Někde v noci

(festivalový názov)
  • USA Somewhere in the Night (viac)

Klasický film noir chandlerovského stylu, kdy se po válce vrací z nemocnice voják trpící totální amnézií, jehož jméno je prý George Taylor (John Hodiak). Jen jediná stopa ho může přivést na stopu nejen této záhady, a tou je dopis od neznámého člověka jménem Larry Cravat. Samozřejmě se potká na cestě s femme fatale (Nancy Guild) a bandou podivínů, kteří chtějí něco, o čem by měl vědět. (LuckyK)

LuckyK

Typický noir film, kde jsou opravdu všechny prvky jako z chandlerovek s Humprey Bogartem, včetně tajemné dívky, která jako by z oka vypadla Lauren Bacall a taky několik podivných postaviček, které vede starší tlustý šéf s přízvukem a všichni mají zálusk na stejnou věc. Má to dobrý spád, i když pár nedomyšleností a dobrou atmosféru. Sympatický policajt, který vysvětlí pro všichni policajti ve filmech nosí klobouky. ()

Rob Roy

Sakra to bylo zamotaný. Otázky a postavy se kupí a kupí a pořádé vysvětlení furt nikde - Jako od Chandlera. Příště si asi budu dělat grafy. Děr ve scénáři je dost, minimálně u dvou postav jsem ůbec nepochopil co přesně chtějí a jakou mají spojitost s hlavní zápletkou. A i na konci zůstává hodně otázek. Ale zábavné to je. Udržet pozornost u 110(!) minutové překombinované noirové zápletky není jen tak. Mankiewicz zručně režíruje v dlouhých scénách (House Of Strangers), nic neodbývá, přehledně představí prostor ve kterých se scéna odehrává. A hlavně nikam nepospíchá. Škoda, díky tomu zamotanému scénáři mě vyrcholení zanechalo "nenaplněného" a těžko se na Somewhere In The Night podívám někdy znova. P.S. Je tu na tak starý film překvapivá reflexe filmového klišé ze starých noirů - proč policisté nesundávají v místnosti klobouky z hlavy. Dozvíte se to z úst policisty, který nakonec uzná, že "filmy mají pravdu." Ale abyste zjistili proč, tak se na to musíte podívat. ()

Slasher

Mysteriózní detektivka na motiv pátrání po vlastní minulosti, která vcelku baví herecky i po stránce vtípků referencí a nedá příliš času na oddych (což by sám o sobě nebyl problém). Ale nebyl jsem úplně na palubě s tím, jak se případ postupně motá a rozmotá - výsledný dojem: nepřesvědčen. #Noirvember ()

Rogue

Nepřiměřeně zamotané, dlouhé a ukecané. Režijně a herecky slušné, několik dobrých scén tu je, ale příběh s přibívajícími minutami negraduje tolik, jako jeho komplikovanost. Alespoň že Nancy Guild je hezká. ()

liquido26

Vůbec by to nebyl špatnej film, kdyby mě ta hlavní pointa nenapadla už asi po dvaceti minutách. I tak jsem se ale nenudil. Atmosféra byla skvělá, příběh zajímavej, herci dobrý. Škoda, že ty zvraty byly tak průhledný a stopáž nebyla trochu kratší. ()

Martin741

Genialny film noir, ktory nie je detektivkou, ale je o amnezii. herecke vykony su na urovni, film nestraca tempo a dialogy maximalne na urovni. 94 % ()

Cedr

Povedený film noir se solidní atmosférou a inteligentním hlavním hrdinou. Není zdaleka tak zamotaný jak by se mohlo zdát. Ano objevuje se tu solidní řádka postav o různé důležitosti, což může působit trochu matoucím dojmem. Nicméně neměl to být tak trochu i účel? Hlavní hrdina přeci trpí ztrátou paměti a z vlastní zkušenosti mohu jen potvrdit, že zmatení je opravdu na místě. ()

vitekpe

Prumernej, hodne upovidanej noirek s Nancy Guild (tu znam zatim jen z chandlerovky The Brasher Doubloon), Josephine Hutchinson a Margo Woode. Jako vzdy vybornej Richard Conte. :-) 3- ()

Atron

Pravda je, že po skoro dvou hodinách mi už bylo úplně jedno, kterej je ten Larry Kravata, když se na něj ptá asi po stopadesáté. Připomnělo mi to scénu z Na samotě u lesa, jak se ten malej chlapeček na pohřbu po x-té ptá... "a kterej je ten nebožtík?":-) ()