Dr. Lily Houghtonová cestuje z Londýna do amazonskej džungle na vedeckú výpravu a naverbuje si ako sprievodcu kapitána Franka Wolfa, aby ju dopravil na jeho starej ledva plávajúcej lodi do mesta La Quila. Dr. Lily Houghtonová je v nepreniknuteľnej amazonskej džungli odhodlaná nájsť staroveký strom, ktorý disponuje zázračnými liečivými schopnosťami a má potenciál zmeniť budúcnosť medicíny. Počas výpravnej cesty táto totálne odlišná dvojica narazí na nespočetné nebezpečenstvá, dobrodružstvá a tiež nadprirodzené sily, ktoré číhajú v nepreniknuteľnej kráse bujného dažďového pralesa. Ale ako sa približujú a odhaľujú tajomstvá strateného, zázračného stromu, osud Lily, Franka a tiež aj samotného ľudstva začína visieť na vlásku. (CinemArt SK)

MrHlad

Dwayne Johnson a Emily Blunt vyráží do amazonské džungle hledat strom, který dokáže léčit lidi. A většinu času před něčím utíkají, ať už to jsou Němci, zvířata nebo digitální zloduši. A je to celkem zábava. Expedice: Džungle se nepokouší o žádné novoty a spoléhá na dvě charismatické hvězdy, hodně triků, spoustu akce a dobře dávkovaný humor. V ničem to celkově extra nevyniká, ale výsledkem je povedená dobrodružná podívaná pro celou rodinu. Co Disney slíbil, to taky dodal. ()

verbal

Expedice školou povinný kokot aneb Jak promrdat dvě stě mega na sice velkolepě natočené, ovšem veskrze přitroublé kolotočářské nic je jen dalším sériovým polystyrenovým zvratkem nejhoršího debilizátora mládeže všech dob, důkaz jeho naprosté scénáristické bezradnosti a jeden z těch „filmů“, na které by rozhodně měl být paragraf. Minimálně za zdravotní ohrožení dětí, protože něco takového je u nich velmi pravděpodobně schopno vyvolat maligní rakovinu vkusu. Prostě vyjádřeno odbornou filmově - teoretickou terminologií „retardovaná pičichvostiáda“, se kterou na naprosté dno klesli zejména na tři generace dopředu obalení, bezskrupulózní hraboši za každou cenu - Hetfield s Ulrichem. Zaprodat se totiž něčemu takovému, a ještě se tím chlubit, to by se 99,9% rockerů studem raději umlátilo kovadlinou, a je to na okamžité spálení všech vinylů a neprodlený bojkot Dyzny metalu. Počítám, že následovat bude zbrusu nové album s názvem Master of Dumbos, koncertní turné Hardwired to greediness a soundtrack ke trojce Bambiho. Už konečně zrezněte, pamrdi! ()

Lima

Já to vážně nechápu. Jsem stejně ztepilý jako Rock (plus mínus 50cm), jsem stejně bohatý jako Rock (pravidelně vracím zálohovatelné láhve), tak proč mě ženský nechtěj? :o) ….. Asi proto, že nehraju v podobných zaměnitelných pásových prefabrikátech na jedno použití. Tak Disneyho myšáku, co tam máš dál? ()

Enšpígl

Chce se mi napsat "typický Disney" a jít k bazénu za mojitem, ale budu dobrák a mírně to rozvedu. Už delší dobu mě přijde, že obří fabriky na filmy jakou je Disney nebo třeba Netflix mají univerzální osnovy na to jak dělat všechny filmy stejně. Uznávám, že to jsou profíci a film udělat umí, ale třeba speciálně tady mě přijde, že "spielbergovo filmové srdce a duše dítěte" nahradí digitálem a všichni si myslí, že to vyjde na stejno, ale nevyjde, ten tlukot nadšeného filmaře mě tam hrozně chybí a přesně vypočitaná kalkulačka na diváka možná bude mít ekonomický efekt, ale za pár lét si ho nepustí ani jeden z Vás co čte můj komentář. Dobrý, jdu na chvalozpěvy.  Frank a Lilly jsou určitě zajímavě napsané postavy a sami o sobě dodávají filmu šmrnc a zábavu, méně už, když jsou pohramadě, ta chemie mezi nimi nejiskří, jak bych v takových situacích a u takových postav očekával.  Příběh nabídne občasná příjemná překvapení a svěží akční scény u některých mě bylo až líto rychlého střihu. Líbilo se mě to kompletní retro loď, kostýmy. Na běžnou kino konzumaci je snímek dostačující i když filmu teda vládne digitální totalita až to hezký není, ale klasický filmový nasírač tohle bohudík není. ()

