Stíny mezi námi

• USA I Still See You (viac)

Desať rokov po obrovskej katastrofe sa Veronica (Bella Thorne) snaží žiť život ako normálna tínedžerka. Skutočnosť, že v jej meste sa neustále objavujú duchovia je už úplne normálna. Objavujú sa ako malé spomienky, ktoré nikomu neubližujú. Ale čo ak sa objaví duch, ktorý bude mať úplne iné ciele? (silentname)

Morholt

Po nehodě v laboratoři se kdesi ve Státech přemnoží duchové, ale protože se jedná o pouhé projekce, jedná se o strašidla zcela neškodná. Když se jedno z nich začne chovat divně, rozhodne se dvojice studentů zjistit, co za tím je. Docela solidní nápad i ničím neurážející zpracování. Je pravda, že momenty, které by měly vystrašit, se zrovna dvakrát nepovedly a rozuzlení bylo avizované dřív, než by se slušelo. Ale jinak film celkem šlape, najde se tu pár neotřelých nápadů a bavila mě i ústřední dvojice ve složení Bella Thorne-Richard Harmon. Znovu se na to asi nepodívám, ale za ten čas to stálo. 60% ()

BOURQUE

Film balansujúci na hrane thriller / soft horor. Ako sa postupne odhalili jednotlivé časti príbehu, tak tým viac som mal pocit, že by som to spíš „čítal“. Ale len z pera S. Kinga (tento film nevznikol na základe jeho príbehov, má to na svedomí niekto iný). Celkom slušne režírovaný film, kde sa mi pozornosť nestratila a myšlienkami som nebol inde. B. Thorne v poriadku, ale jej „výzor“ pre tento príbeh mi príde prehnaný. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

EDEN13

Pro mě je to velmi podařený duchařský film i film všeobecně a zaslouží si podle mě hodnocení aspon tak 65 procent.  Což není od hodnocení na csfd zas tak velký rozdíl. Knižní předloha by mohla být zajímavá, ale jelikož je jen v aj, tak jí asi zatím oželím.  Každopádně film má sice své slabé, ale také silné stránky, které tu chci trochu popsat. Líbí se mi příběh s městem duší, které zde stále přebývají po jaderné katastrofě a jejich blízcí, kteří přežili o ně ,, zakopávají" na každém kroku a neustále tak mají před očima jejich smrt. Což je samozřejmě hrozné a podobá se to peklu, ale dává to smysl. Dokonce tu máme vcelku obyčejnou hlavní hrdinku, která světe div se nemá žádné speciální schopnosti, které ji odlišují od ostatních, ale je to prostě vcelku normální emo holka, která se nedokáže vyrovnat se smrtí svého táty. Romantická linka by tam být vůbec nemusela, i když chápu, že hlavní hrdinka potřebovala nějakýho partáka...proč z něj ale musí být hned její kluk? Trochu to zavání YA knihami, které jsou ve filmovém stejně neoriginální a skoro až otravné, stejně jako ve své papírové verzi. I když ta scéna s líbáním v uličce určité kouzlo určitě měla...  Duchů byl ve filmu dostatek...JUPÍ. A bylo fajn nevědět kdo je a není duch hned, ale nechat to tak jako vyšumět. Lekačky pro mnoho lidí budou spíše asi zívačky, ale mě teda mráz po těle šel... na konce teda ne, ale ten začátek v koupelně a s všudypřítomným Brianem, byl trochu psycho... a navozoval dusnou atmošku.  Sečteno podtrženo - film je fajn.... město nemrkajících a záhadných mrtvých a to jak ve městě tak přímo v epicentru je silně znepokojující. Reprodukce duchů v sobě mají jistou osobitost a příběh... jen moc nechápu, proč někteří duchové byli jen reprodukcemi a takový Brian se zavražděnými dívkami normálně uvažovali, komunikovali a měnili se....asi mi něco uniklo nevím no. Je to takový YA film, který působí přesně tak jakobyste četli YA knihu...přesto to vcelku je, ale originální a chvílemi i docela osvěžující. I když ten konec je už možná příliš YA...s dvaceti záchranami a hrdinkou co to chce vzdát, ale pak najednou..... konec už je prostě jedno velké klišé, a ztrácí svou dusivou atmosféru. Ale ten začátek je velmi zajímavý... a dokonce tu máme i scénu, kde si postavy na zloděje ve tmě nevezmou ani pálku na bejsbol, ani kuchynský nůž, ani lampu...ale vezmou si ...BRUSLI..když tak nad tím přemýšlím, tak brusle je opravdu docela účinná zbran, která se dá použít aspon tak dvěma způsoby.... ()

castor

Kdesi v Illinois. Zase se něco nemilého pokazilo. A lidstvo to schytalo. Explodovali vládní laboratoře. Byli nějakých 80 kilometrů od epicentra a jistá Ronnie přišla o pár přátel a hlavně o tátu. Okolo se zjevují coby přízraky. Jeden takový bubák se ale začne chovat nestandardně. A Bella Thorne se ještě s jedním hošanem rozhodne přijít věci na kloub. Solidní nápad, ve výsledku je to ovšem takové nemastné neslané. Poměrně mladý tvůrce Scott Speer znovu sáhl právě po Belle, která už slušně pod jeho vedením válela v příjemně staromódně pojaté romantice Půlnoční láska. Tady ovšem musejí jít čísla chtě nechtě dolů. Průšvih to ale není. ()

Omnibus

"Leklá čůza Veronika, blba Kirka mucká... PŘELUD zhusen pryč utíká... prská, plive, kucká. " Možná... Kdyby Bella byla poslední holka na světě a já předtím strávil dvacet, třicet let na pustém ostrově, tak možná... Ale ne, brrrr! Nicméně, tento divně zvrhlý až recesistický casting (taky její mutr, milec Kirk, spolužáci... samé výstavní estetické kousky), měl i své výhody. Nerušily mě žádné obavy o postavy a já se mohl soustředit na svinského přeluďáka, kterému čouhaly údy z vědeckých škatulek. Fešný sériový duchovrah, zřejmě velmi otužilý, proto imrvére svlečený, jen v boxerkách, nestydatý šmírák koupelnový (ovšem úlovek nic moc, jen čůza v igelitu balená) a pěknej hajzlík i po smrti. Nebo ne? No nic. Radil jsem se s přeludem, prý navěky tu nebudem... a hvězdy si do hrobu nevezmu. Tak dvě bubací dám, strašidelně zasloužené. Protože Bella Thorne s tělem samice, ale hlavou Medůzy, ta mě bude nehezky strašit ve snech. Spolu se všemi přeludy volám po remake! ()

• Bella Thorne nosila během natáčení černou paruku. (ČSFD)
  • Natočeno podle knihy Daniela Waterse „Break my Heart 1,000 Times“. (Asmodin)