Malé velké lži

• Kanada Giant Little Ones

Nejlepší kamarádi Franky a Ballas patří mezi největší idoly na střední škole – jsou to krasavci, hvězdy plaveckého týmu a oblíbenci dívek. Blíží se oslava Frankyho sedmnáctých narozenin a všechno se zdá být dokonalé - až na to, že se jeho rodiče rozvádějí, protože otec odešel za jiným mužem. A s tím se Franky nedokáže smířit. Když jeho divoká narozeninová párty skončí nečekaným sexuálním zážitkem, který jde daleko za hranici představitelného, jeho dosavadní svět se hroutí. Po celé škole se šíří pomluvy a pravda se zdá být neuchopitelná, ale Franky i Ballas se dočkají pomoci z nečekané strany. Snímek "Malé velké lži" vypráví upřímný a velmi osobní příběh o přátelství, sebeobjevování a síle lásky bez předsudků. (Cinemax)

SAINTS

Film uprimne vyjadruje zložite vnutorne nepokoje teenagerov.Hoci film ponuka rôzne pohlady ,odmieta vyhodit akekolvek pevne zavery o Frankyho skutočnej sexualnej orientacii.Vyborne su vo filme aj kerecke vykony mladych hercov a aj soundtrack stoji za to.Spisovatel a režiser Keith Behrman si zasluži pochvalu za vypracovanie pribehz,ktory je plny vzhladu a dôstojnosti. ()

valasek.m

Úžasný filmek o hledání sama sebe, to že je Josh Wiggins pan herec s velkým H už víme, tady to opět jen potvrzuje. Je mi ctí, že jsem s ním mohl mluvit a vyfotografovat, doufám, že o něm ještě hodně uslyšíme. Mám filmy tohoto typu prostě rád, takže možná jej trochu nadhodnocuji, ale zkrátka mi to prostě sedlo. ()

Stanislaus

Přátelé jsou rodina, kterou si člověk může vybrat, nicméně musí být při tomto výběru obezřetný, o čemž se na vlastní kůži přesvědčí hlavní hrdina Franky. Co se vývoje vztahu mezi Frankym a Ballasem týká, film mi chvílemi připomínal Letní bouři, která se mi však dostala víc pod kůži. Malé velké lži příběhově nenabízí nic neviděného, na druhou stranu však disponují uvěřitelnými hereckými výkony - vedle Joshe Wigginse mě nejvíc zaujal Kyle MacLachlan v roli jeho otce. Trochu mě zarazil na můj vkus lehce useknutý konec. Lepší tři hvězdy! ()

jiri.twist

Ve filmu hraje Kyle MacLachlan, kterého znám ještě před mnoha lety ze seriálu Městečko Twin Peaks a který zde opustil rodinu a odešel za jiným mužem. Ale celkově na mě nejvíce postavami a herecky zapůsobili mladí herci, starší byli jaksi upozaděni. Velmi dobrý a originálně jiný, stylový film, REÁLNÝ a musel jsem se dívat na některé pasáže znovu, abych vše pochopil, neboť některým konverzacím bylo špatně rozumět. Opravdu doporučuji a věřím, že film bude přeložen ... 8888 ()

tomeš

(Jsem dost spokojenej s tím, že se mi daří si poslední dobou vybírat celkem dobrý queer filmy. Což může bejt daný i tím, že je dneska z čeho vybírat právě i v rámci queer cinema...) Kromě agenta Coopera jsem z party kolem Giant Little Ones nikoho neznal, takže to byla sázka do loterie, ale vyšlo to. Drsný tak akorát, milý ale nepřeslazený, zručně udělaný dílko s originálním soundtrackem. Nejvíc se mi ale líbilo, jak se tu netlačí na pilu. Dramatickejch zpracování týhle nejednoznačnosti nebo fluidity sexuální identity je zatím poskrovnu, ale snímky jako tenhle tu skupinu rozšiřujou s osvěžující upřímností příběhu a poctivým řemeslem zpracování. ()