Radyo

Kýč jako bič. A když k tomu přidáte vysloužilého wrestmena a tucet omšelých klišé, nemůže to dostat víc jak 3 hvězdy i přes záplavu výborných triků. ()

T2

Rozpočet $200miliónov║ Tržby USA $116,987,516║ Tržby Celosvetovo $220,889,446▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,718,499║ Tržby za predaj DVD v USA $3,066,561║ V rámci rozpočtu je to komerčný prúser ale na danú nešťastnú pandemickú dobu čo to zarobilo. V rámci nejakej tej dobrodružnej náhrady za Pirátov Karibiku to ušlo. Ústredná dvojica na prvý pohľad nemusí ladiť ale nakoniec sa to dalo s nimi zniesť. /55%/ ()

DaViD´82

Tuze moc by to chtělo být první Mumií kříženou s prvními Piráty z Karibiku. Ovšem má to o poznání blíže dvojce Mumie a čtyřce Pirátů; tedy dílům svých sérií z ranku "tak ryze rutinérsky nezapamatovatelné pro jakékoli (ne)kvality, že jsem se musel pro jistotu podívat, zda jsem je opravdu viděl". Expedice je cílená na nepatrně mladší publikum než by jeden u dobrodružného rodinného snímku čekal, což se tvůrci snaží "pro dospěláky" dohnat odkazy na klasiky žánru (od Africké Královny přes Jumanji až po Indyho). Škoda že většina je na sílu a z povinnosti. Zachraňuje to více než solidní tempo, vynikající úvodní půlhodina, která navnazuje na lepší film než jaký následuje, a viditelně si to užívající ansámbl. Osmiletý synátor nadšen, já nerozčarován. Čili standardní rutinérský Disney korporátní CGI blockbuster pro celou rodinu. ()

EvilPhoEniX

Jaume Collet-Serra je šikovný režisér, jeho prvotina Orphan je velká pecka a líbila se mi i jeho spolupráce s Liamem Neesonem- to byla ještě doba, kdy Liam točil fajn filmy, ale tohle dobrodrůžo mi od něj bohužel moc nesedlo.Bere si to něco z Indiana Jones, Jumanji i Pirátů z Karibiku, ale ani jednomu ze zmíněných se film nedokáže přiblížit. Chybí mu vlastní xicht, chybí zde epičnost či něco vyloženě Wow. Rocka mám hodně rád, ale tady mě vůbec nebavil- humor šel absolutně mimo mě, dokonce i Cesta na tajuplný ostrov mi přišla zajímavější než celá tahle Expedice. Emily Blunt je šikovná, hezky se na ní kouká, ale tu chemii mezi dvěma protagonisty jsem zkrátka nevěřil.Celkem hezké jsou kulisy Jungle a ikdyž je to až moc barevné a digitální, tak prostředí je na filmu asi to nejzajímavější. Záporák se zde vůbec nepovedl - lidský je zvolen naprosto nevhodně a nezajímavě a Edgar Ramirez jako "zombie" vypadal cool, ale na můj vkus měl málo prostoru, aby dokázal předvést něco vyloženě velkého. Akční scény mě nebavily, nic moc tu nevybuchuje, chybí fyzická akce, je to spíš takové nahánění junglí s občasným zvířetem- ano děti budou spokojené, ale mně to nestačí a je to asi o půl hodiny delší než by mělo. V kině jsem si říkal, že už by to mohlo konečně skončit a to nikdy není pozitivní vizitka.2 hvězdy mi příjdou přísné, jelikož očividně nejsem cílovka, ale za mne zatím nejslabší kino návštěva a lehké trápení.Příběh 3/5, Akce 3/5, Humor 2/5, Násilí 0/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5. 5/10. ()

