Dr. Lily Houghtonová cestuje z Londýna do amazonskej džungle na vedeckú výpravu a naverbuje si ako sprievodcu kapitána Franka Wolfa, aby ju dopravil na jeho starej ledva plávajúcej lodi do mesta La Quila. Dr. Lily Houghtonová je v nepreniknuteľnej amazonskej džungli odhodlaná nájsť staroveký strom, ktorý disponuje zázračnými liečivými schopnosťami a má potenciál zmeniť budúcnosť medicíny. Počas výpravnej cesty táto totálne odlišná dvojica narazí na nespočetné nebezpečenstvá, dobrodružstvá a tiež nadprirodzené sily, ktoré číhajú v nepreniknuteľnej kráse bujného dažďového pralesa. Ale ako sa približujú a odhaľujú tajomstvá strateného, zázračného stromu, osud Lily, Franka a tiež aj samotného ľudstva začína visieť na vlásku. (CinemArt SK)

mkee

Tri hviezdičky za tú motiváciu točiť v dnešnej dobe, žiaľ, už akýsi subžáner - dobrodružný film. A tiež za osviežujúce "puns". Prečo "iba" tri hviezdičky? Odpoveď možno redukovať na dve slová - zelené plátno. ()

blondboss

Disney prišiel tentokrát s dobrodružným blockbusterom z prostredia džungle a nadviazal na známe filmy v rámci žánru. Podmanivé vizuálne prostredie, jemne klišé, ale predsa zaujímavá dejová linka a sympatické herecké obsadenie s množstvom nadupaných hlášok. Asi takto v skratke by som zhrnul tento počin. Dwayne Johnson a Emily Blunt s vynikajúcou chémiou a postupne gradujúci dej dokáže zaujať. Škoda toho prepáleného záveru v štýle béčkových Pirátov z Karibiku, ale štvrtú hviezdu môžem dať s úplným pokojom. Za mňa spokojnosť a ako oddychovka fajn. 75 % ()

srolyma

Pohodová dobrodružná oddechovka ve stylu Indiany, Mumie nebo Pirátů. Velkolepá výprava, pořád se něco děje, je to vtipné, milé a zábavné. Podle přísných hollywoodských regulí sice musí být hlavní hrdinka emancipovaná silná žena (což vzhledem k tomu, že ji hraje Emily Blunt vůbec nevadí), sekundovat jí musí, když už ne přímo černoch, tak aspoň míšenec (což vzhledem k tomu, že ho hraje Dwayne Johnson vůbec nevadí) a aby se nebouřily duhové minority, tak je tu i homosexuální bratr, který sice v ději nemá žádnou úlohu, ale být tam prostě musí, to dá rozum. Ale co už, hlavně že to pobavilo. A jako podkres hrála Metallica. ()

Mikecat

Cesta do stredu zeme skrížená s pirátmi a múmiou v obsadení spomalenej skrine Dwayne a hravej 'blbky' Emily. Celkovo fajná oddychová akčná komedia-jedna z lepších za posledný rok, aj keď vypaseny Plemons plaviaci sa pod hladinou rieky v ponorke tu nesedel ani to tu nepasovalo čo sa týka reálnosti vôbec. Fakt som sa bavil, naproti ostatným hlwd minulorocnym srackam to bolo ozaj vynikajúce. ws ()

McMurphy

Typická Disney "slátanina", která ale velice dobře vypadá i funguje. Jak už tu někdo napsal, takový mix Pirátů z Karibiku a Mumie - alespoň jde o něco originálního, než ty všelijaké dnešní remaky, prequely, sequely nebo requely. Po technické stránce není co vytknout, příběh pro děti není zas tak hloupý a celkově jde o kvalitní zábavu, která se s výše uvedenými podobnými snímky může klidně srovnávat. ()

fimler

Nebylo to tak hrozné, ALE za tu trapnou romantickou linku mezi Emily Blunt a The Rockem opravdu musím na hodnocení ubrat. Taky filmu nepřidávalo to, že jsem měl po celou dobu pocit, že celá džungle je jedno velké CGI i s lodí po které se plavili. A v neposlední řadě byl dost velký problém délka, příběh tohoto filmu by se dal sfouknout za dobrých 95 minut ()

TR4XY_CZ

Ze začátku to byla fakt skvělá, typická Disneyovka, které chybělo málo k dokonalosti. Akce byla dost generická, ale pořád to bylo dost zábavné dobrodružství. Bohužel v polovině se to zvrtne a promění se to v otřesné fantasy klišé, které si hraje na Indiana Jonese či Piráty z karibiku. Miluju Emily Blunt a Rock mi přijde jako fajn herec, bohužel spolu moc nefungujou. Samozřejmě, že humor je to typické Disney no. Pro děti asi super. 4/10 ()

MrFarmer odpad!

