karibiku, Múmia a idú točiť film... Najväčším problémom je, že vás pri sledovaní neustále bombarduje myšlienka: "Toto som už videl... A toto mi pripomína toto...". CGI efekty vás čakajú na každom rohu a vo výsledku sú často na škodu, pretože vidíte, ako herci bežia pred zeleným plátnom a hladkajú imaginárne divoké zviera. Hoci je tu zaujímavým spôsobom vsunutý dosah 1. svetovej vojny, jej predstaviteľ (Jesse Plemons) pôsobí viac smiešne než vážne a to isté platí aj o ostatných postavách. Herci tu, žiaľ, predvádzajú svoj štandard a priemeru sa dočkáme aj vo zvyšných zložkách filmu. V "popcorňáku"  síce ide v prvom rade o zábavu, ale aj tu potrebujeme silný motív, ktorý nás presvedčí, že stálo za to ho sledovať až do konca. Film si nezaškodí pozrieť večer na odreagovanie, ale zrejme po ňom opätovne nesiahnete. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

09.08.2021

Studio Warner Bros. má možná jeden z nejchválenějších komiksových blockbusterů za poslední roky, jenže v kinech se novému Sebevražednému oddílu vůbec nezadařilo. Snímek režiséra Jamese Gunna (Strážci… (viac)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (viac)

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý… (viac)