Markus Winter, generální manažer hotelového impéria Siethoff, má stále plné ruce práce. Právě připravuje v pekingském luxusním hotelu podle místních tradic velkolepou svatbu sympatické Němky Anny Brandové s čínským lékařem Davidem Wangem. Pomáhá mu nejen dcera Leonie, ale celý sehraný tým, a přestože se zdá, že všechno jde hladce, je tu malý problém. Anna sice pozvala do Pekingu otce Karla, neměla však odvahu prozradit mu, že se bude vdávat. Od matčiny smrti se na ni totiž táta upnul a ona ho nechtěla ranit. Marně doufala, že časem najde příležitost, protože dřív než se naskytla, Karl se náhodou o svatbě dozvěděl a reagoval dotčeně. Navíc si David špatně vysvětlí její váhání a začne přemýšlet o rozchodu. V napjaté situaci naštěstí Karl pochopí, že dceřino štěstí je mu nade vše, a pokusí se s Markusovou pomocí vše zachránit. Markus se současně zajímá i o další hosty. Historičce umění Lorettě pomůže nastrojit setkání s renomovaným restaurátorem Thomasem Ritterem. Ten sice odmítne její prosbu o pomoc s restaurací vzácné čínské obětní nádoby, nakonec se jí však podaří prolomit jeho drsnou slupku nevrlého samotáře, a dokonce se mezi nimi začne rodit pouto. Leonie se mezitím stará o Lorettina dospělého syna Fabiana, který je po těžkém úrazu na motorce upoután na invalidní vozík. Možná právě díky jejímu přátelství a moudrosti dávné kultury najde znovu chuť do života. (oficiálny text distribútora)

topi80

KOMPLETNÍ SPOJLER: Náš správce sítě hotelů si tentokrát odskočil do Číny, kde stihl zachránit jednu svatbu, dát dohromady dva seniory a postavit na nohy vozíčkáře. Sice jsem vám prozradil celý děj, ale ve filmu si můžete prohlédnout krásné záběry z Číny, což vám slovy nezprostředkuji, za což jej oceňuji hvězdičkou. ()

mezonek odpad!

Jako ostatní filmy série Hotel snů je i tenhle slušný odpad. Děj je nulový, příběh chabý a emoce asi jako v domě důchodců. ()

lordofrvhp odpad!

Naštěstí všichni němečtí důchodci rozhodně nejsou takové nesympatické kreatury jako v tomto hnusu.Ale i tak je to slušnej odpad,obzvláště,když film končí větou:,,Mami,já hýbu palcem!'' ()