tron

„Alkohol môže zostať.“ Čisté 4* si to určite nezaslúži, ale musím prižmúriť oko, pretože to pokojne mohlo dopadnúť ako Liga výnimočných. Po výtvarnej stránke je to krása (džungľa, jaskyne, dediny v pralese, mesto s prístavom, veľkolepý Londýn), kasting je skvelý (málokedy sa stane, že herci sú takí výborní, že parádne odohrajú príšerne napísané úlohy, viď. Jesse Plemons a Jack Whitehall), po trikovej stránke to vonkoncom nie je zlé (skvelý nápad, že Aguirreho družina pozostáva z džungle, keď uvidíte, pochopíte). Humor je prvoplánový, ale vďaka správnemu načasovaniu skúsených, profesionálnych hercov, strihu a režisérovi, funguje. Dialógy sú fajn. To, čo mohlo skončiť ako nová Liga výnimočných, je napokon sľubný mix MúmiePirátov Karibiku. Palec hore za skvelý origin The Rockovej postavy, jeho lásku k slovným hračkám a za Nothing Else Matters. Strih je miestami divný (partia okolo Aguirreho strávi na plátne tak málo času, až by som hovoril o väčšom camee). Medzi The Rockom a Emily Blunt to síce iskrí, ale len do chvíle, kým sa ich scenáristi nasilu nepokúsia dať dokopy ako zaláskovaný pár. Tomu som absolútne neveril a určite by bolo sympatickejšie, ak by sa toto zbytočne nehrotilo a proste aby zostali kamarátmi. ()

B!shop

Ukazky byly spis odpuzujici, ale nakonec je z toho takova ta neurazejici zabava pro celou rodinu. Proste rodinny dobrodruzstvi se sympatickejma hrdinama, fungujicima forkama a hlaskama, slusne natocenou akci a nejakym tim digitalnim bordelem, kdy jsou triky az na par vyjimek relativne v pohode. Rozpocet na tom sice videt je, ale furt je to jen takovej slabej odvar Piratu. Nenudil jsem se, ale znova na to koukat potrebu nemam. ()

Jara.Cimrman.jr

"Míříme na území lidojedů. Turisty mají rádi. Úplně je žerou." Je mi jedno, že Frankův humor je trapnej, že se tvrdohlavá Lily chová jak idiot, že princ Joachim fyzikálně nevěrohodně řádí se svou ponorkou po Amazonce i že tam poskakujou digitální žáby. Já jsem se totiž bavil. Prostě jsem potřeboval vypnout zbytky mozkový činnosti a zasmát se. To se podařilo. Kdybych čekal něco víc, tak tady bude nasranej komentář o předražený kravině, ve který včely bonzujou souřadnice a hlavní hrdina znovu a znovu umírá. Jenže na první dobrou zvítězila zábava. ()

Gilmour93

Kdo je tady uličnický dobrodruh Rick OˈConnell, statečná kráska Evelyn a sidekick Jonathan je jasné velmi rychle, chybí jen vyměnit egyptský písek za amazonskou vodu.. Občas se tu objeví srovnání s Indianou Jonesem, tak ho použijme, ať vidíme, jak je to vlastně daleko. Cíl je společný, ale u prvních třech dílů Spielbergovy série se neobjeví to, co tady bolestně přebývá. Flashbacky, které mají rychle představit mytologii. Jako by se tvůrci báli, že ty informace nebudou umět zakomponovat do děje, případně, že to dětské publikum nepobere, ale přitom tím jen podporují lenošení divákovi představivosti (pravým opakem je třeba stručný výklad profesora, obrázek Archy a Williamsův motiv). A pak ten obligátní CGI sajrajt, který se v závěrech z neznámého důvodů upíná na to, že čím bude delší, tím bude lepší.. P.S.: Úvodní znělka produkčního studia chtěla asi naznačit, že Money…nothing else matters.. ()

