Hľadá sa Yeti

• Česko Hledá se Yetti (viac)

Charizmatický Sir Lionel Frost považuje sám seba za najväčšieho bádateľa podivných tvorov na svete. Problémom však je, že iní si to nemyslia. Preto sa pokúsi preraziť medzi elitu najslávnejších hľadačov a dobrodruhov potvrdením existencie legendárneho tvora. Podarí sa mu objaviť doteraz nevídaného tvora? (Forum Film SK)

VanTom

Námět mě v očekávání dětské taškařice s mluvícími příšeráky dvakrát nelákal, o to spokojenější jsem, že se z něj vyklubalo půvabné neinfantilní dobrodružství, v němž poslední (mluvící, inteligentní, ironický) seskveč hledá v Himalájích své vzdálené příbuzné, yettie. Milý konverzační humor sympatických postaviček převažoval nad výpravnými akčními atrakcemi, přehlednými a nezběsilými, které schopná režie zabalila do uchvacující "stop motion" animace a zdařilé hudby. ()

drake31

LAIKA strikes again a prináša ďalšiu skvelú jazdu a dobrodružstvo na veľké plátna. Skvelý voice cast, príbeh ktorý zahreje aj keď neohúri. Film je plný vtipov, ktoré pobavia a absolútne trafili do čierneho. Taktiež, v mojich očiach, Missing Link je jeden z najkrajších animovaných filmov... jeden z najkrajších filmov vôbec ktorý som videl na veľkom plátne. Niektoré zábery sú hodné zarámovania. Pobavil som sa, užil som si to celé ... jednoducho príjemný a prekrásny film ktorý očarí. 4.5* ()

Streeper

Průměrná americká pohádka, která se snaží být originální, ale nefunguje to. Protože už jsme měli jednu pohádku o Yettym a s velkou upřímností, mě se prostě ta druhá pohádka líbila vice než tohle. Úplně mi asi neseděla ta rodinka namyšlenkých Yyettyů, kteří si seděli v horách a mysleli si o sobě, že jsou lepší než cokoliv jiného a živého na celé Zemi. Až moc povýšenecké. Nebylo to ani moc vtipné a animace taky za moc nestála. Proste jednoduchý průměr. ()

honajz2

Když už někdo dělá animák, který není cílen vyloženě na děti, ale snaží se zaujmout i dospělé, očekával bych v něm nějaký inteligentní humor. Jenže ne, ten tady vůbec není a místo toho jsou zde jen ty tupé dětské slapstick vtipy. To mi na celém Missing Link dost vadilo a vlastně snad i nejvíc. Pak taky první polovina mi přišla nudná a zbytečně dlouhá, nějak zajíamvé to začalo být až v druhé polovině, kdy se vydali na cestu, ale jinak to není špatné. Animované je to skvěle, příběh dokáže zaujmout (když se konečně rozjede) a když se to nesnaží být třeskutě vtipné, najde se tam i pár inteligentních dialogů. A taky jsem rád, že se to vyhnulo nějakým písničkám, ty mě totiž na animácích štvou nejvíc. A taky je to o dost inteligentnější, než většina amerických animáků, ale nadšený z toho nejsem. Lepší 3* ()

Stanislaus

Nemo a Dory se již našli, a tak na řadu přichází další hledání, tentokrát ale z jiného soudku animace. Hledá se Yetti nemá vesměs čím překvapit, příběhově nejde o bůhvíjak vypilovaný film, v němž by se člověk dočkal nějakých nečekaných zvratů či hlubšího smyslu. Nicméně v kině to pěkně utíkalo, animace byla na své poměry celkem zdařilá a našel by se i nejeden celkem vtipný moment, o který se postaral hlavně pan Článek a stará bábinka. Vedle humoru film nepostrádal ani akci, viz plavba v bouři a zejména v závěru (u kterého musí teda člověk hodně ignorovat fyzikální zákony). ()

• Příběh se odehrává kolem roku 1886. (ČSFD)

77. Zlaté Glóby – výsledky

77. Zlaté Glóby – výsledky

06.01.2020

Kontroverzní moderátor a komik Ricky Gervais a spol. před pár hodinami rozdali v hotelu Beverly Hilton v Los Angeles poslední ze Zlatých Glóbů a 77. ročník prestižních ocenění byl tak oficiálně… (viac)