Elimi Bırakma

• angličtina Don't Let Go of My Hand
TV spot
Turecko, (2018–2019), 146 h 48 min (Minutáž: 133–177 min)

Alina Boz, Alp Navruz, Dolunay Soysert, Cemre Gümeli, Ebru Aykaç, Burak Tamdoğan, Gökçe Yanardağ, Ertuğrul Postoğlu, Cemre Baysel, Emre Bey (viac)

TV spot

Danikaa

Hodnotenie tohto seriálu som dosť dlho odkladala. Ide o tureckú verziu kórejského seriálu Shining Inheritance. Páčilo sa mi snáď všetko. Dojem mi nepokazila ani absencia sexu, erotiky, či bozkov. Je to typický seriál pre tureckého diváka, no jeho krásne myšlienky a postavy vo mne zanechali príjemný pocit na niekoľko mesiacov a keby nemal tak veľa častí, určite by som si ho rada ešte raz pozrela. Snáď žiadna postava, ktorá sa tu objavila nebola zbytočná a mala čo povedať divákovi. Úžasná, rozvážna a vždy optimistická pani Feride  Çelen (Seray Gozler), zakladateľka gastronomického impéria a hlava rodiny, ktorá sa po smrti syna snaží rodinu udržať pokope a vedenie firmy odovzdať vznetlivému a nezodpovednému vnukovi Cenkovi (Alp Navruz), ktorý sa práve vrátil z nedokončeného štúdia v Amerike. Feride je však chorá a keď odpadne na ulici a stratí na čas pamäť, nezištne s láskou a trpezlivosťou sa o ňu postará Azra (Alina Boz), ktorej práve zomrel otec a macocha ju spolu s malým autistickým bratom vyhodila z domu. Na základe tejto skúsenosti a tiež aby rodine ukázala, aká dôležitá je súdržnosť a láska, sa Feride rozhodne priviesť Azru domov a odkázať jej svoj majetok. Odmietavá reakcia rodiny je celkom logická a Azru začnú všetci nenávidieť, snáď okrem Cenka, ktorý sa s ňou spoznal v lietadle na ceste z Ameriky, kde aj ona študovala a hneď preskočila iskra. Seriál si ma získal svojou pozitívnou energiou, ako aj vývojom postáv. Láska Cenka a Azry bola cítiť z každého gesta, pohľadu, myšlienky. Výborne to medzi nimi fungovalo.Vynikajúci bol aj predstaviteľ Azrinho brata Merta (Yiğit Kağan Yazıcı), krásne zahral malého autistu.  Feride nakoniec dokázala rodine, že peniaze nie sú všetko. Herecké obsadenie bolo veľmi vydarené a vôbec ak máte čas, pozrite si to. Škoda len, že turecká verzia je 5x dlhšia ako kórejská. ()