somnar

Má to skvělý začátek, kdy to vlastně pracuje s nějakou přiznanou kašírovaností, jak co se týče postav, tak vizuálu, na němž jsou vidět ty desítky milionů dolarů, ale snad ani jediná pidilokace nepůsobí skutečně, někde u fejkových domorodců to ale nepochopitelně úplně zahodí celou tu bujarou akční nestoudnost poháněnou i držkováním Rocka a Blunt, a už se to jenom táhne. Vlastně tak strašně, že jsem měl problém to dokoukat - a tak si říkám, že jestli covid zabije tento typ filmů, vůbec se zlobit nebudu. ()

Eliott

Netřeba nějakého dlouhého vypisování. Určitě je to hezká rodinná podívaná se solidním vizuálem a ucházejícími vtipnými momenty co stojí zato vidět, ale takových jsou mraky. Já jsem však i přes jistou tuctovost spokojený a dávám nadprůměrné hodnocení které odpovídá 60%. ()

Botič

Jungle Cruise chybí nadšení z filmařiny a radost z objevování nových světů. Není to vyloženě špatný film, ale utopený v CGI a s příběhem, který kopíruje Piráty z Karibiku. Emily Blunt má správné předpoklady pro to být Indiana Jones či Evelyn Carnahan, ale Jaume Collet-Serra neumí její potenciál využít naplno. Snad takhle podobně nebude působit filmová verze Uncharted. ()

3DD!3

Docela povedená pohádka, které měli u myšáka doladit scénář, který je dost krkolomný a já kvůli nemůžu dát čtvrtou hvězdičku. Rock s Bluntkou totiž mají co zachraňovat. Podobně jako Piráti z Karibiku je tahle adaptace atrakce trikovou přehlídkou generovanou především pro výdělek = úkol splněn. Jen místo Verbinského lodivoduje Collet-Serra, takže si tady ze zabíjení dělají větší srandu, ale neplujeme tak hladce. Zvraty na mě ovšem fungovali a to mayské město vypadalo fantasticky. ()

Spiker01

Už od první prolejzačky v knihovně mi bylo jasné, že Jungle Cruise cílí na mnohem mladší diváky a nebude to nic pro mě. Po spánkové pauze jsem si ale druhou polovinu filmu mnohem více užil a nakonec tu čtvrtou hvězdičku přidal. Možná to bylo mým rozpoložením, možná se jen tvůrci v čele s Rockovým oblíbeným režisérem Jaume Collet-Serrou zkrátka vyřádili v první půlce a ta druhá byla o něco umírněnější a pro mě i zábavnější. Na dvojku to po tom fiasku s paralelní distribucí v kinech a VoD bohužel nevypadá a po zhlédnutí mě to vlastně dost mrzí a Dwayne Johnson a Emily Blunt bych viděl hrozně rád znovu. Nečekaně jsem si to po poměrně protrpěném začátku užil a pokud hledáte dobrodružný mix Mumie a Pirátů z Karibiku, zkuste Expedici v džungli. ()