Mohla to být fajn odpočinková rodinná blbina někde mezi Tarzanem, Indiana Jonesem a Piráty z Karibiku. Jenže místo toho, aby v Disney investovali víc snahy na to neodfláknout CGI (...ten jaguár?!) Tak jsme dostali jen další politicky korektní agitku plnou silných ženských charakterů, kde nechybí ani gay v hlavní roli a coming-out...Je to zbytečný a umělý. ()

Adaaamecek

Příjemná disneyovka s dobrým humorem a taky  trochou akce. Záporáci, kteří vypadali jako mix z Pirátů z Karibiku vizuálně pobavili a stojí za povšimnutí. Škoda ale, že na plátně byli možná pět minut. Občas docela nuda a hudba bohužel až na pár momentů nevýrazná (a ten potenciál tam určitě byl). Důstojné vyvrcholení nebo-li finále taktéž bohužel zaniklo a je doopravdy nevýrazné. Za týden ani nebudu vědět, že jsem nějakou Expedici viděl. Možná tomu ale pomůže moje první návštěva 4DX. 6/10 ()

meda2016

A kruci písek!  Tady někdo tak moc chtěl napodobit přitažlivost Indiany Jonese, přimalovat komediální bláznivost pro dětské oči, dobrodružnost Julese Verna pro starší, vtipnou pohotovost replik pro dospělé. Má to všechny potřebné ingredience - ale tak přeplácané a nedůvěryhodný tah na bránici, adrenalin i náhodu, že předčily Čapkova pejska s kočičkou. Odšpuntování řeky ani rozkvetlý avatar  body nepřidá. ...Nu, nejsou nejlépe udělané ty závěrečné malované titulky? ()

Hopeman

Hodíte do šejkru Jumanji špetku Pirátů z K. a korektní ždibec Mumie a celé se to zaleje velmi silnou orchestrálkou - protřepat a navrch položíte Nothing else matters  a můžete servírovat......A ano nechutná to vůbec špatně , ale chybí tomu alkohol ! ... je to opravdu dělané pro určitou klientelu....i tak to rodiče v klidu v kině vydrží. Hodnocení odpovídá. ()

rigby

Nelze nenapsat, že se jedná o typickou Disneyovku. To říká vše: všechno je barevné, bezproblémové, usměvavé, hodně naivní. Děj jako kdyby vypadl od Indiana Jonese, jen trochu víc sluníčkovější. Ale když jsem si zvykl na pohádkové provedení, tak jsem se nakonec docela bavil. Příjemně se na to dívalo a nebylo třeba přemýšlet. Občas takové zábavné filmy neškodí. Pro děti to jistě bude dobrodružství jako hrom. ()

patukgames

Atrakce se mění ve film. Emily a Rock v této nové pohádce od Disney zandávají nejvíc humorný výkon až je občas trapný :D Příběh mě celkem bavil, je vidět, že to už není jen atrakce, příběh postav byl nadprůměrný, zvraty jsem nečekal ale celkem teda good film na pár kouknutí 6,5/10 ()

Sherty

Nečekal jsem od toho vůbec nic a byl jsem mile překvapen. Co na tom, že je zde jedno klišé za druhým, když to jako oddechovka funguje dobře. Humor funguje velice dobře, efekty fajn, role hercům sedly. Viděno v Cinestaru. 80% ()

rodier

Dokazu si predstavit, ze by Dwayne Johnson prevzal trun po Harrison Fordovi, kterej je uz prece jen na takovehle vypravy stary.  Tohle rozhozdne neni spatny. Je to proste takova letni vypravna lehce romanticka dobrodruzna komedie :) 4/5 ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

09.08.2021

Studio Warner Bros. má možná jeden z nejchválenějších komiksových blockbusterů za poslední roky, jenže v kinech se novému Sebevražednému oddílu vůbec nezadařilo. Snímek režiséra Jamese Gunna (Strážci… (viac)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (viac)

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý… (viac)