Nathan Detroit (Frank Sinatra) již dlouho organizuje ilegální setkání hráčů hazardních her. Čtrnáct let slibuje své milé Adelaide (Vivian Blaine), že toho zanechá a konečně se s ní ožení. Tentokrát ale nutně potřebuje 1000 dolarů, aby byla další hra vůbec zabezpečena, tak se vsadí s protřelým hráčem Sky Mastersonem (Marlon Brando), že nedokáže dostat na večeři do Havany dívku, na kterou ukáže. Sky sázku uzavře a Nathan mu vybere Sarah Brown (Jean Simmons), která má v hlavě pouze boj proti alkoholu a hráčství... (Pohrobek)

Pohrobek

Velmi vkusný klasický muzikál, který nestaví ani tak na příběhu, jako na stylizaci postav - Marlon Brando jako frajer, který se spíše nechtěně zamiluje do příliš slušné dívky; Frank Sinatra coby sympatický nespolehlivý organizátor nelegálních her, který své milé již čtrnáct let slibuje manželství a to, že zanechá svého nekalého zaměstnání; a Jean Simmons jako vzorná dívka, věnující se pouze bohulibým činnostem, která podlehne Brandovu šarmu. Brando hraje naprosto regulérně a přirozeně, jako by se ani nejednalo o jasnou žánrovou záležitost. Co se týče pěveckých vystoupení: nejvyšší kvality jsou pochopitelně ta Sinatrova, pěkně zpívá i Jean Simmons, Brando boduje především příjemně civilním projevem. Dalším velkým plus filmu je obdivuhodná choreografie těch uličních i kabaretních scén, celková krásně barevná stylizace a vtipné a svižné písničky. ()

kaylin

Haha. Marlon Brando v komediální muzikálu. To mě opravdu pobavilo. A nejspíš tam bude zpívat, že jo? Nebyl jsem schopen si toho herce dát do nějaké takové role, a tak jsem jen dvě hodiny a půl čuměl, jak geniální je i v téhle roli. A ano, zpívá, tancuje. Pro mě neuvěřitelný zážitek, nemluvě o tom, že snímek je skvěle zvládnut choreograficky i výpravou. A navíc je to taková pěkná naivní romance, která funguje. No jo, vyrazilo mi to dech. ()

Jazzzz

Brando v tomto muzikálu ukazuje svoji lidskou tvář. Jeho tvář je nabyta emocemi, a když k tomu ještě začne zpívat... Hudba je v tomto filmu skvělá. Jediný důvod proč srážím jednu hvězdu, je ten, že muzikál je sice můj oblíbený žánr, ale naživo a ne v televizi. A taky mám drobné nedostatky v angličtině a jelikož jsem viděl film v původním znění, tak mi možná unikly nějaké detaily, které by z tohoto filmu dělali film pětihvězdičkový. ()

Anderton

Je takmer až šokujúce vidieť takmer po sebe dva filmy o gamblingu z tej istej hollywoodskej sezóny s tak odlišným vyznením. The Phenix city story a Guys and dolls nemôžu byť už rozdielnejšie filmy. Jeden sa snaží byť tak reálny, ako to len na filmovom plátne ide a druhý naopak sa snaží vyvolať u diváka maximálnu ilúziu nereálnej rozprávkovej muzikálovej fikcie. Ani vydarené piesne predvádzané troma superstars tej doby mi nedali odpoveď na otázku, prečo priamočiara a predvídateľná zápletka trvá dve a pol hodiny. ()

kubilov

Takovej ten klasickej a moc milej zfilmovanej Broadwayskej muzikál s moc fajn Jean Simmons, která místy připomíná snad i Audrey Hepburn, s úžasným Frankem Sinatrou a se snad ještě lepším Marlonem Brandem. 150 poměrně rychlých minut, do kterých se kromě řešení vnitřních záležitostí dvou párů, problémů s hazardem a napravováním hříšníků vejde i několik velmi povedených tanečních a pěveckých čísel, ve kterých zcela nepřekvapivě září především Frank Sinatra. A to muzikály úplně nemusím. ()

• Scéna, v ktorej počas dlhého monológu Marlona Branda (Sky Masterson) mal Sinatra (Nathan Detroit) zjesť tvarohový koláč. Zlomyseľný Brando sa zámerne vždy v poslednej vete pomýlil. Po ôsmom opakovaní už mal toho Sinatra dosť a vykríkol: „Ty posratý newyorský herec! Čo si myslíš, koľko tvarohových koláčov môžem zjesť?".
    (Raccoon.city)
  • Frank Sinatra si při natáčení s Marlonem Brandem příliš nesedl. Brandova role se mu zamlouvala víc a na svém místě by raději viděl Genea Kellyho. Brandovi říkal "Mr. Mumbles", čímž narážel na poněkud huhlavý způsob Brandova vyjadřování. (Oblivion)
  • Frank Sinatra (Nathan Detroit) sa snažil o humorné podanie svojich piesní, preto používal akcent príznačný pre newyorskú štvrť Bronx. To sa však nepáčilo Marlonovi Brandovi (Sky Masterson). Šiel za režisérom Josephom L. Mankiewiczom a usiloval sa mu vysvetliť, že v jednom filme nemôžu byť dvaja romantickí hrdinovia a že Sinatra by mal svoje piesne naspievať inak. Režisér mu na to povedal: „Choď a povedz Sinatrovi sám, ako má spievať. Ja to robiť nebudem." Brando bol síce vynikajúci herec, no so spievaním nemal najmenšie skúsenosti. Preto požiadal o radu a pomoc Franka Sinatru. No ten na jeho prosbu údajne vôbec nereagoval. Od tej chvíle už spolu nehovorili, alebo ak, tak iba prostredníctvom tretieho človeka. (Raccoon.city)

Tatum a Gordon-Levitt vs. Sinatra a Brando?

Tatum a Gordon-Levitt vs. Sinatra a Brando?

28.04.2013

Studio 20th Century Fox se už několik let pokouší natočit novou verzi klasického muzikálu Guys and Dolls (u nás jako Frajeři a saze) z roku 1955. Po dlouhých jednáních se konečně podařilo zajistit… (viac)

Guy Ritchie zkusí muzikál

Guy Ritchie zkusí muzikál

06.07.2009

Tahle zpráva se proplétá internetem už asi měsíc a kvůli podivné kombinaci tvůrce a žánru to vypadalo na kachnu, ale opak je pravdou. Ritchie natočí novou verzi Mankiewiczova Guys and Dolls (u nás… (viac)