The First

• Veľká Británia The First
USA, 2018, 6 h (Minutáž: 45 min)

Tvorcovia:

Beau Willimon

Kamera:

Adam Stone

Hudba:

Colin Stetson

Sean Penn, Natascha McElhone, LisaGay Hamilton, Hannah Ware, Keiko Agena, James Ransone, Anna Jacoby-Heron, Oded Fehr, Melissa George, Annie Parisse (viac)

Drama z blízké budoucnosti o posádce astronautů, kteří se snaží stát prvními lidmi na Marsu. Pod vedením vizionářského magnáta Laze Ingrama (Natascha McElhone) posádka podstupuje nebezpečí a osobní oběti při největším průkopnickém činu v historii lidstva. (dogma97)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (3)

Separation (2018) (E01)

Tak pilot ve mně zanechal rozporuplné pocity. Hlavně se obávám, že tenhle námět takhle podaný by se hodil spíš na film, než na seriál. Ono je totiž v dost scénách znát, že jsou zbytečně dlouhé (a to jen kvůli tomu, aby natáhly stopáž) a kvůli tomu se The First nedaří vybudovat nějakou pořádnou atmosféru. A jelikož nevypadá, že by mě v ději čekalo nějaké překvapení a že fakt půjde jen o sestavení nové mise na Mars, tak se obávám, že tenhle koncept na osm dílů o 45 minutách fakt nevystačí. Třeba jo, uvidím v dalších dílech, ale nechci to po pilotu přeceňovat. Po filmařské stránce je ten díl totiž naprosto precizní. A v závěru to trochu vypadá jako formou umělečtější, ale obsahem chudší verze Defying Gravity. Zatím dávám 3*. ()

What's Needed (2018) (E02)

Tak se mi potvrzují moje obavy - fakt by to bylo lepší jako dvouhodinový film, než jako seriál. Hlavně už jsem čekal na to, že mě to konečně chytne a ono pořád ne... Hodně se mi líbí filmařská stránka, ta je tady téměř dokonalá, taky mi to přijde dobře napsané a zazní zde i pár zajímavých, leč už trochu omletých myšlenek. Trošku se na základě jedné z nich obávám, že jsem odhadl konec nebo aspoň finální myšlenku, ale třeba ne, uvidím. Bohužel tomu chybí tempo, mnoho scén je zbytečně dlouhých a kvůli tomu z toho na mě nejdou žádné emoce, žádný silný dojem. A přitom ten potenciál na to tady je, ale prostě mě to zatím nechytlo... Ale na další epizodu se určitě podívám. 3* ()

Cycles (2018) (E03)

Nemůžu si pomoct, ale s každou epizodou to pro mě jde čím dál tím víc dolů. Po filmařské stránce je to pořád dobré (ačkoli i tam už to trochu upadá), ale emočně je to stále víc chladnější. Navíc se mi pořád potvrzuje, že to je námět fakt spíš na film, než na seriál, protože tahle epizoda děj skoro nikam neposune a většinu času sledujeme osudy postav, které mě ani po třech dílech nezačaly zajímat. A tak vlastně přemýšlím, jestli má vůbec smysl v tom seriálu pokračovat. Už se to ani nesnaží působit lehce "zasněně" jako pilot, už je to jenom nudné drama s nudnými postavami. A čím dál tím víc mám pocit, že naprosto přesně vím, jak to skončí. Otázkou však je, jestli se k závěru vůbec dostanu, protože mě The First doposud pořádně nezaujala. A tenhle díl byl fakt hodně slabý, takže v tuhle chvíli ani nevím, jestli si čtvrtý vůbec pustím. Ještě si to rozmyslím. 2* ()