Nevka

Když jdete do kina, tak prostě musíte počítat s tím, že se celé dvě hodiny budete topit ve velkém množství zbytečného CGI, které se bez problémů dalo nahradit reálnými lokacemi. Někdo by sice mohl argumentovat tím, že ten digitál je potřeba proto, aby na velkém plátně vynikly monumentální akční scény, ale já bych nesouhlasil. Už Indiana Jones svého času dokázal, že většinu smysluplných věcí je možné natočit atraktivně za pomoci praktických efektů (i když Křišťálová lebka CGI využívala zbytečně taky). Člověk ještě vnitřně pochopí, že ponorka na Amazonce je dostatečně bizarní na to, aby se na ni nějaké to CGI použilo, ale proč někdo vytváří náhodné digitální žáby skákající po leknínech, to mi prostě hlava nebere. Pokud však něco v Expedici opravdu funguje, pak jsou to charaktery hlavních postav. Dwaynův Frank je sice už na první pohled absolutně přestřelený, ale i přesto výborně pracuje s absurdním humorem. Zdatně mu sekunduje Emily Blunt, která je opět ve formě a skvěle pomáhá k budování přirozené chemie mezi oběma hlavními postavami. A je to právě toto duo, které drží film nad vodou i ve chvílích, kdy si scénář vymýšlí nejrůznější šílenosti v podobě ponorek brázdících vlny Amazonky. Příběh se tak daří v rámci základních mantinelů držet v rozumných mezích zábavného dobrodružství, které bez větších problémů zabaví celou rodinu. Místy potkáte několik zajímavých nápadů a občas máte dokonce štěstí, že na vás dýchne jemný nádech Mumie, Pirátů z Karibiku nebo Indyho. Problémem však zůstává fakt, že je to většinou jen díky soundtracku, který laškuje s hravostí disneyovek a epičností dobrodružných velkofilmů. Většinou se tak hraje pouze na efekt a na smích. Hlavní záporák (který „světe div se" není Edgar Ramírez) má sice místy překvapivě drsné scény, kdy jde přes mrtvoly a budí respekt, jenže po velkou část filmu se jen pitvoří a spoléhá na „haha" efekt. Ve finále tak na vás nejvíce dolehne fakt, že Disney šlo pochopitelně cestou nejmenšího odporu. Není to sice film, který byste nutně museli vidět v kině, ale pokud se vám někdy naskytne příležitost, jako zábavná oddechovka je naprosto ideální. ()

D.Moore

Od třetích Pirátů z Karibiku tady tak příjemné dobrodružství asi nebylo.  A právě s Piráty je podle mě nejférovější Expedici: Džungle srovnávat, protože jakákoliv další podobnost s Mumií, Indianou Jonesem, Africkou královnou atd., to jsou spíš taková pomrknutí, zatímco Piráti jsou pokrevní příbuzenstvo. Vznikli také ze zábavní atrakce, ale na rozdíl od Expedice: Džungle ji tolik nepřipomínali, protože tahle plavba je úplně něco jiného. Jde opravdu hlavně o zábavnou jízdu po řece od jednoho zážitku k druhému, při níž je nač se dívat a od které neočekáváte žádné velké drama. Dwayne Johnson mě potěšil tím, že na sebe nijak zvlášť nestrhává pozornost a s Emily Blunt jim to pěkně jde, režijně je myslím všechno v naprostém pořádku (samozřejmě Collet-Serra není žádný Verbinski, ale to nikdo) a scénář myslí na všechny věkové kategorie a snaží se neumlátit diváka vtipy, akcí ani překvapováním (třeba jednou, v upoutávkách umně skrytou podzápletkou, která je ale z Pirátů v Karibiku vyloženě obšlehnutá). Vše pěkně dávkuje. Samostatnou větu si zaslouží parádní hudba Jamese Newtona Howarda, která se opravdu dobře poslouchá a jít z kina zase jednou s nakažlivou melodií hrající v hlavě, to byla radost. ()

pepo

Serrovi sa uplne nedari predat akcnu hravost a epiku, ale to az tak nevadi..ma totiz po ruke chytlavu story (aj ked McGuffin mohol.byt efektnejsi), velky budget a hlavne super casting. Emily Blunt su s Rockom.na zozratie a rad by som si pozrel ich dalsie dobodruzstvo. Velmi dlho tu nebol takto prijemny dobrodruzny film. 7/10 ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

09.08.2021

Studio Warner Bros. má možná jeden z nejchválenějších komiksových blockbusterů za poslední roky, jenže v kinech se novému Sebevražednému oddílu vůbec nezadařilo. Snímek režiséra Jamese Gunna (Strážci… (viac)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (viac)

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý… (viac)